Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:54 05.07.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема недостига газ  
Авторkiko (Нерегистриран)
Публикувано06.06.06 15:19



Защо вакуумно ловато не може да даде достатъчно газ ? Като се затвори малко входа на въздушния филтър и нещата се оправят.
Става ? за 'фичо' 125р.
БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО НА "ПАТИЛИТЕ"



Тема Re: недостига газнови [re: kiko]  
Автор JohnFound (asm32 developer)
Публикувано07.06.06 13:30



Ако приемем че това го прави на максимално развит тройник и винт на изпарителя - тогава причината е неподходяща смесителна плочка. Евентуална друга възможност е, че смуче много въздух под плочката - ако е така, ще имаш неустойчив празен ход.



Тема Re: недостига газнови [re: JohnFound]  
Авторkiko (Нерегистриран)
Публикувано07.06.06 15:03



наистина тройника е напълно развит (и двата винта).Плочката е от Лада - с която си вървеше.Има наистина просвет под нея(монтирана е във филтъра и е легнала на планката, която стяга филтъра към карбуратора),но "специалисти" твърдят, че нямало значение. И още един абсурд - две Лади с еднакви уредби. Едната се държи по същия начин и я карат с дунапрен във входящата тръба на въздушния филтър.



Тема Re: недостига газнови [re: kiko]  
Автор 2V6 (В движение)
Публикувано08.06.06 21:19



При карбураторите въздух влиза и от регулатора за въздух на празен ход. При мене имаше три такива винта. Докато не ги затворих и трите, ниските обороти бяха трудни.



Тема Re: недостига газнови [re: 2V6]  
Авторkiko (Нерегистриран)
Публикувано09.06.06 08:48



празния ход тук не е проблем.Не и стига после..



Тема Re: недостига газнови [re: kiko]  
АвторlJP_COR (Нерегистриран)
Публикувано09.06.06 09:30



Аз имах същия проблем, получи се когато си сложих спортен филтър. Вече не се получаваше достатъчно голям вакуум и не се задействаше мембраната на изпарителя. (Пиша го съвсем грубо, дано ме разбираш, ако трябва ще го пиша по подробно). Първо изпарителя ти нов ли е? Има ли вероятност мембраната да е изгубила еластичност и да се задейства по - трудно. Иначе това да се запушват входовете на филтърната кутия е леко несериозно(макар да съм виждал "майстори" да го правят, защото им е по лесно. Всички се опитват максимално да намалят съпротивлението при всмукване на въздух в двигателя, а ти ще го увеличаваш изкуствено ограничавайки входните отвори за да работи на газ. Маркучите ти от тройника до плочката с достатъчен диаметър ли са? Аз се наложи да си преработя изцяло карбуратора и нямам бензин(карам само на газ) затова не мога да ти предложа моето решение.
Като цяло проблема е че не се получава достатъчно голям вакуум във филтърната кутия и не може да се задейства мембраната и да се освободи достатъчно количество газ. Пробвай и да разшириш отворите на плочката(малко!). Иначе проблема ще ти отпадне когато се замърси филтъра, но това не е решение, а и разхода ще тръгне на горе. Друго не се сещам , ако се сетя ще пиша отново.



Тема Re: недостига газнови [re: lJP_COR]  
Авторkiko (Нерегистриран)
Публикувано09.06.06 14:10



Изпарителя не е нов.Смъкнат е от работеща Лада.Тя нямаше този проблем. НО МИСЛЯ ДА ВЗЕМА ЕДИН НОВ КОМПЛЕКТ И ДА СМЕНЯ ВСИЧКО.Така ще отпадне въпроса с еластичността на мембраната.За маркучите от тройника - вътрешният диаметър не е по малък от този на тройника. Във фълтъра се влиза с медни тръбички(пробит е филтъра вкарани са тръбичките - получи се една S форма и са запоени към него), които са тънкостенни(диаметър, като щуцерите на плочката).След това до плочката със същите маркучи.
И един въпрос - Ако увелича диаметъра на отвора на щуцера, от които се взема вакуума дали ще се обърка изпарителя?



