Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:12 26.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Купих газова,но стана нещо много странно....нови  
АвторSaxo (Нерегистриран)
Публикувано13.06.06 16:28



Купих си миналата седмица саксото,смених му всички консумативи и сложих газовата и ето сега проблема ми.Значи колата е 1.1 моноинжекция както исках,газовата е БРЦ и я сложих в сервиза на Дружба до Соларис.Проблема е следния,значи като взех колата като дадеш на контакт и се пускат габаритите,като пусна фаровете и просто колата не може да изгасне,а и разхода ми е 12на сто!!! Абе яд ме е много,друго което да се оплача значи на бензин няма никои,трябва да "помпаш" газта за да вдига обороти иначе гасне и сьщо така на газ като я карам на вторя скорост ми придьрпва все едно се дави.
Утре ще я карам да и направят диагностика в сервиза,направо не знам за подобен проблем колкото и да чета,сигурно са ми обьракали тоците.
Да добавя,че колата е сьс сьвсем обикновенна газова уредба като устроиство имам предвид и сьм минал с нея около 400км.
Ако някои може да сподели опит ше сьм му много благодарен,защото см много бос сьс темата "газ"
Иначе колата е супер пьргава и много ми харесва



Тема Re: Купих газова,но стана нещо много странно....нови [re: Saxo]  
Авторkoko (Нерегистриран)
Публикувано14.06.06 10:53



Осрали са нещо. Поредната невероятна излагация на газаджиите.
Отивай и не ги оставяй докато не оправят всичко.



Тема Разврьзка..... [re: koko]  
АвторSaxo (Нерегистриран)
Публикувано14.06.06 18:40



Днес бях оставил колата в сервиза и ми е обадиха,казаха да доида да си я взема.Отивам аз и онази ми вика че бил сложил една джажа дето като палиш колата ти резетва ЕКУто на колата и не натрупва грешки.Добре,тествахме колата и нямаше никакьв поблем,но след като си трьгнах и преди се прибера започна пак да придьрпва при което направо се побьрках.Отидох в един сервиз на Княжево и човека погледна колата и каза утре да отида да сложим друг изпарител и да пробваме така,защото се сьмнява изпарителя да не е за този автомобил или да е с много натегната пружина.Вече не знам какво да правя,оправиха ми това сьс светлините,но ми пре.....ха имобилаизера.Утре ще видя какво ще каже маистора и ако е изпарителя ще си искам парите обратно





Тема Re: Разврьзка.....нови [re: Saxo]  
Авторkиko (Нерегистриран)
Публикувано14.06.06 20:25



На един приятел след монтажа му се разтопи инсталацията ( на Волво ) - добре, че я усетил на време и нестана голяма беля. За това гониги МАЙСТОРИТЕ до дупка. Та ди платят и имобилайзера.



Тема Re: Разврьзка.....нови [re: Saxo]  
Автор бaйБope (фен)
Публикувано15.06.06 11:50



Колега АГУ-то ти е чисто ново НАЛИ?!
И аз като я сложих имах проблем с придърпване (след като покарах сравнително малко) и като отидох при газаджиите, които ми я сложиха, ми казаха че при чисто нов изпарител се налагало да се правят 2-3 донастройки (или след 400-500км да се центрова пак) докато влезе в оптимален режим! И наистина след 100-тина километра пак взе да прави мизерии и аз пак на реглаж!!! Сега като направих 1200-1300км вече наистина се стабилизира работата на АГУ-то.
Да кажат и колегите и ако това е вярно немисля че ще се наложи да сменяш нещо.



Тема Re: Разврьзка.....нови [re: бaйБope]  
Автор PRR (Гневен)
Публикувано16.06.06 19:00



При нов изпарител или мембрани задължително се прави реглаж след 500-1000км. Спор няма. Но на мен нито при монтажа, нито при смяната на мембрани ми е правила мизерий. Работеше си добре, без прекъсвания, придръпвания и сие. Просто разхода може да се качи с 0.5-1 литър...
Поздрави


So What?

Тема Re: Разврьзка.....нови [re: PRR]  
АвторSaxo (Нерегистриран)
Публикувано19.06.06 13:33



В момента нямам проблем освен в разхода,но още не съм го засякъл точно понеже по маистори ходих на място работи колата и тн.Сега вьпроса ми е следния дали има смисъл да си сложа Джет Парк и Ламбда сонда емулатор и да махна това устроиство което ми рестартира всеки път ЕКУто.Даже и малко да спадне разхода пак ще сложа емулатор само да знам,че има фаида?



Тема Re: Разврьзка.....нови [re: Saxo]  
Автор PRR (Гневен)
Публикувано19.06.06 14:59



Емулатора няма да промени разхода. Просто намалява нуждата от рестарт на ЕКУто.
Евентуално JetSpark може да ти свали разхода, но аз съм чувал доста противоречиви мнения - от супер до пълен боклук...
Поздрави


So What?

Тема Re: Купих газова,но стана нещо много странно....нови [re: Saxo]  
Авторtoshe (Нерегистриран)
Публикувано22.06.06 17:13



Защо отиде в дружба? за да е по евтино нали?
Отиди в бъкстон а ти оправят колата



Тема Re: Купих газова,но стана нещо много странно....нови [re: toshe]  
АвторSaxo (Нерегистриран)
Публикувано22.06.06 22:58



ne be chovek,otidoh,zashtoto nqkoi"poznat" gi preporuicha i kaza che durjali 35 ili 45% ot pazara za gazovi uredbi v Iraliq,no ot kude da znam,che shte stane taka.Ne e do parite,dal sum 450lv za gazovata plis 5lv gaz plus 15lv ozakoqvane.Sega kolata ne priduprva,no neshto postoqnno prishtrakva vse edno sum pusnal migach i sushto taka mi svetva lampata za EKUto na tabloto.Mislq da otida nqkude da mi mahnat reseta na EKUto i sled tova da si sloja Djet Spark i Lambda kontrol emulator i da zabravq za sluchaq,a i da mahna katalizatora.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.