Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:12 28.04.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Да направим черен списък на газстанциите и да ги кнови  
Автор 12O3 (познат)
Публикувано26.11.05 10:33



Как на всички колите ни изведнъж захарчиха двойно???

Няма ли някой, който да контролира газаджиите? И защо този някой не работи. Сега карам автомобилс разход 7,5/100газ. След последното зареждате в Топливо Младост разходът ‘излезе’ 16/100. Явно е и че те лъжат. Гледам че са изгоряли хора на Шел-младост, Темпро –Младост, аз изгорях и на Шел Бояна. Скоро ходих да заредя при мой приятел, работещ на колонка, а той ме върна, защото шефът му вече беше пренастроил колонката да отчита повече (за през нощта).

Имам следните идеи:
1. Да обобщим правилата кага да се зарежда на газ:
А) Неправилно е да се зарежда
- нощем - няма контролни органи и лъжат
- уикендите - също е рисковано
- на съмнителни газстанции по магистралата.

Б)Правилно е :
-да се зареджа в чужд град, където пълнят такситата им
2.Да изведем най –отгоре тема къде да зареждаме/да не зареждаме
3.Да контролираме лично ние газстанциите
а) да помогнат компетентните в клуба каква измервателна апаратура можем да монтираме, така че показанията й да са легитимни и дали можем да се регистрираме официално (напр като конфедерацията на потребителите или към тях).
б) да уточним каква и апаратура и как можем да монтираме за ‘лична употреба’ поне да знаем реалния разход на автомобила си и точно с колко са ни излъгали. Аз конкретно попаднах на следните идеи:
- ‘водомер’ преди бутилката. Нормално издържат 14 атм, достатъчни за целите ни
- 2 кантара под бутилката – мерещи увеличаването на теглото и при пълнене. Лично аз не харесвам идеята, зощото скобите, захващащи бутилката се разхлабват всеки път преди пълнене
- Някакви тегло-измерващи въжета под предните гуми преди зарежждане, но се вличели от наклона.
Проблемът е че ако монтираме ‘разни устройства’ трябва да се узаконяват – но къде и как.
в) да съставим списък от конкретни доброволци от клуба, които да подават информация за газстанциите, защото иначе ако е анонимно може газаджиите сами да дават фалшива информация. Впоследствие да съставим списък с коректните търговци. Достатъчно са ни по 1-2 в град и десетина за София. Предполагам че доста от нас биха минали в повече 10км, но да не ги излъжат. Загубите лично моите за последната седмица са около 50лв ! Всички ве4е са почти на едни цени, 1-2 ст са без значение, проблемът е че лъжат в литрите.
4.Да стреснем търговците: един си беше сложил някакви лепенки от типа ‘агенция по метрология и стандартизация – контолен автомобил’ (мисля че бяха фалшиви, но ако някой го познава и знае нещо по въпроса нека пише). Този човек сподели, откак кара тази кола все му се случвало ‘нещо да подбутнат машинките’ преди да го заредят. Да се регистрираме и да си направим подобен клубен стикер. Който го има доброволно да се задължава да подава инфо къде, колко е заредил, колко км е изминал, впечатления. Инфото да се подава в спец.сайт, който да обработва данните и ве4е всеки като погледне там сам да прецени къде да зареди.

Съгласни ли сте с идеите? Има между нас програмисти, прависти, инженери, майстори, шофьори минаващи хиляди км. Доста хора от клуба познавам на живо и съм сигурен, че ще подкрепят идеята. Дайте да се обединим, че си даваме парите като последни глупаци за тоз дето духа.

Добрият ремонт е предпоставка за доброто пътъване.


Тема Re: Да направим черен списък на газстанциите и да ги кнови [re: 12O3]  
Авторa (Нерегистриран)
Публикувано26.11.05 12:03



Абе пи4 ти как мислиш че се настройва колонка бе, въртиш тройника на колонката а.



