Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:55 28.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Неразрешим от майсторите проблем на метаннови  
Автор LaVilla (GONG)
Публикувано08.06.06 11:54



Здравейте на всички. Имам един проблем с работата на колата на метан, който до момента остава неразрешим от майсторите вече втора седмица. Карам Астра 1,6, 92 г. моноинжекция. Миналата година май месец сложих метанова уредба и всичко беше наред до преди известно време. Колата ми започна да прекъсва когато работи на метан, да губи ниските обороти и трябваше постоянно да я държа в обороти, за да работи. Смених въздушния филтър, но се оказа, че не от това и отидох на при майсторите, които ми монтираха уредбата. Започна една борба, която още не е свършила, но аз съм отчаян. Те провериха всичко по уредбата, но не откриха нищо. Сменяха части и други такива, но пак нищо. Накараха ме да сменя бубината и кабелите на запалването - направих го, но пак нищо. Въртяха делкото и правиха какви ли не неща, но по едно време разбъзикаха дори и работата на бензин.
В момента колата си работи на бензин, на метан обаче забива предницата при старт и привключване на по-висока предавка. Първоначалното натискане на педала на газста не води до реакция на автомобила, която идва чак след няколко секунди. Когато майсторите се опитат да отстранят този проблем се появява друг. Колата тръгва нормално и си върви до полусъединител. След като отпуснеш педала просто май спира подаването на газ и започва едно клатушкане докато огасне.

Решил съм да отида на други майстори в Пловдив, които може да ми помогнат. Посъветвайте ме какво да направя, защото съм направо отчаян. Къде са най-добрите в Пловдив.

Ако вие имате идея от какво може да е проблема казвайте, че в интерес на истината опитах всичко, но нищо не стана



Благодаря предварително

Айде малко да се организираме, че става ебаси оргията

Тема Re: Неразрешим от майсторите проблем на метаннови [re: LaVilla]  
Автор 2V6 (В движение)
Публикувано08.06.06 21:09



А свещите как са?



Тема Re: Неразрешим от майсторите проблем на метаннови [re: 2V6]  
Автор LaVilla (GONG)
Публикувано09.06.06 00:11



Бош на 1 година, хората ги погледнаха и казаха, че са добре

Айде малко да се организираме, че става ебаси оргията



Тема Re: Неразрешим от майсторите проблем на метаннови [re: LaVilla]  
Автортakcи (Нерегистриран)
Публикувано09.06.06 03:13



Я вземи да смениш майсторите.В Пловдив иди на газаджиите на 4км срещу новата сграда на университета



Тема Re: Неразрешим от майсторите проблем на метаннови [re: LaVilla]  
Автор 2V6 (В движение)
Публикувано09.06.06 20:19



На моята още от начало беше така. Повече от година се мъчих. Ако се стесни отвора на въздуха трътва чуствително по-добре. На мене обаче не ми се искаше да работи в такъв режим. За проба обаче става лесно - лепиш тиксо така че да се затвори половината вход. Ако заработи по-добре значи е бедна сместа на ниски обороти.
Другото нещо е изпреварването - трябва да е поне 10 градуса преди ъгъла на бензин.



Тема Re: Неразрешим от майсторите проблем на метаннови [re: 2V6]  
Автор LaVilla (GONG)
Публикувано12.06.06 11:33



Направих пробата с тиксото и наистина тръгна доста по-добре. Какъв обаче е проблема да работи на този режим??

Айде малко да се организираме, че става ебаси оргията



Тема Re: Неразрешим от майсторите проблем на метаннови [re: LaVilla]  
Автор 4oko (непознат )
Публикувано12.06.06 18:56



няма проблем особенно ако е направено не стиксо а с коректния дифузьор така че намери си коректния майстор който да постави и правилния смесител/дифузьор не че с тиксото не става става ама след време ще изсъхне и ще падне а и много я стискаш за гърлото на бензин което ще ти вдигне разхода драстично



Тема Re: Неразрешим от майсторите проблем на метаннови [re: LaVilla]  
Автор 2V6 (В движение)
Публикувано12.06.06 20:42



Основния проблем при стесняване на отвора на въздуха е че пада максималната мощност. Същото е като караш със замърсен филтър. Много хора карат по този начин, щото е най-лесно. Да не си сменял скоро филтъра?
Ако искаш да махнеш тиксото провери дали не влиза някъде въздух след дифузора. Пробвай с по-широк шлаух за газта, по-проходим дифузор ...



Тема Re: Неразрешим от майсторите проблем на метаннови [re: 2V6]  
Автор LaVilla (GONG)
Публикувано13.06.06 10:20



Филтъра го смених, след като започнаха проблемите, защото си мислех, че може да е от него. На кое се казва дефузор? Имем едно гумено стеснение е сложено веднага след маншона за въздуха.
В момента колата върви горе-долу добре, но се получи следния проблем. Когато запаля на бензин и превключа на метан гасне. Трябва да форсирам много - над 5000 и то няколко пъти, за да задържи оборотите на 900-1000 и да върви нормално. Някой път и това не става и трябва да държа коата в обороти докато мина известна дистанция и съм набрал достатъчно скорост.
Не мога да си обясня защо гасне така и после се оправя, след като се форсира достатъчно. Освен това при дълго стоене на едно място ниските обороти играят от 600-1000. Какво пак не е наред???



Айде малко да се организираме, че става ебаси оргията

Тема Re: Неразрешим от майсторите проблем на метаннови [re: LaVilla]  
Автор 2V6 (В движение)
Публикувано13.06.06 21:16



Не каза какъв ти е в момента аванса?
Може да се е получило преобогатяване - разширяваш отвора на въздуха.
Това 600-1000 на загрял двигател ли го прави? При отворен капак на двигателя същото ли е? Вентилатора на радиатора обдухва ли редуцира?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.