Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:31 25.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Остатъчно горене при загасяне на моторанови [re: FO3hope]  
Автор izoholz (непознат )
Публикувано27.06.06 16:01



При теб няма какво да се нормализира. Нали ти 1.2 моноинжекция колата? Коя година е? А това, че пали по-добре след като си изгасил на бензин няма връзка с ECU-то.

Какви са ти точно (като модел) свещите на Беру? Знаеш ли? Ако при теб се реши проблема, почти е сигурно, че и при мен е същата работа. А тези Brisk предполагам, че не са специални за газ или ? Нали са по каталог за твоя модел кола?



Тема Re: Остатъчно горене при загасяне на мотора [re: izoholz]  
АвторFO3hope (Нерегистриран)
Публикувано27.06.06 16:23



Brisk Silver са предназначени за работа на LPG -

. Определено има разлика, когато паля след като съм бил на газ или на бензин - 2-3 пъти ми се случвам да я "изтърва" на газ и въртя по 3-4 оборота докато запаля отново. След гасене на бензин - пали от 1/4 оборот . Колицата е 94-та - моноинж. - нямам емулатор на ламбдата - от сервиза ми казаха, че не е нужно - свети ми лампата за грешки в инжекциона, когато съм на газ, особено когато съм по нанагорнище и явно ECU-то се "оплаква" от бедна смес - така че трупа грешки, ама те се изчистват.



Тема Re: Остатъчно горене при загасяне на моторанови [re: FO3hope]  
Автор izoholz (непознат )
Публикувано27.06.06 18:09



Много добре, ама за моя двигател няма Silver, с други думи моделa от тези свещи за газ. Проверих в сайта им.

Все пак те моля да ме информираш като ги сложиш дали проблема се проявява отново!

Успех!



Тема Re: Остатъчно горене при загасяне на моторанови [re: izoholz]  
Автор KnowHow™ ()
Публикувано28.06.06 11:06



Имам същия проблем от скоро. При мене ясно се свързва със затоплянето на времето. Докато мотора е студен не го прави, но щом загрее и покарам малко из града - немога да я изгася. Налага се с копчето за превключване бензин/газ (то има междинно положение) да изключвам газта, а двигателя работи още около десет секунди. Колата ми е Есперо 2000 моно инжекция. Изпарителя ми е вакуумен Стефанели.
Според мен причината е в изпарителя. Вероятно се нуждае от някаква настройка. Само че това е първата ми кола с газова уредба и не знам къде да я закарам да я оправят. Живея в Пазарджик и не знам тук има ли добър газаджия, който да е виждал изпарител като моя. От този форум разбирам, че тази марка е слабо позната в България.
Дайте акъл, моля!





Тема Re: Остатъчно горене при загасяне на мотора [re: KnowHow™]  
Автор Merck_44OGLE (новак)
Публикувано28.06.06 11:32



Аз докато бях с вакуумен изпарител като загасях колата мотора претрисаше още поне 2-4 оборота, ако запаля и спра преди да е загрял мотора после няма палене поне 5 мин , мога да паля само на бензин. Това е на Волво 1.8 моно.
Предполагам, че като загася колата остава малко вакуум и изпарителя пуска още малко газ, а когато колата е студена изпарителя не може да спре съвсем газта и двигателя се дави с газ и бензин едновременно. Когато загася клата студена и се забавя поне 1 час нямам проблеми с паленето, поне не големи.
На каквато и да е инжекция се слага електричеки изпарител, за да може да се спре газта веднага след връщане на контактния ключ.
Свещите не трябва да имат нищо общо в случая, от тях може да пали трудно, но за да продължава горенето след връщане на ключа трябва хем да има доста остатъчно гориво, хем свеща да е поне с няколко номера по гореща от предвидената за двигателя, за да може да се нагрее толкова много че да пали горивото без искра.
Аз съм леко недоволен от Бриск Силвър, не са лоши като са нови, после лесно образуват нагар и искат чистене. За чий дявол ни залъгват в сайта си че били предвидени за палене на нехомогенни смеси? Че то ако газ и въздух не се хомогенизират бързо, то какво остава за бензин въздух. Това си е обикновенна посредственна свещ със сребърен електрод и нисък пробег. Много хора се оплакват че е въпрос на бройка на какво ще попаднеш. В руско ревю доста похвалиха по евтините и с по висок пробег 3 електродните им свещи от по 3лв парчето. Аз си купих Денсо обикновенни за по 5лв, обикновенните NGK ги намерих по 6лв/бр, а Беру ми предложиха по 8.50лв 4 електродни от вносителя В&Дауто. При тези цени не виждам защо да изберем посредственното чешко качество. Приятел кара Рено Меган над 100к км с обикновенни свещи на смешна цена от промобил.
От много ровене из форумите разбрах че няма свещи за газ, ами качественни такива, избрани по каталог за двигателя, като единственната волност за газ е да се избере свещ със 1 номер по малко топлинно число.



