Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:09 21.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема теглене на коланови  
Автор12OL (Нерегистриран)
Публикувано10.11.06 23:52



Знам, че не този клуб е мястото точно за тази тема, НО
за свое оправдание ще кажа, че всичките ми коли са с АГУ и че проблема е донякъде по-актуален за 'истинските' автомобилисти - тези минаващи по няколко хиляди км месечно, а те 90% са с газ. И точно в този форум май са събрани 'експертите ' в тази област, начело с ШКОДА

Задачата ми е да транспортирам една Шкода на около 250км, за да стане донор на части за себеподобни, вместо да замине за отпадъци. Проблемите са че колата е със стари номера (макар и в движение рискът е 100% - минава се през 3 постоянни поста на КАТ), няма застраховка и е спряна от движение. Опитах да получа консултация от няколко различни полицаи - но всички, след невероятно учудване даваха съвсем различки отговори за това кое е законно и кое не.

* Вариантът да наема автовоз отпада - цената е над цената на колата
* вариантът дърпане с въже (4-6м) също отпада - карал съм коли на буксир - след това имам не една , а 2 скапани коли.

* вариант твърда връзка 2-4м, с червено-бели ивици, като тегления автомобил е с включени аварийни. Доколкото знам нямам право да карам по магистрала ( без нея пътя се увеличава с 50-80км). Има ли специални изисквания за тегления автомобил - застваховки, техн. преглед? ??

* вариант - собствен едноосен колесар - най-би ми било удобно, - не се налага да ползвам втори шофьор. Мога ли да направя собствена конструкция? Тези колесари нямат номера. Има твърдение, че били незаконни и не подлежали на регистрация, имало ограничения в теглото и т.н. Но пътна помощ по магистралите ползва точно такива. Как стои въпроса с тези колесари?



Тема Re: теглене на коланови [re: 12OL]  
Автор123 (Нерегистриран)
Публикувано11.11.06 00:16



Защо не вземеш една платформа под наем и да си предвижиш колата без проблем?





Тема Re: теглене на коланови [re: 12OL]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано11.11.06 02:12



Всички колесари подлежат на отчет и не могат да се ползват без разрешително и пътен лист.

При всички положения теглената кола трябва да си има регистрация.

Най-лесно е да се разглоби колата на место и да си превозят частите, след което брат мангал да я нацепи с брадвата и да я сдаде на вторични.

Другия вариант е да си прекараш шкодата в 3-4 часа посред нощ - не вярвам да има толкова луди милиционери да те спрат...




Тема Re: теглене на кола [re: imitev]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано11.11.06 14:27



Да допълня малко към мнението на Имитев:
7 години съм работил като Пътна помощ и ще ти кажа - не гледай какво става по АМ "Тракия" и "Хемус"!!! Там теглят с колесари, но това са "наши хора", които си кихат на когото и както трябва!


Иначе теглената на колесар кола може да бъде и без рег.номера, но:
1. Трябва колесарът да е регистриран
2. Тегленото МПС:
-трябва да бъде сигнализирано със залепващ се на тавана жълт буркан или да му работят аварийките
-трябва да има документи, от които да се види, че се знае кой е собственика и че го е продал или подарил, удостоверено с подпис, адрес, номер на лична карта и ЕГН.
3. Теглото на тегленото МПС заедно с колесара не трябва да превишава теглото на теглещото МПС.
4. Теглещото МПС трябва да бъде от всякъде ОК, защото като няма за какво друго да се хванат "куките" търсят под вола теле!



Тема благодаря!а ако разкомплектовам колата в Сф ?нови [re: Шkoдa]  
Автор12OL (Нерегистриран)
Публикувано15.11.06 21:05



Благодаря за отговорите! Явно с това ми хоби ще трябва да си регистрирам колесар - но след време. Взех колата и я предвижих до в къщи. Подбрах улици с по-малко куки. Отначало бях на собствен ход и на около 3 цилиндъра, после картера се понапълни с бензин и се наложи яко бутане, да се махна от булеварда че нямах никакви документи. После ме дърпа друга кола, но много внимателно, щото купето се оказа поизгнило и единия носач се откачи.


Размислих и реших да разкомплектовам колата в Сф :). Това пак си е рискована операция - нямал съм право да го правя пред блока.
- Има ли кой да ми пише акт ако разглобявам събота и неделя? Минават случайни патрулки през 2-3 часа, а и не знам някой съсед да не се заяде?
- може ли някоя институция да има претенции, ако остане купето няколко дни навън - ако разбира се бай мангал не го гепи





Тема Re: благодаря!а ако разкомплектовам колата в Сф ?нови [re: 12OL]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано16.11.06 09:01



Това с глобите за разглобяване според мен не е болка за умиране, едва ли някой ще се занимава с теб особено ако не си в центъра...




Тема Re: благодаря!а ако разкомплектовам колата в Сф ?нови [re: 12OL]  
Автор Mravoiad™ ()
Публикувано16.11.06 13:23



"...Размислих и реших да разкомплектовам колата в Сф :). Това пак си е рискована операция - нямал съм право да го правя пред блока..."

Тази глупост кой я измисли?





Тема Re: благодаря!а ако разкомплектовам колата в Сф ?нови [re: Mravoiad™]  
Автор12OL (Нерегистриран)
Публикувано19.11.06 21:08



Поогледах - има доста стари коли в квартала и няколко са с по-лошо състояние от моята. Започнах дейността :)

Рисковано е защото:
- Има някаква наредба на общината, че нямаш право да ремонтираш пред блока
- Като работиш на улицата - вероятността да ти свият нещо е голяма (нямам гараж)
- Колата трябва да се разчасти на един етап, не мога да махна напр. предото стъкло, щото само да те усети - и Бай Мангал ще ти довърши работата без теб. Три пъти ми предложиха днес да ми изхвърлят колата вместо мен и то 'Безплатно'. Засега 'чистя' вътрешности и грижливо подреждам - така, че да не изглежда полуразглобена.
- поради неудобството на работа - рискът от 'разливи' на масла е повишен
- заемам паркингово място, на което съседите не се радват особено (при нас има голям недостиг), както и изразиха притеснение за близостта ми до другите коли - изпуснах малко газ(при демонтажа на АГУ), а следва и бензин - колата има и резервоар.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.