Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:13 28.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Fiat Marea 1.8 16V вече с Фобос газов инжекционови [re: Marea 1.8 16V]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано14.09.06 21:02



Добре, ама почва да мирише на реклама...




Тема Re: Fiat Marea 1.8 16V вече с Фобос газов инжекционови [re: imitev]  
АвторMarea 1.8 16V (Нерегистриран)
Публикувано20.09.06 10:02



Колега не правя реклама на Фобос или на БРЦ или на който да е друг газов инжекцион като марка, даже ще ми е много любопитно и други собственици на автомобили с газови инжекциони независимо от марката и модела на колата си да споделят как се дъжат автомобилите им, ама нещо не виждам много постове............
И така този уикенд ходих на една от хилядите пъстървови рекички около Сливен заедно с половинката и един приятел с неговата половинка.
Резултата е следния:
Към Сливен със 140-160 по магистралата, натоварени с доста багаж (основно свински пържоли, въдици и други екстри), пуснат климатик през цялото време 290 км с 33 литра газ заредени на ОМВ в Дружба, което прави 11,5 разход извънградско на нормален режим.
Там пак заредих газ за 30 лева на 1.07 лв=30.8 литра газ и минах 275 километра от които 100 в балкана на 1-ва скорост по макадам.
Така от и обратно до София сега сметнах че средния ми разход е бил 11.6 при гореспоменатия преход.
Мисля че е много приемлив.



Тема Re: Fiat Marea 1.8 16V вече с Фобос газов инжекционови [re: Marea 1.8 16V]  
Автор PRR (Гневен)
Публикувано20.09.06 10:09



А аз мисля, че е висок. Vectra-та (1.8MI 90bhp с Lovato) дава към 10 на такъв преход...

Освен това ми се струва грешна сметката 30лв на 1.07 лв/литър НЕ прави 30.8литра а 28литра



Поздрави


So What?

Тема Re: Fiat Marea 1.8 16V вече с Фобос газов инжекционови [re: Marea 1.8 16V]  
АвторCC (Нерегистриран)
Публикувано21.09.06 00:54



Този разход и на мен ми се вижда доста. Това е по-скоро нормално за градско каране отколкото извън града. Все пак си с ГИ, а не с АГУ и разхода бензин/газ не трябва да е повече от 10-тина %, а дори понякога са еднакви. А колко ти е по принцип разхода на бензин?



Тема Re: Fiat Marea 1.8 16V вече с Фобос газов инжекционови [re: CC]  
АвторMarea 1.8 16V (Нерегистриран)
Публикувано21.09.06 09:05



Колеги на градско разходът на бензин варираше между 11.5 и 12.5/100.На извънградско с натоварена догоре кола (ходенето на морето с жената и малкия

) разходът ми беше 10.5/100.Колата си гори на бензин , няма как да е иначе - тежичка си е и 113 конски сили са и малко.
Така че затова съм ок с този раход - почти не се различава от този на бензин.Но има и едно голямо НО, което е дъвкано многократно - каква газ всъщност сипваме..............Така че си мисля, че при всичките тези обстоятелства разходът е приемлив.



Тема Re: Fiat Marea 1.8 16V вече с Фобос газов инжекционови [re: Marea 1.8 16V]  
АвторCC (Нерегистриран)
Публикувано21.09.06 10:46



При това положение разхода ти на газ е перфектен спрямо този на бензин. Не мога обаче да се съглася, че нормалният разход на бензин извънградско е толкова. Явно нещо има. Това е разход за двигател над 2,0 и от 150 к.с. нагоре.
Виж колко и дават на твойта:


С повечето багаж и каране бързо да ти качи с 2/100 и пак не се вързват нещата.
Ти си знаеш най-добре, но пак ти казвам за мен такъв разход на бензин в никакъв случай не може да е нормален.



Тема Re: Fiat Marea 1.8 16V вече с Фобос газов инжекционови [re: CC]  
АвторMarea 1.8 16V (Нерегистриран)
Публикувано21.09.06 11:43



Коега CC, наистина още преди да сложа газовия инжекцион и аз мислех че колицата си харчи много, два пъти ходих при един приятел със специализиран сервиз с газ анализатор и софтуеър и комп за четене на ЕКУ, и двата пъти след като се бях втрещил особенно от градския разход от 12.5/100 показателите си бяха повече от задоволителни, провери ми също и катализатора и той си е наред все пак колицата е само на 96000 и малко километри.Термостата е нов, смених го още като си я купих.
Наистина като карам със 120 максимум по магистралата и съм сам, колата ми харчеше на бец около 7.5, но като я натоваря с още 300 килца багажи ( жени какво да ги правиш ако може ще натовари и гардероба в колата

) и разхода скача неимоверно.
Поздрави



Тема Re: Fiat Marea 1.8 16V вече с Фобос газов инжекционови [re: Marea 1.8 16V]  
Автор PRR (Гневен)
Публикувано21.09.06 15:02



Колега,

100 кончета са повече от достатъчни на тая колица! Аз карах (а и сега карам ама е дизел) 90 кончета. При 100-110 нормални пътища и 130 магистрала разстоянието София-Варна-София го правя с разход 8.5 средно. Това на газ. На бензин не съм карал щото нямам толкова излишни парички. На бензин в Германия ми е давала под 6.5, но там и на газ даде разход под 7. Въпрос на качество! А на дизел при такова каране дава 4.5-5.0 (зависи от климатика)...

Поздрави


So What?

Тема Re: Fiat Marea 1.8 16V вече с Фобос газов инжекционови [re: Marea 18.16V]  
Авторmoryk (Нерегистриран)
Публикувано21.09.06 16:12



Мисля,че е малко множко,или засичането не е точно,или климатика добавя сериозно.Неточността може да е поради много причини- различни газстанции,дали са стандартните ти гуми и джанти ит.н.Карам Мицубиши Спейс Рънер 1,8 - 122 кс. , с АГУ стандартно / еммегаз електрически изпарител /.Аз и половинката + багаж може би както твоя от Варна до Пампорово през Омуртаг-Котел-Сливен,отиване и връщане със 110-120-130 км/ч + стотина км в Родопите - среден разход 9,5 лтр газ/100 км.Нямам климатик.



Тема Re: Fiat Marea 1.8 16V вече с Фобос газов инжекционови [re: moryk]  
АвторMapea 1.8 16 V (Нерегистриран)
Публикувано21.09.06 20:29



Да колега пропуснах да спомена, че климата беше пусната през целия път................моя грешка.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.