Тема Re: недостига газнови [re: kiko]  
АвторLazy (Нерегистриран)
Публикувано09.06.06 15:46



Абе аз не разбирам много (дано не ми се смеете) ама теа плочки не се ли монтират нормално ПОД карбуратора?
Там вакуума много ясно ще е доста по-голям от този във филтърната кутия



Тема Re: недостига газнови [re: kiko]  
Автор 2V6 (В движение)
Публикувано09.06.06 20:26



Това че въздух минава около плочката задължително намалява вакуума към газта.



Тема Между карбуратора и дроселните клапинови [re: Lazy]  
АвторLada 15OO (Нерегистриран)
Публикувано10.06.06 17:15



...се поставят.
Аз съм с горна плочка на карбуратора(над самия карбуратор) и изпитвам подобни проблеми.
Когато подам газ до ламарината двигателя само бучи, а не набира.Трябва да "гъделичкам" газта за да ускорява. Както предположи колегата 2V6 вероятно преминава въздух покрай самата плочка и затова губя мощност.Пробвал съм и с развит тройник-все същото се получава.



Тема Re: недостига газнови [re: kiko]  
АвторlJP_COR (Нерегистриран)
Публикувано12.06.06 09:51



Няма смисъл да променяш диаметъра на щуцера от където идва вакуума за изпарителя. Този вакуум служи за да се стартира подаването на газ от изпарителя (само пуск; стоп) или иначе казано, когато има вакуум значи двигателя работи и тогава се пуска газ към него, когато няма вакуум значи двигателят е изгаснал или загасен и се преустановява подаването на газ. Т.е. не се изпуска газ при неработещ двигател, но даден контакт (клапана на входа на изпарителя е задействан), Това е от мерки за безопастност.
При електрическите няма такъв вакуум, но има ел.магн. клапан, който се управлява от електронно блокче, правят се няколко навивки около кабела за високо напрежение идващ от бобината към делкото, тези навивки са от проводник отиващ в това електронно блокче или иначе казано има подаване на искри към свещите значи двигателя работи клапана също и се подава газ, няма искри ,не работи двг. , не раб. клапана и се спира газта към двг.

Затова ако ти работи на тихи обороти не пипай този щуцер.



Тема Re: недостига газнови [re: Lazy]  
АвторlJP_COR (Нерегистриран)
Публикувано12.06.06 10:02



Не може да се монтира под карбуратора, защото кой ще регулира количеството газ? Изпарителя работи на принципа, че като му се създаде вакуум на изхода се задейства една мембрана и тя от своя страна освобождава газ. Ако плочката е под карбуратора, когато е отпуснат педала на газта, дроселната клапа е затворена и под карбутарора се е създал вакуум, представяш си от къде ще се опитва да стане изравняване на налягането, или ще се засмуква огормно количество газ без въздух и автомобила няма да работи.



Тема Re: недостига газнови [re: lJP_COR]  
Авторkiko (Нерегистриран)
Публикувано14.06.06 20:16



За сега проблема остава. Няма намерено решение освен намалянето на сечението на входа на въздушния филтър или ''дунапренчето''. Това е решението на много ''колеги''. Ако изплува някой знаещ или ефект следствие на проби ще пиша резултата.



Тема Re: недостига газнови [re: kiko]  
Авторimitev (Нерегистриран)
Публикувано14.06.06 20:50



Ако обърнеш смесителя (плочката) наобратно ще имаш подобни проблеми.

Трябва да е с отворчетата надолу.

Ако смесителя ти е калпав - пак проблеми. Той като цяло трябва да реализира тръба на Вентури с определена форма на сечението.



Тема Re: недостига газнови [re: kiko]  
Автор4x4 (Нерегистриран)
Публикувано15.06.06 11:22



1.Опитай да увеличиш винта за качеството на сместа (някой от винтовете на изпарителя, но питай кой)

2.Провери си мембраните на изпарителя.

3.Уплътни си плочката към карбуратора и кутията на филтъра (в краен случай със силикон)



Тема Нормално енови [re: kiko]  
АвторPV (Нерегистриран)
Публикувано16.06.06 10:16



Нормално е това нещо - за някои двигатели и изпарители, които може би са неправилно подбрани за тях. Аз съм с пробит карбуратор и само ограничаването на входящия въздух ми помага да работи нормално двигателя. Иначе мембраните са сменяни скоро, въздушния филтър също.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.