Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:42 09.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Минахте ли на бензин?нови  
АвторББ (Нерегистриран)
Публикувано27.11.06 11:24



От известно време виждам, че във форума почти никой не пише. Дори от 2 дена няма мнение, което ме навява на мисълта, че повечето колеги са минали на бензин и нямат вече проблеми с газовите понеже не ги ползват.
С удоволствие четях мненията ви и се двуомях АГУ или метан да си сложа, но вече май се отказах и от двете на този етап. Само половин година да съм на далавера от газа не ми се струва много приемливо при условие, че трябва да сложа ГИ който си е цифра и не се избива никак бързо, особено ако само 6 месеца си на газ. За метана нещата са много мътни. Гласи се акциз и се чуват какви ли не други работи и поради тази причина не ми се рискува.
Според вас така ли са нещата или греша някъде? Хем ми се иска да карам по-евтино, хем не съм сигурен като ударя чертата дали наистина ще съм на далавера?





Тема Re: Минахте ли на бензин?нови [re: ББ]  
Авторdudulia (Нерегистриран)
Публикувано27.11.06 11:35



Колега,колега....Предполагам можеш да смяташ добре?Щом ще слагаш газов инжекцион,слагай го и не се чуди!Разхода на газ не трябва да бъде с 10% повече от на бензин,а разликата в цената,колкото и да е малка пак е по-изгодно да караш на газ,а е и екологично!Освен това нали ще ставаме европейци след месец?Та в тази ти ми Европа,газта е 2 пъти по-евтина от бензина.Все някога това ще се сщучи и при нас!Само внимавай с избора на сервиз,защото много често след това има ядове!



Тема Re: Минахте ли на бензин?нови [re: ББ]  
Автор VladiSD (A3®)
Публикувано27.11.06 12:15



До преди месец карах на газ/бензин смесено - газта я ползвах основно за поддържане на скорост (извънградско). Откакто газта мина левче, та стана 1.09 при бензин 95 за 1.58 изобщо се отказах от тази тактика (благодарим на властимащите за 50% по-скъпия акциз върху газта, отколкото е в Европа).

Какви са ми съображенията?

На първо място много лесно се лъже с литража на газта, която ти наливат. Не са много газ-колонките с манометри за налягането, а всеизвестен факт е, че ако то не е примерно 8 атмосфери, газта не се втечнява добре и сипваш въздух. Следващият неудобен момент е състава на газта, до колко съотношението пропан към бутан е твоя полза или вреда. След това добавям амортизациите, които са неизбежни при каране на газ (свещи, кабели, продънени гърнета, запушени инжекциони и т.н.), както и по-високия разход на гориво, смятам, че няколко стотинки разлика в цената на бензин и газ не си струват икономиите.

Колкото до метана, въпрос на малко време е да се натовари с поредния акциз и ще престане да бъде изгоден. Още помня времето при цена 0.39 на литър газ.

Поздрави.



Тема Re: Минахте ли на бензин?нови [re: dudulia]  
АвторББ (Нерегистриран)
Публикувано27.11.06 16:27



Колега, колега...точно защото мога да смятам не съм предприел стъпката към газифицирането. При тези цени и разходи дето са на кантар не виждам как и кога може да се избие ГИ от около 2000лв и около 15-20.000км които минавам на година. Пък да чакам, че нещата щели да се оправят в далечното бъдеще е като: " я камилата-я камиларя". 17-18 г. станаха и все чакаме нещо да се промени към по-добро, а то май по-зле става...



Тема Re: Минахте ли на бензин?нови [re: ББ]  
Авторdudulia (Нерегистриран)
Публикувано27.11.06 18:47



Колега,
1-во има газови инжекциони за по 1200 лева.
2-ро при разлика от 50 стотинки на литър през зимата(през лятото повече),при среден разход 8 на сто,това прави 4 лева на 100км или 400 лева на 10 000км.Иначе казано след 30 000км би избил ГИ,но след това ще продалжиш да си караш на газ.Ще кажеш.че на газ харчи повече и сметката ми е крива?Да,ама и градско колата ти харчи повече,а освен това през лятото разликата е осезаема.
Все пак всеки според джоба си.Който има пари,нека да кара на бензин,а дори и 20 стотинки да е разликата,пак ще карам на газ!





Тема Re: Минахте ли на бензин?нови [re: ББ]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано27.11.06 19:15



Икономия има и в най-лошия случай е 2 лв./100 км.

В добрия е 3.

Това е положението.

Не мога да те разбера - като не искаш не си слагай АГУ.






Тема Re: За екологията и цената на газтанови [re: VladiSD]  
АвторMeтaн (Нерегистриран)
Публикувано27.11.06 19:55



За разлика от колегата по-горе (39ст/литър) и другия с екологията още по-горе, аз съм карал с цена 0.19 ст/литър на газта. И до сега не съм срещнал човек, който е на газ заради екологията. За екологията трябва се грижи държавата стимулирайки използването на екологични горива. Гледах наскоро филм за Англия, където газта (LPG) е почти ТРИ пъти по-евтина от бензина, а се отпускат изгодни целеви кредити на собствениците на автомобили за преустройство на колите на газ. Пропан-бутанът е официалното гориво на Кралското семейство и на Rolls-Roys - совете са монтирани газови уредби. Това е Европейска политика за екологията. В България правителството се грижи не за екологията, а да не паднат печалбите на Лукоил от бензина и вдигна акциза за газта, а от догодина вероятно ще се въведе акциз и на метана (така било в Европа).



Тема Re: За екологията и цената на газтанови [re: Meтaн]  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано28.11.06 12:58



Вече казаха колко ще поскъпне метана като се вдигне акциза, 5-6ст. Това не е болка за умиране. Обаче за останалото сте прави. Цената на газта определено, не трябваше да певишава 1лв при тази цена на бензина.
Има много работи който куп правителства не направиха за да се избегне пълната хегемония на руснаците по нашите земи, ама на, това е.



Тема Re: За екологията и цената на газтанови [re: PRlNCEZANDOR]  
АвторББ (Нерегистриран)
Публикувано28.11.06 13:29



Лошото е, че овФцЪта оФчаров и енергийното лоби работят за монопола на руснаците, разбира се с помоща на българина серГЕЙ станиШЕФ, агент Гоце и другото българче Ахмак ДУХАн.


В тази връзка по отношение на цените нищо добро не ни чака.
Играят си мръсните игрички на гърба на народа и това е.
са цените на горивата в Германия.
Така като ги гледам цените излиза, че горе-долу е едно и също дали ще караш на метан или на пропан-бутан, но което и от двете алтернативни горива да ползваш си на голяма далавера сравнение с това да си на бензин. И това е хубавото там, че разликата автогаз/бензин винаги около 50%, което прави алтернативното гориво предпочитано, а не както в БГ постоядно да си играят с цените, както им е изгодно.



Тема Re: За екологията и цената на газтанови [re: ББ]  
Автор Blake (минаващ)
Публикувано28.11.06 17:37



Ех, колега... викате цената на газта в европата е 50% от цената на бензина? Спокойно, и при нас ще стане така - газта вече сме я докарали на европейските нива, само остава бензина да го дигнем още малко, и работата ще заспи... Лошото в случая е, че цените ни ще са европейски, а заплатите и качеството на горивата - не. Ако някой тук излезе да ми твърди, че лукойлските горива са качествени, ще му се смея дълго и продължително...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.