Тема Re: Остатъчно горене при загасяне на моторанови [re: Merck_44OGLE]  
АвторLPG (Нерегистриран)
Публикувано28.06.06 11:53



Това, че колата ти пали трудно след гасене на газ съвсем ясно показва, че се дави! Както писа imitev това е следствие на много развит винт на изпарителя. Колегата izoholc пък си е сложил стабилизатор на оборите и ниските му се увеличили на 1200.
Защо така са ви настроени колите не знам, но може би тези изпарители не стават за вашите мотори. Друга причина е компенсиране на разхерметизирана система за подаване на въздух към ДВГ. Получава се след некачествен монтаж на АГУ.
Свещите и предварението също оказват влияние върху тези явления, но по-скоро може да ги усили/намали този ефект.



Тема Re: Остатъчно горене при загасяне на моторанови [re: Merck_44OGLE]  
АвторFO3hope (Нерегистриран)
Публикувано28.06.06 11:58



Ако не се лъжа след завъртане на контактния ключ би следвало да се прекъснат тоците към двигателя, т.е. остатъчната газ се самовзривява, понеже искра от свещите няма - или се лъжа нещо? От това си извадих извод че се получава самовзривяване....навремето това ми се случваше на Жигулката при нискооктанов бензин - 85 окт ли беше?
Днес майстора, който ми сложи Beru-то ми каза, че Brisk-а не са за предпочитане пред марковите свещи. Но понеже ми сложи Беру преди да инсталирам газовата ще карам още 10к км преди да ги сменя. След това ще сложа може би пак такива/или Денсо или Бош/, но с по-малко топлинно число/1-ца както споменаваш ти/ от препоръчаното от производителя за работа на бензин. Ако някой иска 4 нови Brisk-а Silver с удоволствие ще му ги дам за 15 лв. Проблема с остатъчното горене засега ще заобиколя с гасене на бензин.
Лек и безавариен!



Тема Re: Остатъчно горене при загасяне на моторанови [re: LPG]  
АвторFO3hope (Нерегистриран)
Публикувано28.06.06 12:06



Колата пали малко по-трудно на бензин след като е загасена на газ и не би трябвало да има проблем с винта на изпарителя...Според мен става дума за натрупани грешки в ECU-то понеже съм без ламбда-емулатор. Вероятно пуска преобогатена смес, но на бензин, заради натрупаните грешки за бедна смес при работа на газ - поне такава ми изглежда логиката... Не бих пипал нищо по настройките на колата, защото ми гори 6-7/100 извънгр. и 9-10/100 градско и върви добре, а тогава добрите треньори не пипат отбора


Лек и безавариен!



Тема Re: Остатъчно горене при загасяне на моторанови [re: LPG]  
Автор izoholz (непознат )
Публикувано28.06.06 13:40



Понеже спомена колегата LPG, че след монтирането на стабилизатора съм писал, че ми държи по-високи обороти...разбра се къде е проблема. Всъщност сместа е била твърде преобогатена. След настройките оборотите никога не са били повече от 1000. Иначе ефекта си го има, в смисъл такъв, че като покарам на газ и в един момент оборотите на празен ход на газ вече не са 900, ами 1000. Обаче разбрах от други колеги със същите коли и стабилизатор монтиран, че и при тях е така. Мен ме притесняваше факта, че 1200 бяха твърде високи. А иначе докато не загрееше колата бяха 900. Фактическите след регулирането на газовата тази огормна разлика беше драстично намалена.

При мен детонациите бяха много по-силни преди регулирането. След регулирането такова силно разтрисане на двигателя не е имало до момента. Въпреки това имам съмнение, че отново има остатъчно горене, макар и по-слабо. Мисля първо да отида на втори газанализатор и да се провери дали е регулирана правилно газовата и едва тогава да продължавам да търся причината.

Определено обаче мога да твърдя, че преобогатената смес е една от основните причини за поява на остатъчно горене. А също така забелязах веднъж след поредната детонация при гасене на газ (преди да регулирам газовата), че на колата и трябваха 7-8 секунди, за да запали на бензин. Това нали е признак на задавяне!?

Редактирано от izoholz на 28.06.06 13:49.



Тема Re: Остатъчно горене при загасяне на моторанови [re: FO3hope]  
Автор izoholz (непознат )
Публикувано28.06.06 13:59



Колеги, аз като ви попитах в началото на темата не уточних, че все пак се интересувам от повечето вероятни причини водещи до такъв (д)ефект.
Исках да разбера при такъв проблем от кое да почна най-напред и кое след кое да проверявам и така по метода на изключването да стигна до причината за този проблем. Като разбира се е желателно да се почне от най-лесното и евтиното, а не от разглабянето на двигателя както се казва.

Стигнах до извода, че първо трябва да се види сместа и след това да се мисли по-нататък.

Има ли начин да се провери (и как) след загасяне на двигателя дали изпарителя спира моментално подаването на газ? При мен е електрически (мисля, че бях споменал за модела BRC АТ90Е).




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.