Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:02 22.09.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема metan na corsa C 2001 g,1.0.58hp 12V.tricilindrova  
Авторcorsar (Нерегистриран)
Публикувано27.09.06 23:09



Molia vi za mnenie vuzmogno li e takova neshto,moga li da pobera butilki za okolo 200km probeg na zaregdane .V sushtnost tova koeto me interesuva e ikonomiata na gorivo kolata e slugebna i vurti po 100-150 km dnevno.Zamislial sum se dage da mahna zadnite sedalki i da natepam butilkite v kupeto niamam problem s tova che niama da mogat da se polzvat zadnite sedalki !
Niakakvi mnenia i idei:)



Тема Re: metan na corsa C 2001 g,1.0.58hp 12V.tricilindнови [re: corsar]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано28.09.06 08:55



Че тя колата гори 6 бензин градско...




Тема Re: metan na corsa C 2001 g,1.0.58hp 12V.tricilindнови [re: imitev]  
АвторДaнoв (Нерегистриран)
Публикувано28.09.06 10:06



Имах същата корса 2001 г. и ми гореше в града 7-7.2 и колата се беше много добре. На мотор екотек почти мисля няма в България човек , който да ти я направи да върви както трябва, а и метановата уредба ще ти струва 2-2500 лв. Ти си сметни за тези пари колко бензин ще издухаш. Не забрявай, че като сложиш метан ще имаш и по-честа смяна на консумативи, също така най-малкото ще трябв ада си подилиш задницата на корсата, ако имаш по-големи бутилки! Направи сметка и ще видиш, че е нерантабилно! Успех!



Тема Re: metan na corsa C 2001 g,1.0.58hp 12V.tricilindrovaнови [re: corsar]  
Автор corsa16v (непознат )
Публикувано28.09.06 11:04



Колега, дълго питах и разпитвах вкл. по форумите тук и като резултат - за екотека - само газов инжекцион /без значение метан или пропан-бутан/. За вида на уредбата BRC или Landi Renzo. Аз лично накрая нищо не сложих щото бензина противно на очакванията ми пада, а и не ми се дават пари за подсилване на окачване/нямам нерви за първоначалното настройване/. С този твой пробег си струва метана ще ти излиза по 4,50-5,00 лв./100 км.





Тема Re: metan na corsa C 2001 g,1.0.58hp 12V.tricilindrovaнови [re: corsar]  
Автор 4oko (непознат )
Публикувано28.09.06 21:16



2500лв.пълен газов инжекцион шишето тежи 40кг. ако 7/100 бензин е реалност то тогава разхода ще ти е около 3.80/4.2 лв/100км. а относно прословутото усилване отзад в ем комплект 33 продават гребени за пружини 4лв. можеш да си ги сложиш сам с едно крикче или да дадеш 10лв. но всеки си прави сам сметката все пак за да избиеш агуто ще са ти необходими поне 20 000 км. или при твоето каране 140 дена



Тема Re: metan na corsa C 2001 g,1.0.58hp 12V.tricilindrovaнови [re: 4oko]  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано30.09.06 16:59



Такааа, да кажем че няма да те разубеждавам и няма да ти препоръчвам газов инжекцион. Незнам какво толкова ги е страх хората от Екотеците, чисто и просто - Трябва да имаш емулатор за ламбда сондата, емулатор за дюзите и да си знаеш че дебитомера си работи винаги независимо че е електроника и ако гръмне и дебитомера се развали, лошо.
Иначе аз лично скоро гледах на едно място олекотена бутилка за метан която май беше към 50литра и тежеше 17кг - обаче неситина не съм сигурен че е точно 50литра, но във всеки случай си беше голяма.
Проблема беше че цената и е към 550-600лв.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.