Тема Re:Идеята е отличнанови [re: 12O3]  
АвторPLG (Нерегистриран)
Публикувано26.11.05 12:19



Идеята е отлична.



Тема Re: Да направим черен списък на газстанциите и да ги кнови [re: 12O3]  
Авторemgo (Нерегистриран)
Публикувано26.11.05 21:52



Аз пълня почти винаги от празна до горе - бутилката е резервна гума 45л
През лятото вкл. и септември събираше по 36л газ а вече два пъти на различни газ-станци изключва на 41.5л и незнам дали ме лъжат или просто по-студеното време си оказва влияние...!?




Тема Re: черен списък на газстанциитенови [re: emgo]  
АвторLPG (Нерегистриран)
Публикувано27.11.05 07:02



Колега,
Нещата са много прости. Колонката е като кантара - сипват ти 35 л, но отчита 40л. Още преди 15 год в бутилка от 60л.(с откачена защита за да пълни до горе) колонка е отчитала по 65-66л и се оправдаваха с налягането. Същата бутилка съм я зареждал при -20 зимата и +20 лятото, при точна колонка отчиташе 60л.
Все пак ще е добре за участниците във форума да се информираме на кои газстанции лъжат ( на всяко зареждане с по 5-6 лева ) и да не зареждаме от там.



Тема Е има и някой нелъжливи все пак!нови [re: 12O3]  
Автор PRlNCE ZANDOR (vodoun)
Публикувано27.11.05 10:52



Е, не знам, подкрепям идеята ви, но все пак искате да кажете че едва ли не навсякъде лъжат. Така на един приятел с 25 литрова бутилка която трябва да затваря на 19-20 веднъж му напълниха догоре 25 литра (газта беше свършила), е да но се оказа че просто поплавъка не си беше свървил работата, защото след това спрямо разхода излезе че наистина са му напълнили толкова.
Второто което ми е интересно е кой са тези мистериозни личности който "пипат " колонката. При повечето бензиностанции за колонките отговарят специализирани фирми който при никакви обстоятелства не позволяват някой от бензиностанцията да пипа колонките. Колонките имат пломби който не могат да се пипат току тъй.

Моя близък работи на бензиностанция на която зареждат много таксита. Понеже почти всяка саедмица идва таксиджия който се оплаква че е излъган редовно се правят прегледи от метрологията. И какво се оказва , че на 20 отчетени литра колонките ин сипват около 20л и 200мл.
Подкрепям идеята ви но определено ми се струва че по-малките газостанции са по потенциално опасно, а може би зависи и от ръководния персонал.



Тема Re: До PRlNCE ZANDOR!- БЯЛ списъкнови [re: PRlNCE ZANDOR]  
АвторLPG (Нерегистриран)
Публикувано27.11.05 16:32



Къде е тази газстанция да зареждаме и да я включим в БЕЛИЯ списък?



Тема Re: Да направим черен списък на газстанциите и да ги кнови [re: 12O3]  
Автор PRlNCE ZANDOR (vodoun)
Публикувано27.11.05 20:32



Ами въпросната добра газостанция е Шел Люлин, макар да не зареждам от там защото ми е далече.
Иначе препоръчвам газта на OPET и Кълвача газ.
Не препоръчвам газта на Royal в младост на 200-300 метра от Макдоналдс по пътя за студентски град.



Тема Re: Да направим черен списък на газстанциите и да ги кнови [re: PRlNCE ZANDOR]  
Автор Moxy_78O (Попай моряка)
Публикувано28.11.05 00:04



Аз пък зареждам предимно на Рафа. Не съм забелязал да ме лъжат в количеството, а газта им винаги е с по 1-2ст по-евтина от на другите газостанции. На колата тази газ явно също й харесва, защото с нея върви като шашава



Тема Re: Да направим черен списък на газстанциите и да ги кнови [re: 12O3]  
Автор:( (Нерегистриран)
Публикувано28.11.05 19:36



Shem GAS на метростанцията на "Константин Величков" удрят те с около 40% който не вярва да опита. :(




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.