Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:16 11.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Остатъчно горене при загасяне на мотора  
Автор izoholz (непознат )
Публикувано27.06.06 01:12



Моля за помощ относно проблема, който се появи преди 2-3 седмици на газ! Колата е МB190Е (механичен инжекцион) с газова BRC АТ90Е. Изпарителят е на 2500 км. След като загася двигателя на газ и мотора се разтриса здраво в продължение на 1-2 секунди. Не го прави всеки път, но доста често и това ме безпокои. Ходих на газанализатор и регулираха сместа (беше преобогатена), но скоро след това пак го направи.
Каже те, моля ви, какви са най-вероятните причини водещи до този ефект?

Иначе колата върви идеално на газ, разхода е добър и до сега не е гърмяла в движение или изобщо докато работи двигателя!



Тема Re: инфо! [re: izoholz]  
АвторTarbox (Нерегистриран)
Публикувано27.06.06 07:31



Симптомите са на нискооктанова газ и голямо предварение на запалването!



Тема Re: инфо! [re: Tarbox]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано27.06.06 08:07



Също и много развит винт на изпарителя, в следствие на което клапанчето не уплътнява както трябва и леко изпуска, от там и моторетката работи докато има газ...




Тема Re: инфо! [re: imitev]  
Автор izoholz (непознат )
Публикувано27.06.06 12:42



imitev, споделяш ли вероятността това да се дължи наистина на нискооктанова газ и голямо предварение, както спомена колегата? По принцип наистина предварението ми е нагласено на най-ранна позиция (при мен буква "S" на октанкоректора), но пък е логично да е там, заради това че газта е високооктанова. Иначе няма "чукане" на аванса като карам на газ с това предварение.
Като се замисля зареждам наистина само от една бензиностанция на Лукойл.

Все пак вчера бях на газанализатор, тъй като газовата трябваше да се регулира отново след първоначалните настройки при монтажа. Би трябвало добре да е регулирана, защото 10-15 минути я нагласяха уж, а все пак тия са официален представител на BRC за България и не вярвам да не могат да я настроят. Но въпреки това вчера пак го направи тоя номер след регулирането макар и веднъж само. Сега смъкнах предварението с една степен посока "по-късно" и ще наблюдавам.

Не съм много наясно с изпарителя АТ90Е. На бензин няма такива проблеми и изключвам проблема да е в двигателя, а той е в доста добро състояние.
Фактически този винт, за който говориш, че е много развит какво регулира?



Тема Re: Остатъчно горене при загасяне на мотора [re: izoholz]  
АвторFO3hope (Нерегистриран)
Публикувано27.06.06 13:03



Същия съм и аз - Opel Corsa 1.2i - X12SZ с BRC ATE90. Ето ти и линк за темата, която пуснах:

.
За сега си мисля, че е от топлинното число на свещите. Почнах да гася на бензин.
Лек и безавариен!



Тема Re: Остатъчно горене при загасяне на мотора [re: FO3hope]  
Автор izoholz (непознат )
Публикувано27.06.06 13:34



Благодаря ти много за линка!

Прочетох нещо интересно там за вземането на 12V на ключа от неподходящо място. При мен е направено нескопосано според мен, защото въпросния червен кабел (12V) е пуснат в кутията за бушоните и е намотан на едно от гнездата на бушоните. Значи ако това е причината ще се разправям сериозно с газаджиите!
Иначе свещите са ми Беру, закупени от Германия (по каталог са за Мерцедес разбира се) и са на 20 000 км до момента. За съжаление не зная топлинното им число. Проблема с това остатъчно горене се проявява не всеки път, но доста често, което показва, че проблема е налице! При мен нищо в системата не налага да гася на бензин и е много кофти ако всеки път трябва преди да загася да минавам на бензин. Мисля, че е редно да се търси решение на проблема, а не заобикаляне.

Все пак, ако го разрешиш, моля те пиши от какво е!

Редактирано от izoholz на 27.06.06 13:48.



Тема Re: Остатъчно горене при загасяне на мотора [re: izoholz]  
АвторFO3hope (Нерегистриран)
Публикувано27.06.06 13:57



И аз съм с BERU - pогледни това - секцията за "Топлинно число". Взех си свещи BRISK Silver/за които колеги от форума казаха хубави неща/, но все още не съм ги сложил. На мен лично това ми изглежда проблема, защото след прекъсване на контакта, би трябвало да няма тоци из двигателя и съответно остатъчната част от газта се запалва от още горещите свещи... Изпарителя ми е електрически.



Тема Re: Остатъчно горене при загасяне на мотора [re: FO3hope]  
АвторFO3hoe (Нерегистриран)
Публикувано27.06.06 13:58



Под това имах предвид:





Тема Re: Остатъчно горене при загасяне на моторанови [re: FO3hoe]  
Автор izoholz (непознат )
Публикувано27.06.06 15:25



Честно да ти кажа преди да монтирам газовата един газаджия ми препоръча да съм ползвал Denso по каталог за Мерцедес. Били идеални за газ. Днес се обадих до " Косер" (вносителя им) и ми казаха, че за моя двигател има само един вид от тях с топлинно число 20, което повече се доближава до т.нар. "горещи" свещи подходящи повече за градско каране.
Не мога да намеря информация за топлинното число на сегашните ми свещи Beru Ultra X, модел UXK79 (4 - полюсни), за да сравня с Denso.

Защо не ги смениш след като си купил нови, за да видиш как ще се държи колата?

При теб винаги ли при всяко гасене на газ има остатъчно горене? Защото при мен не винаги (или е много слабо понякога и не се усеща), но често!?

Редактирано от izoholz на 27.06.06 15:29.



Тема Re: Остатъчно горене при загасяне на моторанови [re: izoholz]  
АвторFO3hope (Нерегистриран)
Публикувано27.06.06 15:43



Ами горе-долу 50/50...ще се опитам да определя кога се получава това - не съм обърнал внимание, когато двигателя е позагрял повече/след мъчене на градско по светофарите/ каква е ситуацията. При работа на газ температурата е по-голяма и си мисля, че свещите с температурно число, препоръчвани за работа на бензин, се загряват прекалено много. Ще взема тази седмица да сменя с Brisk-a и да видя каква е хавата.
Между другото, това което казва imitev, е може би правилно, ама не искам да пипам настройките, защото колата върви добре и гори добре, а не ми се разкарва до сервиза за такава дреболия. Пък и гасенето на бензин нормализира данните в ECU-то и последващите паления са доста по-бързи - забелязъл съм, че след гасене на газ пали доста по-бавно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.