Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:16 24.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Купих газова,но стана нещо много странно....нови [re: Saxo]  
Авторkoцeв (Нерегистриран)
Публикувано26.06.06 10:17



пиши ако някой успее да ти намали разхода на газ. Ти моно или пълна инжекция си?Това БРЦ не е ли голямо за двигателя ти?



Тема Re: Купих газова,но стана нещо много странно....нови [re: koцeв]  
АвторSaxo (Нерегистриран)
Публикувано05.07.06 17:24



И така,след голямото ходене по мъките наи-накрая нямам проблеми

Ходих при един маистор и сега ще му направя реклама,защото човека си разбира от работата,значи бях при Мишо от Хаджи Димитър,предполагам,че някои го познават.
Като бях при него тои ми махна този резет на ЕКУто при всяко палене и ми слойи ламбда емулатор,за да не натрупва грешки ЕКУто.След един ден каране обаче забелязах,че пак трупа грешки след което му се обадих пак на Мишо,тои ми махна емулатора,върна ми парите и ми сложи за 5лева едно реленце като карам на газ да ми спира ламбда сондата ,за да не трупа грешки.Сега съм изминал вече 750км и нямам проблем и да си кажа засякох разхода на газ,но извънградско сьс климатик значи сьс 38 литра сьм минал 563км при това пьлен.Сега ще засичам и градско,но мисля да сложа по натам
Djet spark



Тема Re: Купих газова,но стана нещо много странно....нови [re: Saxo]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано07.07.06 09:00



Колега, малко късно се намесвам, но все пак:

Първо: честито за колата и за положителната развръзка с газта!

Второ-то е едно голямо "НО": по принцип когато човек си купи (нова-стара) кола, не е зле да я покара ПЪРВО поне няколко седмици на бензин. Не за друго, ами за да се убеди, че по бензиновата система наистина всичко е ОК. Едва след това слага газ. В противен случай има огромен риск газаджията да се оправдава с неизправности по бензиновата част и обратно. И става омагьосан кръг като за учебник.



Тема Re: Купих газова,но стана нещо много странно....нови [re: VladoR]  
АвторSaxo (Нерегистриран)
Публикувано07.07.06 10:43



Мерси,месри :-)
Прав ми за това,че е хубаво да се покара колата,но аз искам да сложа колкото се може по-скоро газовата понеже си мислех и все още го мисля,че колкото повече карам на бензин толкова повече ми се оскъпява газовата:-) Както и да е,последния път заредих 35 литра,а преди зареждах по 38-39 което показва,че ми работи вече клапана на газовата.Чета че някои от хората тук и изобщо вьв форумите сьс двигател 1.6 и кола по-тежка от моята казват,че им харчи по 7-8 градско и се чудя това възмойно ли е,в смисъл то тогава моята трябва да харчи 4 на газ нали така?

Както и да е не се заяждам:-) Ще споделя следващи впечатления



Тема Re: Купих газова,но стана нещо много странно....нови [re: Saxo]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано07.07.06 10:58



Понятието "градско" е едно доста неопределено понятие. Пък и ако попаднеш на рибар, дето лови "ейййй такива големи риби"



Положението при мен: електронен мултипойнт, 1.7, собствено тегло 1050 кг (Рено 21), градски разход бензин 8.5-9. По същото трасе разход газ 10-11 на 100. Със същата кола ако се забия само в абсолютния център сигурно бензиновият ми разход ще е над 11. Това за газта при мен са стойности, който в общи лини си стоят непромени за последнитв вече повече от 4 години. Откакто са ми мнотирали газовата (след първоначалните няколко настройки на газ-анализатор) изпарителят повече не е пипан - дори аз лично реглажните винтове по БРЦ-то до ден днешен не ги знам кой за какво е.



