Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:53 21.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема БМВ с АГУнови  
Автор БaтkoPaди (непознат )
Публикувано10.12.06 18:08



Имам БМВ 316i и от няколко месеца го карам на газ. По принцип съм доволен от разхода и досега не съм имал никакви проблеми.
Обаче от известно време започна да ми харчи и бензин при работа на газ. Проверих за течове, оказа се, че няма.
Четох тук за подобен проблем на един колега и той го решил като прекъснал бенз. помпа.
Проблема при мен е че помпата е прекъсната и когато работи на газ помпата не качва "бензин". Проблема изглежда абсурден, но нивото на бензина пада и незная на какво се дължи този процес.
Като изход реших да поставя бенз. клапан м/у горивния филтър и инжекциона и с ключе да го включвам само когато я паля на бензин и мисля че с това донякъде реших /побългарих/ проблема, но пък от налягането този клапан невинаги включва с ключето и когато това стане отварам капака и на ръка отварям клапана за да запаля... МЪКА...
Та молбата ми към вас е ако имате някакви идеи, предположения да ги споделите с мен.
И ако знаете кое се прекъсва при БМВтата, помпата или инжекциона. Човекът който ми я поставя каза, че ако се прекъсне инжекциона дори и да има емулатор, ЕКУто ще трупа грешки и единственият вариант е да се спре помпата
От други места разбирам, че помпата не трябва да се спира, защото чрез нея се охлаждали инжекторите... много объркана работа.
Ще съм благодарен на всички дали мнение.



Тема Re: БМВ с АГУнови [re: БaтkoPaди]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано10.12.06 19:19



Най-вероятно ти тече бензина от някъде...




Тема Re: БМВ с АГУнови [re: imitev]  
Автор БaтkoPaди (непознат )
Публикувано10.12.06 19:32



Лошото е че няма течове отникъде. Де да имаше:)



Тема Re: БМВ с АГУнови [re: БaтkoPaди]  
Автор 4oko (новак)
Публикувано10.12.06 22:59



виж как са ти емулирали дюзите в петъка си играхме с една баварка на която дюзите щтракаха и от вакума дърпаше помалко бензин но ако това е проблема и при теб двгто няма да работи а ще се задъхва кашля и тн но ако просто гледаш показанията на нивомера и от там си вадиш изводи той те заблуждава . повечето автомобили имат система за показване моментното ниво в резервоара на база електронни сметки какво би трябвало да е похарчил автомобила логиката е че по време на движение горивото се плиска и ел сондата която е потопена в него би побъркала компа с бързите смени на показанията си така че тя прави едни контролни замервания само отвреме навреме и често се сбърква при мен на ланчията ми е така при по-големите пежа е същото на новите лагуни буквално на компа съм виждал " горивото е малко" а след 15 минути " имате гориво за 150км."



Тема Re: БМВ с АГУнови [re: 4oko]  
Автор БaтkoPaди (непознат )
Публикувано11.12.06 22:53



При мен дюзите не са прекъснати, а е прекъсната помпата. Точно заради това недоумявам как може да харчи бензин. А нивото лично съм го проверявал като вадех сондите в резервоара и там беше почти сухо.
Как е по- добре за БМВтата, да се прекъсва помпата или дюзите? И какви са плюсовете и минусите. Ако някой има мнение, моля, нека го сподели.



Тема Re: БМВ с АГУнови [re: БaтkoPaди]  
Авторnikoi (Нерегистриран)
Публикувано12.12.06 00:30



Искаш да кажеш,че дюзите ти тракат без бензин и не се охлаждат,нито сазват





Тема Re: БМВ с АГУнови [re: nikoi]  
Автор 4oko (новак)
Публикувано12.12.06 20:56



бате ради някой те е нагласил добре не или а и помпата а дюзите са доста скъпи за подобни изпълнения така че бягай в някой сервиз и дано да е по-истински



Тема Re: БМВ с АГУнови [re: 4oko]  
Автор БaтkoPaди (непознат )
Публикувано12.12.06 23:11



Добре де, а ако се прекъснат дюзите, няма ли ЕКУто да почне да трупа грешки? Казвали са ми, че какъвто и емулатор да се сложи, при спирене на дюзите компа се пълни с грешки.



Тема Re: БМВ с АГУнови [re: БaтkoPaди]  
Авторnikoi (Нерегистриран)
Публикувано13.12.06 01:15



Абе човек,като смениш дюзите веднъж ще има да псуваш,че са ти одрали кожата и да си скубеш косите,че си сложил газова!....Бягай да ги спираш и да слагаш емулатор!



Тема Re: БМВ с АГУнови [re: nikoi]  
АвторБeнзин (Нерегистриран)
Публикувано13.12.06 10:48



Спирай дюзите че са доста скъпи...и ще раждаш...а бензина...може ниакой комшия да ти го точи....който няма газова уредба-:)




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.