Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:14 30.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Детонационна устойчивост при газта  
АвторFO3hope (Нерегистриран)
Публикувано04.05.06 15:18



Здравейте,
Отскоро съм газифициран и съм доволен от уредбата, вървенето, консумацията и настройката. Но когато гася колата на газ се получават няколко остатъчни самозапалвания в цилинсрите и колата "прихърква". От следния цитат "Газта е много по-добро гориво от бензина - с по-високо октаново число с по-ниско детонационно горене, с по-добро смесообразуване" би следвало газта да не се самовзривява - защо се получава тогава този /д/ефект и има ли някакво вредно влияние в/у двигателя. Колата е Опел Корса 1.2 моноинж.
Поздрави, лек и безавариен!



Тема Re: Детонационна устойчивост при газтанови [re: FO3hope]  
Авторimitev (Нерегистриран)
Публикувано04.05.06 15:20



Изпарителя не ти спира рязко газта.

Покарай и като улегнат клапаните ефекта сигурно ще изчезне.



Тема Re: Детонационна устойчивост при газтанови [re: imitev]  
АвторVanko (Нерегистриран)
Публикувано04.05.06 22:03



Да бе ДА
Проблема идва от това , че Пропан-Бутанът в БГ не е това което трябва да бъде



Тема Re: Детонационна устойчивост при газтанови [re: Vanko]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано04.05.06 23:02



Да да ама не!

Моята кола защо не прави така даже с калпава газ ????




Тема Re: Детонационна устойчивост при газтанови [re: FO3hope]  
Автор PRR (Гневен)
Публикувано05.05.06 10:08



Най-вероятно, както са ти писали колегите, не затваря клапана на газта. Пробвай да гасиш на бензин! Това си има и друг плюс - ECU поне частично си възстановява информацията за сместа на празен ход и съответно по-рядко се налага reset на ECU-то.
Между другото не е лошо да говориш с газаджийте. Мойта никога не го е правила това. Независимо как съм гасил и с каква газ или бензин съм карал!
Поздрави


So What?

Тема Re: Детонационна устойчивост при газтанови [re: FO3hope]  
Автор lvo_gg (непознат)
Публикувано05.05.06 10:43



Зависи каква газова уредба са ти сложили. По принцип на моноинжекцион препъчително е да се слага електрическа, но може и вакумна. При електрическия изпарител си има Стоп-клапан на изхода на газта а при вакумния няма. За вакумен се слага допълнително на маркуча на газта.
Това не е никак добре за двигателя, тъй като се получава детонационно горене и напрактика буталата моеж да се въртят за части от секундата в обратна посока. Ако не се избегне това те очаква пукнато бутало и тем подобни лоши работи. Единия вариант е да погледнеш стоп клапаните а другия да гасиш на бензин, но се старай колкото се може по-малко да гасиш по този начин. Дано съм ти помогнал.

Редактирано от lvo_gg на 05.05.06 10:44.



Тема Re: Детонационна устойчивост при газтанови [re: FO3hope]  
Автор PRlNCE ZANDOR (vodoun)
Публикувано05.05.06 12:25



И при мен има такъв проблем и след като вече и изпарителят ми е нов и т.н. един истински майстор (от тези който найстина признавам) ми каза че самата газова (акъла на ключа най-вероятно) дава сигнала за спиране със известно закъснение.
Затова преди да гася давам леко газ. Винаги ми се получава това когато съм карал дълго време в ниски обороти, по малка уличка и т.н.



Тема Re: Детонационна устойчивост при газтанови [re: PRlNCE ZANDOR]  
Автор lvo_gg (непознат)
Публикувано05.05.06 12:28



понякога се получава това от ключа в зависимост от къде е взето +12 В



Тема Re: Детонационна устойчивост при газтанови [re: lvo_gg]  
АвторFO3hope (Нерегистриран)
Публикувано05.05.06 12:42



Здравейте,
Благодаря за отзивчивостта! Мисля, че съм с ел. изпарител, но не съм сигурен - сложиха ми нова БРЦ - как мога да проверя/пише ли нещо на изпарителя или има ли някаква видима конструктивна разлика м/у вакуумния и ел. изпарител/? Надявам се проблема да е в "новостта" на уредбата, както е писал imitev. Иначе определено ще си изработя навик да гася на бензин /благодарско на PRR/.
Поздрави, лек и безавариен!



Тема Re: Детонационна устойчивост при газтанови [re: lvo_gg]  
Автор PRlNCE ZANDOR (vodoun)
Публикувано06.05.06 12:01



Ако е взето от някъде където има намотка или кондензатор може да остава някаква енергия (така де се каже) която да прави това закъснение.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.