Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:20 25.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема аванс процесор BG???  
Авторtoshe (Нерегистриран)
Публикувано30.12.06 22:02



Интересува ме някой изследвал ли е по подробно българският аванс процесор на AVV Systems???





Тема Re: аванс процесор BG???нови [re: toshe]  
Авторtoshe (Нерегистриран)
Публикувано01.01.07 17:52



Какво става никой ли не знае какво е това??
Ето едно подсештане http://rodipex.hit.bg/products.html



Тема Re: аванс процесор BG???нови [re: toshe]  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано02.01.07 12:31



Ами евала момчетата явно са в час с материала, дали са там някакви графки на дискретни сигнали, показали са как може да се мени предварение в различно оборотни диапазони, обаче........
Цената е 120лв без монтажа, а това си е цена сизмерима с разни "маркови" аналози което сериозно ме замиаля има ли смисъл човек да рискува с този български аналог.
Тук имаше един човек jethro - май така беше, който беше обявил цена от 60-70лв и 20тина за поставяне.
какво повече да ти кажа.



Тема Re: аванс процесор BG???нови [re: PRlNCEZANDOR]  
АвторToshe (Нерегистриран)
Публикувано02.01.07 13:05



Цеата я знам много добре, както и графиките сум ги разглеждал.Монтирал съм три такива и имат едни и същи проблеми (не точно проблем ама според мен не трябва да е така). На първите два си мислех че си внушавам, ама вече съм сигурен че има проблем. Взех си един в къщи да го експерементирам на спокойствие и установих същите аномалии. Така че ме интересува някой дали е изследвал с осцилоскоп и стробоскоп, как точно се държи изделието???



Тема Re: аванс процесор BG???нови [re: Toshe]  
Авторr (Нерегистриран)
Публикувано02.01.07 18:30



пробвай ,това http://www.runel-tech.com/?p=productsMore&iProduct=4
а и цената е супер



Тема Re: аванс процесор BG???нови [re: Toshe]  
Автор injection (lpi service)
Публикувано02.01.07 20:22



Така че ме интересува някой дали е изследвал с осцилоскоп и стробоскоп, как точно се държи изделието???
Какво ИЗДЕЛИЕ ................ бе човек ?Кой каза че това е НЕЩО !!!! кой разреши това да се продава ....КАК работи и какво става с горката ми КОЛИЦА като слагаме такива чудесии (HAND MADE)! Нямам точно това НЕЩО напредвид

ПИША принципно !



Тема Re: аванс процесор BG???нови [re: Toshe]  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано03.01.07 12:46



Е какъв проблем дават?



Тема Re: аванс процесор BG???нови [re: PRlNCEZANDOR]  
Авторtoshe (Нерегистриран)
Публикувано03.01.07 17:03



Правиш минималните обороти на графиката да почват от 981 и теглиш права до към 1500 об след което правата преминава в крива до 1800 об после пак права с аванс -12градуса.Т.Е. би трябвало до 1500 об да не пипа аванса а после аванса да е с 12градуса повече, ама на практика до 1500 об има малко закъснение от ТАП и после аванса не е с 12 повече а с около 8 повече.Сиреч трябва на графиката да даваш повече аванс и тои да почва от мин. обороти за компенсира закъснението от ТАП. Та въпрова ми е колко е то и дали е константа или е зависимо от оборотите?



Тема Re: аванс процесор BG???нови [re: toshe]  
Автор injection (lpi service)
Публикувано03.01.07 19:10



Малеееееееее много по ИНТЕРСНО и сложно е !
Ти сега ли го мислиш тоя "ПРОЦЕСОР" ......или откривате пак колелото да ее.................
ако можеш чети .............. ама на руски е !
http://alexprofess.narod.ru/ignition/ignition03.htm
и пак Ви казвам до истината има многгооооооооооооооо пот и труд !
хората с институти и инжинери ииииии и пак не могат да го нагласят !
успех ЕВРОПЕЙЦИИИИИИИИИИИ



Тема Re: аванс процесор BG???нови [re: injection]  
АвторToshe (Нерегистриран)
Публикувано03.01.07 21:07



Нищо не измислям в момета. Въпросниат ТАП си е измислен от някой друг. Според мен не е безкрайно лош и ми харесва това че може да се променя аванса в всяка една точка а не да се прибави някакъв константен над определени обороти или при натиснат педал на газта. Аз поне не знам да има друг такъв ТАП които можеш да си го програмираш с PC.Та въпроса остава как точно може да се прави характеристиката на аванса така че да знаеш какво става, а не да мериш с стробоскоп като идиот през 500 об. То меренето с стробоскопа не е толкова сложно ама само на старите коли аванса зависи от оборотите, така че да ходиш на Дино стенд за да го провериш в натоварен режим с стробосоп в джоба е малко тъпо и скъпо.



Тема Re: аванс процесор BG???нови [re: Toshe]  
АвторToshe (Нерегистриран)
Публикувано04.01.07 21:19



Абе хора ако никой не е изследвал конкретното изделие то поне има ли такъв който е езследвал накакъв ТАП. Или всички сте дървени философи и пишете общи тъпотйи или каквото там му е дошло на акъла???





