Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:31 27.04.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема аванс процесор BG???  
Авторtoshe (Нерегистриран)
Публикувано30.12.06 22:02



Интересува ме някой изследвал ли е по подробно българският аванс процесор на AVV Systems???





Тема Re: аванс процесор BG???нови [re: toshe]  
Авторtoshe (Нерегистриран)
Публикувано01.01.07 17:52



Какво става никой ли не знае какво е това??
Ето едно подсештане http://rodipex.hit.bg/products.html



Тема Re: аванс процесор BG???нови [re: toshe]  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано02.01.07 12:31



Ами евала момчетата явно са в час с материала, дали са там някакви графки на дискретни сигнали, показали са как може да се мени предварение в различно оборотни диапазони, обаче........
Цената е 120лв без монтажа, а това си е цена сизмерима с разни "маркови" аналози което сериозно ме замиаля има ли смисъл човек да рискува с този български аналог.
Тук имаше един човек jethro - май така беше, който беше обявил цена от 60-70лв и 20тина за поставяне.
какво повече да ти кажа.



Тема Re: аванс процесор BG???нови [re: PRlNCEZANDOR]  
АвторToshe (Нерегистриран)
Публикувано02.01.07 13:05



Цеата я знам много добре, както и графиките сум ги разглеждал.Монтирал съм три такива и имат едни и същи проблеми (не точно проблем ама според мен не трябва да е така). На първите два си мислех че си внушавам, ама вече съм сигурен че има проблем. Взех си един в къщи да го експерементирам на спокойствие и установих същите аномалии. Така че ме интересува някой дали е изследвал с осцилоскоп и стробоскоп, как точно се държи изделието???



Тема Re: аванс процесор BG???нови [re: Toshe]  
Авторr (Нерегистриран)
Публикувано02.01.07 18:30



пробвай ,това http://www.runel-tech.com/?p=productsMore&iProduct=4
а и цената е супер



Тема Re: аванс процесор BG???нови [re: Toshe]  
Автор injection (lpi service)
Публикувано02.01.07 20:22



Така че ме интересува някой дали е изследвал с осцилоскоп и стробоскоп, как точно се държи изделието???
Какво ИЗДЕЛИЕ ................ бе човек ?Кой каза че това е НЕЩО !!!! кой разреши това да се продава ....КАК работи и какво става с горката ми КОЛИЦА като слагаме такива чудесии (HAND MADE)! Нямам точно това НЕЩО напредвид

ПИША принципно !



Тема Re: аванс процесор BG???нови [re: Toshe]  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано03.01.07 12:46



Е какъв проблем дават?



Тема Re: аванс процесор BG???нови [re: PRlNCEZANDOR]  
Авторtoshe (Нерегистриран)
Публикувано03.01.07 17:03



Правиш минималните обороти на графиката да почват от 981 и теглиш права до към 1500 об след което правата преминава в крива до 1800 об после пак права с аванс -12градуса.Т.Е. би трябвало до 1500 об да не пипа аванса а после аванса да е с 12градуса повече, ама на практика до 1500 об има малко закъснение от ТАП и после аванса не е с 12 повече а с около 8 повече.Сиреч трябва на графиката да даваш повече аванс и тои да почва от мин. обороти за компенсира закъснението от ТАП. Та въпрова ми е колко е то и дали е константа или е зависимо от оборотите?



Тема Re: аванс процесор BG???нови [re: toshe]  
Автор injection (lpi service)
Публикувано03.01.07 19:10



Малеееееееее много по ИНТЕРСНО и сложно е !
Ти сега ли го мислиш тоя "ПРОЦЕСОР" ......или откривате пак колелото да ее.................
ако можеш чети .............. ама на руски е !
http://alexprofess.narod.ru/ignition/ignition03.htm
и пак Ви казвам до истината има многгооооооооооооооо пот и труд !
хората с институти и инжинери ииииии и пак не могат да го нагласят !
успех ЕВРОПЕЙЦИИИИИИИИИИИ



Тема Re: аванс процесор BG???нови [re: injection]  
АвторToshe (Нерегистриран)
Публикувано03.01.07 21:07



Нищо не измислям в момета. Въпросниат ТАП си е измислен от някой друг. Според мен не е безкрайно лош и ми харесва това че може да се променя аванса в всяка една точка а не да се прибави някакъв константен над определени обороти или при натиснат педал на газта. Аз поне не знам да има друг такъв ТАП които можеш да си го програмираш с PC.Та въпроса остава как точно може да се прави характеристиката на аванса така че да знаеш какво става, а не да мериш с стробоскоп като идиот през 500 об. То меренето с стробоскопа не е толкова сложно ама само на старите коли аванса зависи от оборотите, така че да ходиш на Дино стенд за да го провериш в натоварен режим с стробосоп в джоба е малко тъпо и скъпо.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.