Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:21 13.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Swift 1.0 3cyl на метан или пропан бутан?нови  
АвторSwiftFan (Нерегистриран)
Публикувано22.12.06 03:25



Ще ме посъветвате ли кое да избера?Значи колата още не съм я купил, но по инфо на доста хора харчи около 5 на 100 градско ... и около 4.0-4.2 на 100 при леко каране извънградско.Та ако слагам метан мисля да е само една бутилка и да е някаква с която да минавам около 250км-300км извънградско ... да мога да кацам от станция на станция като пчеличка.

Колата е моно инжекция! Степен на сгъстяване 9.5:1 ... дали да не я сгъстя до към 11:1 поне? Предложете ми място където да ми монтират уредбата,за да не е като реклама ето и ICQто ми: 284-724-587
Споделете каква бутилка да сложа?Или пък с 2 по-малки е по-добре?Ако харчи 4 извънградско бензин .... на теория горе долу колко кг метан ще гори?Грубо да си направя сметка колко точно да е голяма бутилката....
Другото, което искам да питам ... стават ли голями опашки по метан станциите в София?



Тема Re: Swift 1.0 3cyl на метан или пропан бутан?нови [re: SwiftFan]  
АвторББ (Нерегистриран)
Публикувано22.12.06 13:20



"Значи колата още не съм я купил, но по инфо на доста хора харчи около 5 на 100 градско ..."

С този разход изби рибата!





Тема Re: Swift 1.0 3cyl на метан или пропан бутан?нови [re: ББ]  
АвторSwiftFan (Нерегистриран)
Публикувано22.12.06 17:59



Ми да трудно е за вярване и съм питал поне 5-6 човека да потвърдят.

Аз съм карал служебна Корса А 1.2 и с ръчкане харчеше около 6 ... даже може и под 6 да беше. :)А Суифта има логика да е по-икономичен понеже е по-лек и мотора е доста по-добър ... 3 цилиндара ... по-малко триене.:)Пък и 5 е леко каране без ръчки ... както и да е ... не е чак толкова важно .... аз го взимам това, за да се возя, че другата ми кола е турбо бензинка.



Тема Re: Swift 1.0 3cyl на метан или пропан бутан?нови [re: SwiftFan]  
АвторББ (Нерегистриран)
Публикувано22.12.06 21:11



Имал съм Корса със същият двигател 1,2 45 коня.Не гори 6, освен ако не я караш предимно по енерция.


Суифта гори около 6 градско.
Според мен за газификация по-добрият вариант е Корса.



Тема Re: Swift 1.0 3cyl на метан или пропан бутан?нови [re: ББ]  
АвторSwiftFan (Нерегистриран)
Публикувано22.12.06 21:15



Еми не те знам ти как караш, но аз съм я карал като служебна през деня в София и разхода беше толкова ... сипвал съм от празно до пълно и бях с по-високи гуми от стандартните.Навъртях и доста и разхода си беше такъв.... i za6to reshi, 4e Corsata e po-dobre?Суифта е много по-кола от тази корса!!!



Тема Re: Swift 1.0 3cyl на метан или пропан бутан?нови [re: SwiftFan]  
АвторББ (Нерегистриран)
Публикувано23.12.06 00:29



Точно за София не е възможно и то през деня със задръстванията.
Аз без да карам в пиковете часове и с галене на газта съм достигал разход 6,5/100, а нормално разхода е около 7. Производителя дава разход градско 7,2/100 и не виждам как можеш да го смъкнеш с толкова много .
Дали Суифта е по-кола може много да се спори. Като си го вземеш и почнеш да сменяш консумативи и не дай си боже нещо да се счупи ще разбереш какво съм имал предвид...





Тема Re: Swift 1.0 3cyl на метан или пропан бутан?нови [re: ББ]  
АвторSwiftFan (Нерегистриран)
Публикувано23.12.06 01:11



Значи съм лъжец така ли?Тоз мотор 1.2 на Корса А е много по-смотан от на Сузукито ... като прибавиш, че и теглото му е по-голямо и е с челно на кубчето на Рубик ... не виждам какво ти е чудно, че това Сузуки дава по-нисък разход.Сега не ми се спори с теб ... имам си въпроси свързани с метана ... ти щом сравняваш Корса А със Сузики Суифт... значи си човек, с който няма вариант да влизам в спорове!!!Ти как караш нямам идея .. може на всеки светофар да си в грешната лента.

Аре по темата да пишем....



Тема Re: Swift 1.0 3cyl на метан или пропан бутан?нови [re: SwiftFan]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано23.12.06 01:26



Колега остави тези спорове...

Само на таксиджиите колите горят по 5/100 градско газ.

Дай ми сузито и ще ти покажа как няма да гори 6/100 бензин градско. Даже в Русе, не в шопско...

Кое е по-кола - няма значение, щом си тръгнал да слагаш газ, значи си правиш сметка на мангизите. Следователно не си от богаташите...




Тема Re: Swift 1.0 3cyl на метан или пропан бутан? [re: imitev]  
АвторSwiftFan (Нерегистриран)
Публикувано23.12.06 09:34



Какво общо има дали съм бугаташ или не?

http://www.tuning.bg/forum/viewtopic.php?t=48492&start=0



Тема Re: Swift 1.0 3cyl на метан или пропан бутан?нови [re: imitev]  
Авторcliofan (Нерегистриран)
Публикувано23.12.06 09:51



Според http://www.catalog.auto.ru/catalog/cars/card/10660.html това зверче гори около 7/100 бензин.Което според мен е абсолютно нормално.Моето CLIO 1.2 моно по този руски сайт му дават 7.5/100.А сега по темата за пропан бутана.От две години карам на газ и мога да кажа,че разхода е завишен с около 20%,но колата е поспъната.Аз лично се интересувам от цената на предвижване,а не толкова от бързината и съм си доволен.За градско каране загубата на мощност не толкова осезаема от колкото при изпреварвания извън града,но аз предимно карам в града.Няма смисъл да спориш с ББ-то-все едно е да спориш със радио.То милото само корса признава,ама като си е заблудено да се спасява.Дано съм бил полезен.Весела коледа на всички.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.