Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:46 29.09.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Грешно или безсмисленонови  
Автор izoholz (непознат )
Публикувано02.06.06 17:16



Грешно или безсмислено е да се минава обратно на бензин преди да се изключи двигателя? Става дума конкретно за механичен инжекцион с обикновена АГУ и автоматичен ключ бензин-газ. Знам, че за карбураторите това е желателно, но как стоят нещата за инжекцията?
По принцип на къси разстояния (до няколко км) карам колата на бензин, а също така винаги преди да е достигнала 60 градуса.



Тема Re: Грешно или безсмисленонови [re: izoholz]  
Автор PRR (Гневен)
Публикувано02.06.06 22:26



Аз винаги палех и гасях на бензин. Това ми спестяваше периодичното reset на ECU-то. Лично аз го препоръчвам... Ама всеки сам си решава...
Поздрави


So What?

Тема Re: Грешно или безсмисленонови [re: izoholz]  
Авторkoko (Нерегистриран)
Публикувано05.06.06 12:46



Може би има смисъл ако е спряна бенз. помпа, за да се понапълни магистралата, ако не е спряна не виждам много смисъл.



Тема Re: Грешно или безсмисленонови [re: koko]  
Автор Merck_44OGLE (непознат )
Публикувано05.06.06 20:19



Има смисъл да се минава отново на бензин само ако си с карбуратор или ако бензиновият компютър е проблемен и не е излъган добре с емулатор.
бензиновата помпа във всички случаи не е добре да се спира, защото осигурява охлаждане на инжекторите,които иначе биха запекли доста бързо.



Тема Re: Грешно или безсмисленонови [re: Merck_44OGLE]  
Автор izoholz (непознат )
Публикувано05.06.06 20:37



Преди да ми монтират АГУ-то, навсякъде където попитах ми казаха, че за този механичен инжекцион (МB 190Е) се прекъсва единствено и само бензиновата помпа. Следователно реших, че щом в 4 сервиза за АГУ така ми казаха, значи е така. Колата няма проблем с трупане на грешки в компютъра. Няма никакви емулатори и щуротии. Не са нужни за този модел.
Единствено ме интересува доколко обратното минаване на бензин преди да загася двигателя помага на дюзите да не им се скъси живота? Периодично си карам колата на бензин на съвсем кратки разстояния (до десетина км максимум).



Тема Re: Грешно или безсмислено [re: izoholz]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано06.06.06 08:15



?!?!?!?!?!?!?! механичен инжекцион и ... компютър

... нали е механичен бре

то е ясно, че няма да трупа грешки в компютъра, освен ако не си носиш някой нотбук в багажника - в него да трупа грешките

---------------------------------------------------------------

в тая връзка като гледам каква каша ти е в главата за всеки случай да спомена (въпреки че леко минава покрай темата) и че "борд-компютър" и "компютър ( в смисъл ЕКУ) са две съвем различни неща.



Тема Re: Грешно или безсмисленонови [re: VladoR]  
АвторXoндa (Нерегистриран)
Публикувано06.06.06 11:14



... сега последно не можах да разбера ... трябва ли да се спира бензиновата помпа ... когато монтираш АГУ или не ??
на мен ми я спряха ...



Тема Re: Грешно или безсмисленонови [re: Xoндa]  
Автор бaйБope (фен)
Публикувано06.06.06 13:47



Преди време и аз питах точно това (ако искаш потърси темата), но така и не получих еднозначен отговор - спира ли се помпата или не.
Моята не я спряха, аз съм с моноинжекция - при пълната може би стоят по-иначе нещата?!? Карам си така вече около 1500км ама ще видим по нататък?

Редактирано от бaйБope на 06.06.06 13:49.



Тема Re: Грешно или безсмисленонови [re: izoholz]  
Авторпcc (Нерегистриран)
Публикувано06.06.06 16:11



не е грешно,но не е необходимо,а щом ключът е автоматичен,то запалването е
винаги на бензин

при механичния инжекцион дюзите не се отварят и затварят с електромагнити,
а пропускат бензин вследствие разликата в налягането на входа на дюзите и в
смукателния колектор и поради това при механичния инж. изключването на бензиновата помпа е неминуемо защото иначе ще вървят и газ и бензин
при всички други системи-карбураторни и с ел. управление това не е необходимо
просто при мех. инжекцион бензина участва в управлението на дюзите и при работа на газ трябва да бъде спиран



Тема Re: Грешно или безсмисленонови [re: Xoндa]  
Авторkoko (Нерегистриран)
Публикувано06.06.06 16:49



Това е може би най-спорния въпрос свързан с монтажа на АГУ. :-)
Както спирането, така и оставянето на помпата да работи си имат фанатизирани привърженици. В полза и на двата варианта има основателни аргументи.
Това навежда на мисълта че няма особено значение как ще се направи. :-)
Иначе моята например си работи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.