Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:06 01.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Въпрос за клапана за газ на БРЦнови  
АвторA4o (Нерегистриран)
Публикувано11.10.06 08:30



Отдавна го гледам накриво , набих му вече 50 000 на това газово , та разхода започна да ми се вижда височък . Повишени са ми оборотите по светофарите , и си мисля да не се е напълнил с боклуци клапана за газ , но не знам тая капачка от горе дали излиза лесно , капачка ли е , да не се счупи , мамка му !
Иначе за реглаж хич няма да ви питам , знам че са куча работа тия изпарители /БРЦ/



Тема Re: Въпрос за клапана за газ на БРЦнови [re: A4o]  
Автор Merck_44OGLE (новак)
Публикувано11.10.06 11:53



Клапана не ти е проблем, щом се оплакваш само от леко завишен разход. Ако е позапушен филтъра в клапана може да не ти върви колата добре при последните 3-4-5 литра в бутилката, защото тогава доста спада налягането. Аз все пак съм привърженик на редовната профилактика и гледам да пипна нещо преди да е започнало да прави мизерии, та може да си купиш филтърче - 4-5лв е, да спреш изтичането на газ от бутилката като затвориш кранчето, да запалиш и да изхабиш газта по тръбите, тя не е много. След това вече спокойно можеш да разглобиш клапана, не е никак трудно и да смениш филтърчето вътре. Приготви си парцалче, защото трябва да прехвърлиш магнитчето от стария филтър в новия и да го почистиш от графита междувременно. Аз винаги съм се омазвал здраво :) Внимавай да не прецакаш резбите като слагаш после тръбите към клапана.
Относно разхода ти - обикновенно разхода на газ се вдига ненормално спрямо бензин при мръсен въздушен филтър и лоша искра. Добре е да си зачистиш дистрибуторната капачка и палеца, ако имаш такива, да провериш кабелите вечер дали "светят" , да ги опръскаш леко с вода с пръскалка за прозорци, но по самите кабели не в краищата и да провериш и зачистиш свещите с памучно парцалче, ако има нужда може и разстоянието между електродите да регулираш. На бензина почти не му пука от мръсничкия въздушен филтър и от леко отслабналата искра, но газта е по претенциозна и се получава често на бензин е наред, газовата е в ред, а разхода на газ е височък и колата леко куца на газ ...
Регулирането на БРЦ не е кой знае какво, мен 1 майстор ме научи - затваряш винта за чувствителност докрай и от винта за минималните обороти регулираш празния ход, развиваш леко винта за чувствителност и даваш по рязко газ с ръка от жилото за да видиш как реагира мотора, когато започне да вдига бързичко оборотите точно както си я познаваш значи си уцелил. Ако врътнеш още съвсем малко мотора ще стане съвсем пъргав, ще обогатява леко сместа и ще гори повече, ако врътнеш леко наобратно ще бъде леко бедна сместа и няма да върви, ще трябва да я ръчкаш повече при ускорение и пак ще вдигне разхода ако не я караш съвсем пенсионерската. Трябва да уцелиш златния момент, тогава хем ще върви почти като на бензин, хем разхода ще е добър, внимавай защото поне на моето БРЦ този винт е много чувствителен. След това отвиваш леко винта на маркуча между изпарителя и смесителната плочка, даваш газ с ръка до 5-6000 оборота - колкото искаш да вдигаш максимално и бързо завиваш винта докато започне да глъхне леко мотора, след това лееко може да развиеш. Най сигурно е като ислезеш извън града и провериш колко вдига колата, ако 140 и ти е недостаъчно леко развиваш, ако пък ти е много максималната скорост ще завиеш леко винта. Този винт е за максималния дебит и е почти толкова важен за разхода, колкото и винта за чувствителност.
Съжалявам за дългия пост, но е добре всички газюзъри да се научим как колите ни хем да горят нормално, хем да вървят добре


Едит: забравих, при мен се беше скапало 1 малко гумено клапанче за 1лв в изпарителя и вдигна разхода, симтома беше че винта за чувствителност почти не оказваше влияние...<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Merck_44OGLE на 11.10.06 11:57.</EM></FONT></P>

Редактирано от Merck_44OGLE на 11.10.06 11:58.



