Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:11 03.07.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема недостига газнови  
Авторkiko (Нерегистриран)
Публикувано06.06.06 15:19



Защо вакуумно ловато не може да даде достатъчно газ ? Като се затвори малко входа на въздушния филтър и нещата се оправят.
Става ? за 'фичо' 125р.
БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО НА "ПАТИЛИТЕ"



Тема Re: недостига газнови [re: kiko]  
Автор JohnFound (asm32 developer)
Публикувано07.06.06 13:30



Ако приемем че това го прави на максимално развит тройник и винт на изпарителя - тогава причината е неподходяща смесителна плочка. Евентуална друга възможност е, че смуче много въздух под плочката - ако е така, ще имаш неустойчив празен ход.



Тема Re: недостига газнови [re: JohnFound]  
Авторkiko (Нерегистриран)
Публикувано07.06.06 15:03



наистина тройника е напълно развит (и двата винта).Плочката е от Лада - с която си вървеше.Има наистина просвет под нея(монтирана е във филтъра и е легнала на планката, която стяга филтъра към карбуратора),но "специалисти" твърдят, че нямало значение. И още един абсурд - две Лади с еднакви уредби. Едната се държи по същия начин и я карат с дунапрен във входящата тръба на въздушния филтър.



Тема Re: недостига газнови [re: kiko]  
Автор 2V6 (В движение)
Публикувано08.06.06 21:19



При карбураторите въздух влиза и от регулатора за въздух на празен ход. При мене имаше три такива винта. Докато не ги затворих и трите, ниските обороти бяха трудни.



Тема Re: недостига газнови [re: 2V6]  
Авторkiko (Нерегистриран)
Публикувано09.06.06 08:48



празния ход тук не е проблем.Не и стига после..



Тема Re: недостига газ [re: kiko]  
АвторlJP_COR (Нерегистриран)
Публикувано09.06.06 09:30



Аз имах същия проблем, получи се когато си сложих спортен филтър. Вече не се получаваше достатъчно голям вакуум и не се задействаше мембраната на изпарителя. (Пиша го съвсем грубо, дано ме разбираш, ако трябва ще го пиша по подробно). Първо изпарителя ти нов ли е? Има ли вероятност мембраната да е изгубила еластичност и да се задейства по - трудно. Иначе това да се запушват входовете на филтърната кутия е леко несериозно(макар да съм виждал "майстори" да го правят, защото им е по лесно. Всички се опитват максимално да намалят съпротивлението при всмукване на въздух в двигателя, а ти ще го увеличаваш изкуствено ограничавайки входните отвори за да работи на газ. Маркучите ти от тройника до плочката с достатъчен диаметър ли са? Аз се наложи да си преработя изцяло карбуратора и нямам бензин(карам само на газ) затова не мога да ти предложа моето решение.
Като цяло проблема е че не се получава достатъчно голям вакуум във филтърната кутия и не може да се задейства мембраната и да се освободи достатъчно количество газ. Пробвай и да разшириш отворите на плочката(малко!). Иначе проблема ще ти отпадне когато се замърси филтъра, но това не е решение, а и разхода ще тръгне на горе. Друго не се сещам , ако се сетя ще пиша отново.



Тема Re: недостига газнови [re: lJP_COR]  
Авторkiko (Нерегистриран)
Публикувано09.06.06 14:10



Изпарителя не е нов.Смъкнат е от работеща Лада.Тя нямаше този проблем. НО МИСЛЯ ДА ВЗЕМА ЕДИН НОВ КОМПЛЕКТ И ДА СМЕНЯ ВСИЧКО.Така ще отпадне въпроса с еластичността на мембраната.За маркучите от тройника - вътрешният диаметър не е по малък от този на тройника. Във фълтъра се влиза с медни тръбички(пробит е филтъра вкарани са тръбичките - получи се една S форма и са запоени към него), които са тънкостенни(диаметър, като щуцерите на плочката).След това до плочката със същите маркучи.
И един въпрос - Ако увелича диаметъра на отвора на щуцера, от които се взема вакуума дали ще се обърка изпарителя?



Тема Re: недостига газнови [re: kiko]  
АвторLazy (Нерегистриран)
Публикувано09.06.06 15:46



Абе аз не разбирам много (дано не ми се смеете) ама теа плочки не се ли монтират нормално ПОД карбуратора?
Там вакуума много ясно ще е доста по-голям от този във филтърната кутия



Тема Re: недостига газ [re: kiko]  
Автор 2V6 (В движение)
Публикувано09.06.06 20:26



Това че въздух минава около плочката задължително намалява вакуума към газта.



Тема Между карбуратора и дроселните клапи [re: Lazy]  
АвторLada 15OO (Нерегистриран)
Публикувано10.06.06 17:15



...се поставят.
Аз съм с горна плочка на карбуратора(над самия карбуратор) и изпитвам подобни проблеми.
Когато подам газ до ламарината двигателя само бучи, а не набира.Трябва да "гъделичкам" газта за да ускорява. Както предположи колегата 2V6 вероятно преминава въздух покрай самата плочка и затова губя мощност.Пробвал съм и с развит тройник-все същото се получава.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.