Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:44 26.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Тема BRC - Technoнови  
Автор MOrskiaValk (Varna)
Публикувано08.07.06 16:25



Имам BRC-Techno на 16 лапанов 1,6 Ford Ghia EFI - Искам да попитам някои който има такав изпарител - Значи има един винт за празниа ход на двигателя и до него има друг който е шестограм - той за какво е - филтьр ли е или нещо по настройката на изпарителя? Майсторите само ме прехвьрлят един на друг а колата гори 15-17!Накрая сам ще се опитвам да я настроя!?
Кьде да отида вьв Варна да ми я настроят като хората?Вече ми омразна да ме льжат навсякьде!



Тема Re: BRC - Technoнови [re: MOrskiaValk]  
Авторkoцeв (Нерегистриран)
Публикувано12.07.06 16:14



На моята тема ми даваш акъл, а питаш в твоята.
Аз като затворих с четвърт оборот шестограма ми падна разхода с 1л.



Тема Re: BRC - Technoнови [re: MOrskiaValk]  
АвторToi (Нерегистриран)
Публикувано13.07.06 13:31



Ето тук има схема с означения на твоя изпарител





Тема Re: BRC - Technoнови [re: Toi]  
Автор MOrskiaValk (Varna)
Публикувано13.07.06 19:27



Благодаря! Аз го намерих преди няколко дни! Обаче немога да разбера кое от двата вартока да регулирам газовото! Един ми казва и 2те са за едно и сьщо нещо- Незнам ве4е!



Тема Re: BRC - Techno [re: Toi]  
Авторkoцeв (Нерегистриран)
Публикувано14.07.06 12:09



Тези схеми са за майстори-обясни като за аматьори





Тема Re: BRC - Technoнови [re: MOrskiaValk]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано14.07.06 13:11



Регулирането е комплексно - всеки винт регулира различен параметър.

Важно е положението на винтовете на тройника също.

Чети принципни положения на






Тема реших си проблеманови [re: MOrskiaValk]  
Автор koцeв (непознат )
Публикувано17.07.06 11:03



Търси майстор с нюх към настройките.
Венци от девети квартал Плевен, без да вади маркучи или кабели врътна трите болта и сега имам идеален разход на газ.
8,5/100 без и 9,5/100 със климатик -скорост(100-120)км/ч-отиване и връщане до София-колата си върви като на бензин!!(Пасат Б4 1,8и комби БРЦ)



Тема Re: BRC - Technoнови [re: MOrskiaValk]  
Автор stivemaster (непознат )
Публикувано14.08.06 22:09



ако не си се оправил още то ето какво мога да кажа по въпроса: описания винт с шестограма е за регулиране на чувствителността.ПРИ ИЗГАСЕН АВТОМОБИЛ.
1.Завий другия винт който е с накатка за въртене на ръка и е за празния ход до край.
2.Откачи дебелия маркуч за газта от там където влиза в тройника за смесителната плочка.
3.Ще ти трябва кабел с който да подадеш ток от акомулатора на газовия клапан и на клапана на изпарителя едновременно.
4.И СЕГА ВНИМАНИЕ - ЩОМ ВКЛЮЧИШ 90% ЩЕ ПОЧНЕ ДА ИЗТИЧА ГАЗ ТАКА ЧЕ МНОГО ВНИМАВАЙ ДА НЕ ПРАВИШ ИСКРИ ЧЕ ........
5.С шестограм 4мм въртиш като си застанал срещу него по посока на часовниковата стрелка до тогава докато спре да пуска газ и спираш малко преди да го претегнеш малък пропуск на газ е допустим.Пробваш пак за да си сигурен че не изпуска.
6.Махани кабела които сложи възстанови маркуча на тройника и отвий винта за ПРАЗНИЯ ХОД около 1-1.5 оборота колко точно ще прецениш като запалиш
.Оборотите на празен ход регулираш само от този винт .Онзи с шестограма повече не го пипаш.



Тема Re: BRC - Technoнови [re: stivemaster]  
Автор Merck_44OGLE (новак)
Публикувано15.08.06 08:26



И аз имах същите проблеми с моето БРЦ Техно, разхода 15, 15 и малко в града.
Слаган е в София и е гаранционен, но като си сметнах за 2 седмици преразхода предпочетох да го оправя на мои разноски във Варна. При газаджиите на Подвис (Варна) го оправиха, като първият път само с настройка срещу 5 лв смъкна на 13 и нещо, а вторият път го отворири майстора, каза че клапанчето не спирало добре газта, смени 1 гумичка за 1 лв, настрои го на слух, след това и монтиран го настрои. Резултата е 11 градско в задръстванията, това е прекрасен разход за 1.8 двигател според мен. А, и около 8,2-8.3 до София с около 110-120 км/ч ...




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.