Тема Re: Въпрос за клапана за газ на БРЦнови [re: Merck_44OGLE]  
АвторDoktora (Нерегистриран)
Публикувано11.10.06 13:09



Колега, много готино и подробно си описал всичко за настройката. Аз имам също BRC , четох с интерес, но за съжаление не знам кое е "винта за чувствителност", "винта за минималните обороти" както и "винта на маркуча между изпарителя и смесителната плочка" ( при мен май са два винта на този маркуч ).
Ще те помоля да ми отговориш , даже ще съм ти безкрайно благодарен ако ми пишеш на мейл afh@st-bg.com.



Тема Re: Въпрос за клапана за газ на БРЦнови [re: Doktora]  
Автор Merck_44OGLE (новак)
Публикувано11.10.06 21:57



БРЦ по принцип ги правят с 1 издаден навън винт на изпарителя - той се върти с ръка и е са празния ход, друг подобен няма. Винта за чувствителност е точно до другия, но е скрит в дупка в корпуса и се върти с шестограм. Това е за електрически изпарител БРЦ, вакуумен не съм виждал наживо. Щом имаш 2 винта на маркуча най вероятно си с карбуратор. За тях други ще се изкажат...



Тема Re: Въпрос за клапана за газ на БРЦнови [re: Merck_44OGLE]  
АвторA4o (Нерегистриран)
Публикувано12.10.06 07:42



Много ти благодаря за подробното описание на тази операция , приятелю , наистина за пръв път чета толкова ясно описание за регулиране на БРЦ електрически . Доста търсих в нета , но няма . Доколкото разбирам , за почистване на газовият клапан трябва да се разкачи и от медната тръбичка , така ли ? Имам спомен за бензиновия , и то на ланди хартог , холандските - там се отвиваше отгоре , и на място , такъв сега нямам , моноинжекция е машинката , фиат типо 1.4 .
Но явно най-напред трябва да опитам да огранича разхода , може пък да няма смисъл да пипам газовия клапан . Едно е ясно , сам не си ли оправиш разхода , никой няма да ти го оправи , от сервиза тръгваш с добри обороти , и след ден -два те чакат газостанциите ...
Поздрави !



Тема Браво , Merck_44OGLE !!!нови [re: Merck_44OGLE]  
АвторA4o (Нерегистриран)
Публикувано15.10.06 18:18



Много полезни указания , приятелю ! Никога нямаше да се досетя къде е набутан този клапан с шестограма , а и да знаех , пак нямаше да знам как да го регулирам това машинче ! Усещам , че ще ми падне разхода , просто оборотите се нормализираха на празен ход , и колата леко позагуби ход , но се стрелкаше престъпно бързо за газ , така че всичо е ОК !





Тема Re: Браво , Merck!!!нови [re: A4o]  
Авторkoцeв (Нерегистриран)
Публикувано19.10.06 11:36



Много добро и логично обяснение!
На мен обаче винта за празен ход направо не действа, мога да го развия или завия и оборотите не се променят.А майсторите не пипат шестограма?!?(БРЦ- то е на 8000километра )



Тема Re: Браво , Merck!!!нови [re: koцeв]  
Авторkoцeв (Нерегистриран)
Публикувано19.10.06 11:54



Сега пипах БРЦ то. При мен Шестограма ми променя оборотите, даже има положение дето са стабилни и отвиване или завиване ги прави нестабилни





Тема Re: Браво , Merck!!!нови [re: koцeв]  
Автор Merck_44OGLE (непознат )
Публикувано19.10.06 21:34



Спокойно, при мен се беше развалил "шестограма" ,тоест това което командва той, при теб е другото. Струва ми се че не толкова рядко явление да дефектира кажи речи нов изпарител на БРЦ, при мен беше може би след 2 месеца...
Най смешното беше че си въртях шестограма и колата не показва никаква разлика в динамиката, казах си егати ламбда контрола имам, верно че е най скъпата и добра марка, ама чак пък толкоз хи хи :) , а тя просто ограничавала доколкото може газта за да не преобогати сместа ...



Тема Re: Браво , Merck!!!нови [re: Merck_44OGLE]  
Авторkoцeв (Нерегистриран)
Публикувано20.10.06 09:01



При мен сякаш винтовете са обърнати?!Като въртя шестограма ми се променят оборотите и като опитам да го завия до край колата угасва.А от въртенето на винта не усещам никаква промяна






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.