Тема Re: Купих газова,но стана нещо много странно....нови [re: VladoR]  
АвторSaxo (Нерегистриран)
Публикувано10.07.06 14:40



Днес засякох разхода на колата в градски цикъл и ми даде 9/100 на газ което ме кара да се замисля за Джет Спаркчето и се надявам тоисьщо да понамали малко разхода да кажем с около половин литър,вьпреки че маистор ми каза,че не няма да усетя разлика в разхода и яе колата ще вьрви малко по-добре.Виждам тук,че се говори за Джет Спарк,но ми се ще някои да ми каже реални наблюдения и ползи от него,а не само цифри и теории до колк осваля и тн. ,а и каква е разликата между Джет Спарк 1 и Джет Спарк 2 ???





Тема Re: Купих газова,но стана нещо много странно....нови [re: Saxo]  
АвторKaлин (Нерегистриран)
Публикувано11.07.06 00:39



....само с едно засичане не може да се съди за разхода особенно при градско движение...грешки при отчитането, качеството на газта, натовареност, задръствания, начина на каране (особенно при ускоряване), ...прекалено много са нещата, които указват влияние..
Трябва да се направят многократни засичания и тогава се установява, че разхода се променя в диапазон от.... до...
При мен този диапазон е около +/- 0,5л при градско движение.В този смисъл, намаляване на разхода с 0,5л трудно ще се забележи.

Когато установя разход над определения диапазон, търся причината...къде съм зареждал последния път, как съм карал-много динамично или икономично и ако завишеният разход се задържа, вече се замислям за вероятни технически причини.

За твоята кола този разход на градско движение ми се струва завишен, но не бива да се избързва със заключенията. След десетина засичания намери средния раход, той ще е най-достоверен и ще добиеш представа за диапазона на изменение,
Освен това уредбата е нова, трябва време да "припасне" към автомобила (евентуални мънички корекции в настройката), но щом след толкова проблеми са постигнати такива резултати, значи ще стане





Тема Re: Купих газова,но стана нещо много странно....нови [re: Kaлин]  
АвторSaxo (Нерегистриран)
Публикувано12.07.06 10:17



Имам приятел които кара пежо 205 1.1 карбуратор и е на газ,та значи тои ми казва че колата му харчи 6.5-7 на 100 газ и аз много се чудех това дали е вьзможно,но в краина сметка неговото градско каране се оказа само цариградско и реално тои не е карал натоварено нито е влизал в някакви трафици както сьм аз.Сега аз не знам колко е нормално да ми харчи колата,но все си мисля че нормално би било да кажем около 8 и за това съм твърдо решил да слагам този Джет Спарк и да махам каталозатора.Казаха ми че и тои спъвал колата и от там може да падне разхода.Ще пиша после пак че трябва да се работи





Тема Re: Купих газова,но стана нещо много странно....нови [re: Saxo]  
Авторdudulia (Нерегистриран)
Публикувано12.07.06 11:43



Ako e zadrusten katalizatora spuva kolata,ama ja spuva i na benzin!Imai predvid,che kato vleznem v EU,a tova ste stane na 1.1.07 vsichki koli ste triabva da sa s katalizator!Dori i moskvichite!Moje da vi e smeshno,ama v Germania i trabantite sa s katalizator,ta da ne se naloji da kupuvash nov.Zatova go mahni,ama go zapazi,puk i pitite struvat pone 50 leva zaradi balgorodnite metali.I ne go izkormvai,a otreji celiat katalizator i na negovo miasto sloji niakakvo garne,koeto da pasva i da e s sas sustoto saprotivlenie na vazduha.





Тема Re: Купих газова,но стана нещо много странно....нови [re: dudulia]  
АвторSaxo (Нерегистриран)
Публикувано12.07.06 17:11



За европеиския може много да спорим,защото много неща трябва да се изменят че да стигнат до катализатора на колата и пак не могат да те накарат да сложиш и не могат да остановят кои е с катализатор и кои не,а въщо така колите на газ не им е нужен катализатор






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.