Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:18 29.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Пропадат оборотитенови  
Автор izoholz (непознат )
Публикувано16.05.06 02:01



Колеги, помагайте, че откакто сложих газова BRC AT90E на Мерцедеса имам проблеми с оборотите на празен ход. Двигателя е 2.0i, 87kW. Според газаджиите настройките са перфектни. Колата върви перфектно на газ, но при изключване от скорост се опитва да загасне. Дори на място като я форсирам оборотите пропадат и в последствие се стабилизират. Тръбата за въздуха е завита в обратна на движението посока, така че не е от набиване на въздуха. Ходих в Бош сервиз в Пловдив и уж почистиха стъпковия мотор, ама нещо много набързо и не съм сигурен дали го направиха добре. Преди да сложа газ колата си менеше леко оборотите на свободен ход като загрее. А сега на газ ги държи понякога по-ниски и двигателя се тормози, друг път са нормални. Възможно ли е да смуче въздух (въпреки че проверих маркучите за напуквания) или стъпковия мотор прави номера?



Тема Re: Пропадат оборотитенови [re: izoholz]  
Авторpeshehodec (Нерегистриран)
Публикувано18.05.06 11:32



I az imam sushtia problem, i predpolojenieto do koeto sum stignal e che na gaz e nujno malko povechko vazduh na prazen hod, i poneje komputera mislejki che e na benzin puska nedostatuchno, i taka mu e nujno malko vreme dokato gi stabilizira. Drugo moe predpolojenie e che debitomera ne podava pravilna informacia za kolichestvoto vazduh na prazen hod, i togava pak se opitva da stabilizira chrez sledene na oborotite.



Тема Re: Пропадат оборотитенови [re: izoholz]  
Автор lvo_gg (непознат)
Публикувано18.05.06 12:50



залагам на стъпковия мотор. А ако смуче въздух ще са вероятно по-високи оборотите на празен ход.



Тема Re: Пропадат оборотитенови [re: lvo_gg]  
Автор izoholz (непознат )
Публикувано18.05.06 13:36



Оборотите не са високи на празен ход. Скоро смених потенциометъра на дроселовата клапа. След тази процедура има видимо подобрение, но явно проблема не е само в потенциометъра. А той си беше за смяна. Знам, че има колеги, които са сложили електронен компенсатор за празен ход на газ, но ще прибегна до този вариант само в краен случай, ако не помогне чистенето на стъпковия мотор.



Тема Re: Пропадат оборотитенови [re: izoholz]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано18.05.06 15:37



А тази джаджа "електронен компенсатор за празен ход на газ" кво представлява, колко струва и върши ли квото трябва??? че аз съм без никакъв контрол на празния ход (стъпковия мотор ми седи в жабката), и евентуално такова решение би ме устроило...

Just a genius



Тема Re: Пропадат оборотитенови [re: izoholz]  
Авторpeshehodec (Нерегистриран)
Публикувано18.05.06 16:22



Не виждам каква е връзката между потенциометъра на празен ход, и този проблем. Когато си на празен ход(пуснат педал на газта) потециометъра и трябва да детектва само нулево положение, не се изисква нищо повече.



Тема Re: Пропадат оборотитенови [re: peshehodec]  
Автор izoholz (непознат )
Публикувано18.05.06 16:50



Съгласен съм,че не би трябвало да има връзка. По-скоро ефект имаше като позачистиха стъпковия мотор в сервиза. Аз обаче го свалих няколко дена по-късно и го накиснах в бензин за промиване и после го напръсках с WD-40. Падна сумати мръсотия още, нещо като нагар. Монтирах го съвсем скоро и сега ще наблюдавам как се държи колата и на бензин и на газ.

А електронния компенсатор помага при всички случаи. Държи стабилни обороти на газ. Трима човека с такива мерцедеси го потвърждават. Само дето на бензин май не работи много добре. Но пък този компенсатор струва около 30 лв., а стъпковия мотор за Мерцедеса ми...само 211 лв. на Бош. Всеки решава сам!



Тема повече инфо???нови [re: izoholz]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано19.05.06 10:44



Извинявай, ако те притеснявам, но се интересувам къде точно мога да намеря подобно нещо. По принцип предполагам не е само за Мерцедес (аз съм с Пежо 405), и ако наистина е така, ще е много добре ако си намеря и монтирам подобно нещо, щото сега както писах съм без моторче за празен ход (въобще), и както се досещаш - докато не загрее колата е голяма мъка, а и после при потегляне имам проблеми понякога (гасне)...
Така че ако не те затруднявам, пиши 2-3 реда за тая джаджа и евентуално къде мога да отида да питам и да ми монтират подобно нещо. Ако е важно - газовата ми е БРЦ, нормална (не-инжекцион), модела точно не го знам май.
(пробвах да ти пратя бележка, ама ми даде неква безмислена грешка, и затова директно тука питам)

Just a genius



Тема Re: повече инфо??? [re: Blake]  
Автор izoholz (непознат )
Публикувано19.05.06 13:27



Напиши ми е-майла си и ще ти кажа. Нека да не посочвам цени и имена най-вече във форума.



Тема Re: повече инфо???нови [re: izoholz]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано23.05.06 12:29



колега, май малко ме забрави
в профила ми има мейл адрес.

Just a genius




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.