Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:02 18.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Принудителен празен ход на газнови  
АвторПpяkop (Нерегистриран)
Публикувано28.02.04 16:49



Знам,че повечето карбуратори имат електрически клапан на жигльора за празен ход.С този клапан се спира притока на бензин при принудителен празен ход.Защо никой не използва сигнала от този клапан за да спре със стопклапан притока на гориво при принудителен празен ход на газ?
За преобразуване на схемата не се иска много.



Тема Re: Принудителен празен ход на газнови [re: Пpяkop]  
АвторA4o (Нерегистриран)
Публикувано28.02.04 18:39



Нещо повече. Аз нямам такъв ел клапан, но не веднъж съм използвал средното положение на ключа за газ, с което съм спирал притока на газ и използването на "двигателна спирачка". Копчето ми бе на супер удобно място.

Всяко хубаво нещо е просто, но не всяко просто нещо е хубаво:)))



Тема Това е стара идея......................?нови [re: A4o]  
АвторГA3CEPBИ3 (Нерегистриран)
Публикувано29.02.04 00:03



Точно така , това е правено и дава икономия .

Само че италианците го използват от 20 години , направено е с реле и комутатори които дават информация за режима на работа .

Виждал съм го монтирано и тестовете показаха от половин до един литър икономия при Лада 1500 .





Тема Re: Това е стара идея......................?нови [re: ГA3CEPBИ3]  
АвторJBL (Нерегистриран)
Публикувано29.02.04 11:42



Kolko e nadezhdno?
Kakva marka e bilo?



Тема Re: Това е стара идея......................?нови [re: JBL]  
АвторПpяkop (Нерегистриран)
Публикувано29.02.04 14:11



Надежно е дотолкова доколкото ти е надежден карбуратора защото сигнала се взима от него.Марка няма защото е необходимо само едно реле и няколко кабела.Но защо никой сервиз него прави при слагонето на агу?



Тема Re: Това е стара идея!нови [re: Пpяkop]  
Автор ladaraider ()
Публикувано29.02.04 19:08



Значи, това бая хора сме го пробвали....
проблемът, с който аз се сблъсках беше, че ми изгоря клапанът на газта....

ППХ - и да нямаш за бензин - можеш да си сложиш за газ, но, "машината", която трябва да спира / пуска газта не знам какво трябва да представлява.
Ако си с електрически изпарител - и му спираш "+"- най- вероятно ще ти изгори соленоида, ако си с вакуумен- трябва ти клапан, който като цъка всеки път като дръпнеш газта - няма да издеяни дълго.
Тва са моите наблюдения, в момента всичко си е монтирано на колата, но съм махнал кабела от "системата" - клапана си получава 12 В, дет му се полагат и не се бъзика.

И още нещо, ако си с вакуумен изпарител, като си в режим ППХ - колко е вакуума - колко ще пуска изпарителя? Мисля си, че ще е "колкото трябва", т.е. нищо? И това не е ли предимство пред електрическите изпарители?



Тема Re: Това е стара идея......................?нови [re: Пpяkop]  
АвторJBL (Нерегистриран)
Публикувано29.02.04 19:09



Ne znam zashto ne go praviat......
Az sam s injection , no na benzin si go ima PPH-to, mozhe bi triabva sam chovek da si go napravi?



Тема Re: Това е стара идея!нови [re: ladaraider]  
АвторПpяkop (Нерегистриран)
Публикувано29.02.04 20:14



Във всеки магазин можеш да откриеш регулиращ винт за притока на газ с ел.стопклапан.Той освен за спиране на горивото при автомобили с дълак горивопровот (когато РИ е много отдаличен от смесителя) може да се използва и за спиране при принудителен празен ход.
Но нито един сервиз не съм видял да го прилага в тази насока!



Тема Ренцо Ланди го произвежда........нови [re: JBL]  
АвторГA3CEPBИ3 (Нерегистриран)
Публикувано29.02.04 20:16



Сервизите не могат да монтират нещо което клиента не желае да плати........?

Когато монтирате уредбите си търсите най-евтиното ,
след това питате защо не ми сложихте това или онова ............?

Всяка екстра се заплаща допълнително и не се включва в базовата цена .

Въпросното устройство се нарича ИКОНОМАЙЗЕР и съм го виждал произведено от Ренцо Ланди , монтира се от Ицо Танев в Младост тел.0888 201447

Не зная колко струва но има ефект и то сериозен .





Тема Re: Ренцо Ланди го произвежда........нови [re: ГA3CEPBИ3]  
Автор ladaraider ()
Публикувано29.02.04 20:56



Този стопклапан няма ли да умре много бързо? Когато карах с такава система, си бях сложил лампа, да виждам кога е затворен клапанът; в градски условия, където за 10- 20 м. се задейства устройството - тамън колкото да се източи изпарителя, та като натиснеш отново да е празен.... Непрекъснато Цък - Цък, Цък - Цък.... не знам какъв клапан ще да е въпросният - но този, който си е към уредбата - преди изпарителя не може да издържи.
Ако клапанът е след изпарителя, някой беше казал, че ще си отиде някоя мембрана от насъбралата се газ.... ако и да няма вакуум, или??? Кажете...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.