Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:38 06.10.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема как да си монтирам сам агу ?  
Авторka1 (Нерегистриран)
Публикувано01.06.06 22:36



здравейте майстори ...
искам да попитам как да си монтирам и настроя сам АГУ на опел корса 1.2
моноинжекция ..по възможност да е вакуумен Волтран с плочка.
ако го има описано някъде как става това ? каква е последователността и
как се изключва бензина ...?
благодаря на хората ,които могат да помогнат...



Тема Re: как да си монтирам сам агу ?нови [re: ka1]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано03.06.06 14:07



Ако не си го правил досега ще видиш зор.




Тема Re: как да си монтирам сам агу ?нови [re: ka1]  
АвторMи 26:-) (Нерегистриран)
Публикувано03.06.06 18:13



здравей, колега!
(казвам колега,защото съм майстор като тебе:-))
На много места има описано как и какви са изискванията за монтажа на АГУ и в НЕТ-а, и в книжки като "Автомобилни газови двигатели"....но защо сам?

Не искам да те безпокоя, но усещам, че има опасност да изпаднеш под влияние на принципа: икономията-майка на мизерията.

Икономии очаквай не от евтината уредба, не от това, че си икономисал някое левче от монтажа, ами впоследствие..... от горивото....и от удоволствието да си караш колицата безпроблемно....





Тема Re: как да си монтирам сам агу ?нови [re: Mи 26:-)]  
Авторka1 (Нерегистриран)
Публикувано03.06.06 23:41



здрасти колега....значи на газ карам от 15 години и съм наясно с
поставянето уредба на карбураторен двигател.(чел съм и книги)....
според мен изпарителят ако работи(със сменени менбрани дори ) няма значение колко струва..за настройките също много съм експериментирал....
но за тази с моноинжекцията съм в неведение....
май ще се ходи на МАЙСТОР най вече и заради гаранцията....



Тема Re: как да си монтирам сам агу ?нови [re: ka1]  
Автор lvo_gg (непознат)
Публикувано04.06.06 09:17



колега моното е като карбуратора - единствено не слагаш бензинов клапан а реле и прекъсваш с него дюзата когато караш на газ.
ако е вакумен изпарител трябва да си купиш "стоп клапан", който се монтира на изхода на изпарителя, преди тройника. Целта му е да спира остатъчната газ в изпарителя, за да гасне колата нормално /без детонации/. При Електрическия този клапан си е вграден в изпарителя.
аз съм карал моно със марини, ловато, ланди-ренцо вакумни и ловато ел.
Вакумните за мене са за предпочитане. По-лесно пали на газ от ела. Това е ако има въпроси питай, няма проблеми.



Тема Re: как да си монтирам сам агу ?нови [re: ka1]  
Автор PRR (Гневен)
Публикувано04.06.06 09:30



Няма да се плашиш

Моноинжекцията е нищо повече от по-модерен карбуратор. Слагаш газова и пееш
Поздрави


So What?

Тема Re: как да си монтирам сам агу ?нови [re: ka1]  
АвторMи 26:) (Нерегистриран)
Публикувано04.06.06 22:27



значи имаш много опит и по настройката, и по ползването на газова уредба, но за монтажа са нужни условия (канал, инструментална екипировка)знания, опит. Прочети оплакванията във форума, основно са за големи разходи на газ и се чудят, и се маят каква може да е причината: в газстанцията ли (тези газаджии лъжат, мамят, тяхната м....)в уредбата ли, в колата ли...сега се сещам за един случай описан в тоя форум: голям разход на газ, впоследствие се установява, че е теч и то откъде ? От тръбичката, точно в мястото (отвора) където преминава от багажника под купето. Конкретно за този случай въпроса е: ако монтажа беше изпълнен както трябва, щеше ли да се притрие (пречупи) тръбичката на това място, вероятно няма защитна планка на отвора, шлауха на тръбичката и бутилката не е пристегната, укрепена..кой знае!Това е само един пример...едната страна от възможните проблеми (свързани с монтажа)

Познавам хора, които сами си монтираха уредбите и си ги ползват...все още никой не ги проверява и ГТП минават по втория начин...но ще дойде време, когато ще почнат да изискват:
първо...стикерче
после... задължителен ламбда контрол....
въпроса е:
със самостоятелно поставените, "нелегални" газови уредби какво ще се прави?...ами проблема си е техен, с "келепира" до тук !

това е другата страна от възможните проблеми (по узаконяването)



Тема Re: как да си монтирам сам агу ?нови [re: Mи 26:)]  
Авторkoko (Нерегистриран)
Публикувано05.06.06 12:39



Самостоятелно поставените АГУта НЕ СА НЕЛЕГАЛНИ!
И на двете ми коли уредбите съм си монтирал сам, и всичко е легално със стикерчета, на преглед си минавам нормално без рушвети. Единствения документ който има е паспорта на бутилката. Ако си си купил *нова* бутилка, ще си имаш и паспорт към нея. С тоя паспорт след като си монтираш уредбата отиваш на преглед и получаваш печат в паспорта + стикер. Поне засега никой не изисква документи за извършен монтаж и т.н.

Така че не се плаши - монтирай си уредбата сам, щом имаш опит със сигурност ще я направиш и изпипаш по-добре от повечето от "майсторите".

Няма съществена разлика между карбуратор и моно. Както са описали - вместо да слагаш бензинов клапан, прекъсваш с реле сигнала за инжектора. Ако искаш с друго реле може да спреш бензиновата помпа. Може и да остане да работи - има различни мнения по въпроса. Ако изпарителя е електрически, неговия клапан може да го захраниш от захранването за бензиновата помпа.
Ключ може да ползваш най-обикновен, с 2 или три позиции (не ти трябва ключ с междинни положения както е за карбураторите), горивото може да се приключва веднага без изчакване да се пълни/изпразва карбуратор. Това е - успех.



Тема Re: как да си монтирам сам агу ?нови [re: koko]  
Авторижoc (Нерегистриран)
Публикувано07.06.06 00:47



а къде се ходи на преглед аз имам паспорт само за бутилката ?



Тема Re: как да си монтирам сам агу ?нови [re: ижoc]  
Авторkoko (Нерегистриран)
Публикувано07.06.06 10:39



Попитай по пунктовете/сервизите извършващи технически прегледи. Не всички правят. Правят прегледи в СБА-горубляне, аз за мойте там съм ходил досега.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.