Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:30 25.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Тема Метан и ниски температуринови  
Автор dwrbudr (непознат )
Публикувано28.12.06 10:44



Пускам тази тема, за да споделите опита с карането на метан на ниски температури. Снощи към 12 дори ми гаснеше на втора и с тая хидравлика на волана ужас. Викам си айде не е загряла ще мина на бензин и като загрее на метан. Загря до 60 градуса минах на метан и дори на светофара гасне. За пръв път ми го прави тоя проблем. Не знам колко градуса е било снощи ама сигурно под нулата. Това от температурата ли ще е или да почвам да търся проблема другаде? Днес през деня пак ще я ръчкам на метан дори без да загрее да пробвам на дневни температури как е.



Тема Re: Метан и ниски температуринови [re: dwrbudr]  
Автор krasidd (bash budala:)))
Публикувано29.12.06 09:41



не е от температурата - или поне няма лигика да е от нея:(



Тема Re: Метан и ниски температуринови [re: dwrbudr]  
Автор 2V6 (В движение)
Публикувано29.12.06 19:34



Вчера палих на метан при минус 8 градуса. Двигателя си работеше нормално.



Тема Re: Метан и ниски температуринови [re: 2V6]  
Автор dwrbudr (непознат )
Публикувано30.12.06 09:58



Насочвам се към въздушен филтър или свещи макар, че са на около 2000км GM (BOSCH). Като беше напълно студена колата, нямаше проблеми. Минах 2-3км спрях за 10мин, тръгвам и почна едно придърпване аха да изгасне. С малко или много газ все придърпва. И на бензин забелязах, че като настъпя доста педала на втора - ускорява 5-10м и забива носа.



Тема Re: Метан и ниски температуринови [re: dwrbudr]  
Автор P97 (непознат )
Публикувано02.01.07 23:16



Колега аз съм палил на -25градуса и пак няма проблеми. Всъщност с паленето при минусуви температури няма проблем като при газта. Метанът замръзва при -40градуса.



Тема Re: Метан и ниски температури [re: P97]  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано03.01.07 12:49



А, да сте чували за ефекта от пада на налягането и какво става с мембраните.
Тук никой не говори за замръзнал метан или пропан-бутан, става дума какво става когато влязат в първа степен на редуктора.
Скоро една газаджиика ми се хвалеше как можело зимата да си палиш спокойно на метан щото не замръзвал. Въпроса въобще не е в това.



Тема Re: Метан и ниски температуринови [re: PRlNCEZANDOR]  
Автор 2V6 (В движение)
Публикувано03.01.07 23:37



Нито метана, нито пропан-бутана могат да замръзнат и при най-лютия студ. Може да замръзне охладителната течност, тъй като при изпарението на пропан-бутана се получава силно охлаждане. При редуцирането на налягането на метана това охлаждане е много по-слабо, заради това почти е невъзможно да замръзне антифриза.

Друг е въпроса за работата на мембраните на минусови температури, преди да загрее двигателя.

Проблема на колегата няма нищо общо с тези два случая, защото става въпрос за загрял до 60 градуса двигател. Щом и на бензин не е в ред, значи не е от мембраните на редуктора.

dwrbudr, какъв е тоя автомобил, двигател?




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.