Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:20 03.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Тема Питане ...нови  
Автор SpidoRapido (Шкодаджия)
Публикувано13.09.06 22:27



Колеги , карам Шкода Фелиция 1.3 MPI(50кW) на газ с изпарител BRC АТ 90 Е(100kW) и разхода на градско ми е 11.8 -- 13 л. на 100км , което ми се струва много!!!! Винтовете за регулиране на тройника и чувствителността на изп. ги въртях как ли не, а рзхода не пада и не пада!!!! Та въпроса ми е дали изпарителя не е много мощен за моята кола ? И въобще ако можете да помогнете с накакъв съвет ще съм благодарен!



Тема Re: Питане ...нови [re: SpidoRapido]  
Автор stanko (непознат )
Публикувано14.09.06 08:56



Колко ти харчи на бензин?



Тема Re: Питане ... [re: stanko]  
Автор SpidoRapido (Шкодаджия)
Публикувано14.09.06 21:07



Ами 9 - 9.5 л на 100км ми е разхода на бензин.



Тема Re: Питане ...нови [re: SpidoRapido]  
АвторДaнoв (Нерегистриран)
Публикувано14.09.06 21:23



68 коня мотор и то на VW 9 на 100 или 9.5 нормално. На газ разходът, който трябва да ти дава е максимум 20 % повече т. е. около10.8-11. Изпарителят ти от кога е? Може мембраните да са отишли? Свещи сменял ли си, филтри, кабели? Тези последните три могат да дадат отражение върху разхода на газ, но не толкова чувствително върху същия на бензин! Пиши и да го мислим по нататък! Успех!



Тема Re: Питане ...нови [re: SpidoRapido]  
Автор Benton ()
Публикувано15.09.06 23:25



С плочка или със щуцер е? Възможно е плочката да не е подходяща. При някои двигатели ако се сложи щуцер вместо плочка - дават голям разход. А как върви колата? Добре или никаква я няма?



Тема Re: Питане ...нови [re: Benton]  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано16.09.06 20:34



Смени мембрани и малки клапанчета в изпарителя.
Виж си плочката дали е добре уплътнена.
Виж си газовия клапан.
Между другото направи един тест за течове със сапун докато колата работи.



Тема Re: Питане ...нови [re: PRlNCEZANDOR]  
Автор muiko (zemlqnin)
Публикувано18.09.06 22:52



На основата на това, че колата ти гори 9-10 градско може да приемеш за нормално разхода ти около 12-13. Иначе рискуваш да смениш мембрани без да е имало нужда. Смени си въздушния филтър, прегледай за течове, прегледай запалителната система на автомобила и си свиркай. Аз с Вектра C16NZ в града имам същите разходи - къси дистанции по 3-4 км и винаги студена.



Тема Re: Питане ...нови [re: Дaнoв]  
Автор SpidoRapido (Шкодаджия)
Публикувано19.09.06 23:40



Значи, свещите са добри, кабели нямам - с блок бобина съм, филтъра е на около 4хил. км,но и да е нов разлика няма. Изпарителя е на около 1 година, плочката съм си я правил сам(чертежа и е на снимката долу) ,смятал съм си диаметъра на дифузора и я направих по подобие на карбуратор , с тази плочка колата върви много (като на бензин), от началото бях с плочка правена от газаджия по размери от каталог с отвори по дифузора - с нея колата лапаше пак тилкова и не вървеше въобще(затова се амбицирах и си направих плочката сам).





Иначе мотора си е Шкодовия 1.3 но с MPI и е с малко поразтворени фази на газоразпределението, от тези две неща изкарват тези 13к.с. над стандартния 1.3 карбуратор които е 55 к.с., ето го как изглежда

.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.