Тема Re: аванс процесор BG???нови [re: Toshe]  
Авторивaн (Нерегистриран)
Публикувано04.01.07 21:24



тоше аз съм си играл с този аванс процесор и наистина има нещо гнило в него. Има едно задавяне ама незнам да ли аз нещо от много ръчкане съм се побъркал или наистина има татакова нещо. Ако имаш повече информация по въпроса пиши ми на Ivan_mitev@abv.bg



Тема Re: аванс процесор BG???нови [re: ивaн]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано04.01.07 21:42



Виждам че продължаваш със шизофренийката тошко, ваньо или както си измислиш прякор...

Ако пък пишете от едно PC - ми говорете си бе хора. Сипете по 1 биричка с мезенце и си говорете...

Един безплатен психо съвет - виж си хвани гадже, така няма да ти е скучно по цял ден и да се чудиш кви простотии да измислиш...




Тема Re: аванс процесор BG???нови [re: imitev]  
АвторToshe (Нерегистриран)
Публикувано04.01.07 22:04



Това да си говоря сам от отдавна съм установил че е добе и е интересно, защото обичам да говоря с интелигентни хора.
Интересно ми е само защо когато човек зададе интересен и смислен въпрос никой не му отговаря.Преди време зададох въпрос относно мех. инжекция на гас и интереса беше нулев, след като си задавах и отговарях сам за да провокирам интерес и интереса беше нулев.Преди си мислех че не ми отговарят от безинтерес ама явно е от НЕЗНАНИЕ. Вече съм убеден че почти всички който пишат тук са дървени философи и тъпаци.Относно моето присъствие скоро ще ви избавя от него защото винаги в началото на годината нямаме работа и се чудя как да си уплътня времето





Тема Re: аванс процесор BG???нови [re: Toshe]  
Авторrr (Нерегистриран)
Публикувано04.01.07 22:24



Е все си мисля че по-добрия начин е да не знаем и за това да не отговаряме, отколкото да не знаем и въпреки това да отговаряме за да си чешем езиците

, както за съжаление правят доста хора по форумите.



Тема Re: аванс процесор BG???нови [re: toshe]  
Автордaнчo (Нерегистриран)
Публикувано04.01.07 23:50



преди извесно време си играх да правя аванс процесор и може да се задава предварението с достатъчна точност,ама това е като поправка към бензиновата крива,ама никъде не намерих къде колко да бъде и с един приятел си правихме експерименти на колата му на метан,като критерия беше най-добро вървене(после се оказа че освен да подаваме аванс трябвало и да
коригираме и качеството на сместа-по голямо изпреварване може с по-бедна смес),само че после продададе колата,взе друга и там сложи ''оргинален''който дава около 6 градуса константно ,и за него колата върви добре и му е ефтино.вероятно с променлива крива ще е по - добре,особенно в високите обороти,ама той не ходи на състезание.така че с определен компромис всеки може да е


единствено признавам идеята на един приятел за адаптивно запалване,което е със самонагаждащ се ъгъл на запалване(според мен трудна за изпълнение,но не и невъзможна)която елиминира влиянието на едно от нещата за добрата работа на мотора-регулировката на запалването.
тази система ако се комбинира с газов инжекцион или ламбда контол-те това е истината -сипваш и караш ,колата върви много и харчи малко



Тема Re: аванс процесор BG???нови [re: дaнчo]  
Автор Merck_44OGLE (непознат )
Публикувано05.01.07 12:26



Адаптивно запалване :) , на мен ми звучи като моя нок сензор към бензиновия комп, който бара предварението според каквото отчете сензора. Убеден съм че тунигджиите могат да бъзикнат оригиналните диаграми на Еку-то или просто да буде оказан по голям диапазон в който ЕКУ-то да регулира ъгъла...
Аз съм с фабрична газова и си мисля че софта може да е барнат като за пропан-бутан, но на повечето коли Еку-то си има зададени диаграми и бара ъгъла само ако датчика отчете детонации, а не да намира оптимума...



Тема Re: аванс процесор BG???нови [re: Merck_44OGLE]  
Автордaнчo (Нерегистриран)
Публикувано05.01.07 20:01



метода е доста сложен мери се тока в цилиндъра и там има едни криви в зависимост от налягането,при детонаций налягането се изменя със скок,
практически е много сложно за реализация,ама ако се направи няма значение
с какво гориво се кара-бензин,метан или пропан -бутан,винаги е с оптимално изпреварване без значение на обороти и натоварване
не знам дали ще е изгодно, защото грубо с 6 градуса константно изпреварване спрямо бензин (на метан е това)се постигат задоволителни резултати,още повече че човека усеща разликата преди и след и едва ли
ще можеш да го убедиш да накачи колата с допънителна електоника за 50-70 ст. на 100км икономия



Тема Re: аванс процесор BG???нови [re: дaнчo]  
Автор4X4 (Нерегистриран)
Публикувано07.01.07 16:00



Карам с аванс процесор BG "рунел-тех" или нещо подобно от една година. Основно предимство спрямо онзи е възможността да се задава предварително
аванса чрез ключета (от нула до 20 град) спрямо механично поставения. Итой не е идеален, но е по-удобен за настройка.



Тема Re: аванс процесор BG???нови [re: PRlNCEZANDOR]  
Автор_Jethro_ (Нерегистриран)
Публикувано31.01.07 14:06



Малко грешиш :)
Не съм обявявал цена за монтаж !
Дори не вземам пари за монтаж !




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.