Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:33 28.09.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Тема "Vialle"-то "умря"нови  
АвторSando (Нерегистриран)
Публикувано13.11.06 14:30



Онзи ден както си карам,изведнъж колата придърпа и спря да приема газ от натискането на педала.След като освободих от скорост,изгасна.После си запали на бензин и си карам без проблеми,но на газ няма никoй,все едно изчезна всичкия ток,които ходи до газовата.Даже и копчето за превключване,което е до волана и свети зелено/червено не свети,дори и когато съм на безнин. Дали има отделни бушони за АГУ-то,някой от които да е изгорял и къде евентуално да ги търся?Дяволска работа!



Тема Re: "Vialle"-то "умря"нови [re: Sando]  
Автор Merck_44OGLE (непознат )
Публикувано13.11.06 17:32



Хе хе, горкия, виж си плюсовия кабел на акумулатора, точно до клемата трябва да има бушон, същия като другите в колата, виси на по тънките кабели, той е за газовото. Не се сещам за друго, което ще накара копчето газ/бензин да изгасне...
Eдит: ако си с Волво се разходи до http://www.volvoclub-bg.com/
А повече за Виали има на http://files.volvoclub-bg.com/Files/Vialle

Редактирано от Merck_44OGLE на 13.11.06 21:46.



Тема Re: "Vialle"-то "умря"нови [re: Merck_44OGLE]  
АвторSando (Нерегистриран)
Публикувано14.11.06 14:13



Благодаря,намерих една малка кръгла кутийка,отваряща се чрез отвъртане и вътре действително имаше бушон,от тези старите,ладовите,кръгъл и беше изгорял.Смених го със същия,но пак не тръгва.Има ли още нещо,което трябва да направя,някаква защита,която трябва да се изключи?Със Ксантия съм.



Тема Re: "Vialle"-то "умря"нови [re: Sando]  
Автор Merck_44OGLE (непознат )
Публикувано14.11.06 21:34



Провери си и електрониката, щом бушона е изгорял трябва да има причина. На Волвата 4хх серия се намира зад пепелника, при теб ще я намериш като проследиш кабелите.



Тема Re: "Vialle"-то "умря"нови [re: Merck_44OGLE]  
АвторSando (Нерегистриран)
Публикувано14.11.06 23:36



Кое се намира зад пепелника?Не разбрах,съжалявам.Казаха ми,че имало и 2 бушона при ламбда-контрола,зад жабката.Къде точно се намират и как изглеждат?При теб има ли ги?А и на един от файловете,които имам за Виале-то в PDF формат, се споменава за 2 "fuses"- 3,5 A и 7 А,но не мога да разбера точно къде ги дават,че се намират!



Тема Re: "Vialle"-то "умря"нови [re: Sando]  
Автор Merck_44OGLE (непознат )
Публикувано15.11.06 00:56



Eлектрониката се намира зад пепелника и не съм проверявал дали има още 1 бушон някъде, при теб може би са решили зад жабката да я сложат.
Колко мегабайта е цялото ти инфо за Виали?



Тема Re: "Vialle"-то "умря"нови [re: Merck_44OGLE]  
АвторSando (Нерегистриран)
Публикувано15.11.06 11:22



616 к е файла,които имам на English.Той е само за АГУ-то.А имам и още един,на руски,които в частта си за АГУ-то е почти същия,но като цяло представлява нещо като много пълен и подробен manual за Рено Лагуна с монтирана АГУ.Той е доста по-голям!



Тема Re: "Vialle"-то "умря"нови [re: Sando]  
Автор Merck_44OGLE (непознат )
Публикувано15.11.06 13:52



Прати ги моля те на този мейл :
petinka2003@abv.bg



Тема Re: "Vialle"-то "умря"нови [re: Merck_44OGLE]  
АвторSando (Нерегистриран)
Публикувано16.11.06 22:00



За инфо на заинтересованите:бушонът,който беше изгорял,беше един от 2-та,които са за АГУ-то и се намираше в купето,под стелката на пасажерското място,високо горе,към жабката.Сменихме го и след като колата превключи на газ,зачакахме да поработи и да видим дали пак ще изгори бушонът и евентуално да търсим причината,поради която гори.Така и стана.Почти веднага изгоря отново.
Причината се оказа прецакана бобина на газовия клапан.След смяната й,както и след повторната смяна на бушона,проблемът бе решен!



Тема Re: "Vialle"-то "умря" [re: Sando]  
АвторSando (Нерегистриран)
Публикувано21.11.06 12:31



Merk,писах ти още нещо на е-мейла,ако не си го прочел...




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.