Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:25 28.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Период за регулиране на АГУ?нови  
Авторkoцeв (Нерегистриран)
Публикувано11.09.06 09:26



Кога по принцип трябва да се регулира АГУ.Смених свещи и делко и филтри -трябва ли да ида на майстор?
Пасат 1,8 моноинжекция, АГУ БРЦ



Тема Re: Период за регулиране на АГУ?нови [re: koцeв]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано11.09.06 10:15



АГУ се регулира когато ти прави проблеми. Ако работи добре - не се пипа...




Тема Re: Период за регулиране на АГУ?нови [re: imitev]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано11.09.06 11:09



е, то и мойто в момента работи отлично, ма разхода от 15,5/100 градско (София) не ме радва особено напоследък... Иначе върви като змей (е, и харчи толкова де)

та смятам тия дни да посетя някой да ми поогледа системата...

Just a genius



Тема Re: Период за регулиране на АГУ?нови [re: Blake]  
Авторkoцeв (Нерегистриран)
Публикувано11.09.06 11:50



Малко ми се вдигна разхода след като смених износените свещи, дистрибутурна капачка и въздушен филтър, беше 9,3 до Варна с климатик , а онзи ден Плевен -Боженци 9,7 почти без климатик, та се чудя каква е причината -надморска височина или трябва регулировка?
Поздрави



Тема Re: Период за регулиране на АГУ?нови [re: koцeв]  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано11.09.06 12:57



Всичко което си смение е все добре и би трябвало да се отрази благоприятно на разхода. Отиди да ти направят настройка на найстина съвсем нов въздушен филтър.



Тема Re: Период за регулиране на АГУ? [re: PRlNCEZANDOR]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано11.09.06 18:29



Абе най-добре да покара малко да се позапуши филтъра и после да ходи на реглаж... едно 300-500 км




Тема Re: Период за регулиране на АГУ?нови [re: koцeв]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано12.09.06 13:19



Абре колега, от преди колко време я сложи тази газова уредба че вече да се разцентровала?! Ако не ме лъже паметта ти беше с Ловато или БРЦ, а не с някой отявлен боклук.

Освен тези неща, които казваш че си сменил, си сменил и нещо друго много важно - газта в бутилката! С голяма доза достоверност можеш да смяташ, че разлика от половин-един литър може да отвориш и само от качеството на газта. Също така бутилката ти със сигурност не се пълни винаги до 80% и мито милимундер повече, така че пак този половин-един литър може да е неточност на замерването. Освен това да не забравяме, че може и малко да те метнат в количеството ... а може и от всичко по малко.

Опс ... пропуснах - сменил си и трасето ...

Аз залагам да не е до проблем с настройките и на твое място няма да пипам изпарителя през има-няма 2 месеца.

Успех



Тема Re: Период за регулиране на АГУ?нови [re: VladoR]  
Авторkoцeв (Нерегистриран)
Публикувано12.09.06 16:05



С БРЦ на 5000км съм. Но понеже от Опел минах на Пасат и малко повече се вглеждам

Явно двигателите им са малко по-капризни от тези на Вектрата , пък и не мога да се примиря с по-големия разход...Всички засичания ги правя на една единствена газостанция в Плевен от която зареждат 50 таксита, но май че този път не съм отчел градското каране....



Тема Re: Период за регулиране на АГУ?нови [re: koцeв]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано12.09.06 16:23



Добре, аз съм с БРЦ на електронен мултипойнт (Рено 21). Уредбата е на към 48.000 км и след монтажа газанализатор повече не съм посещавал и реглажен болт на изпарителя не съм пипал (нито някой друг е пипал по колата ми). Що се отнася до реглажните болтове на изпарителя - и до ден днешен на БРЦ-то не знам от тях кой за какво е.

Аз се вглеждам повече в градския си разход, тъй като въртя предимно градско в София. Ами за този период все си е между 10 и 11 литра, зимата достига и да 12 (но по правило не ги преминава).

Извънградското съм го свалял до 7.8, но тогава колата върви като спънат кон, сега съм си развил винта за дебит (на тройника за вторична дроселова клапа). До морето разходът ми "скочи" на 8.75, но сега колата до 130 върви като на бензин. Халал да му е тоя 1 литър отгоре.

Пак си повтарям тезата - съдейки от собствения си опит със смея да твърдя грамотно монтирано БРЦ (в София преди близо 5 години, тогава отзивите за БРЦ-София бяха много добри) - няма нужда от донастройки през 5.000 км. При мен вече 5-те хиляди станаха близо 50 и разходът ми е непроменен. Също така и маршрута, като дори "забравям", че в София движението от ден на ден става все по-затапено.

Поздрави

В.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.