Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:51 15.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Honda 1.5 16v ?нови  
Авторala-bala (Нерегистриран)
Публикувано29.03.06 13:41



Здравейте ...
имам едно питане ... има ли някой от клуба такава Хонда ... и да я кара на газ ... и ако има нека да сподели ... някакви специфични проблеми при монтирането и екплоатацията на газовото ...
... ако някой знае нещо по въпроса с поставянето на газово .. на Honda 1.5 16v 92-94та година ... моля да даде информация ...
балгодаря ви .. :)



Тема Re: Honda 1.5 16v ?нови [re: ala-bala]  
АвторCeko (Нерегистриран)
Публикувано30.03.06 01:33



Здрасти, първо да кажа, че от коли не разбирам. Та по същество - сложих ноември месец метан на моята - д15б2 хечбек. Важното е да случиш на майстори, които да ти я направят като хората - аз при моите ходих поне 5-6 пъти - то не бяха аванс процесори, не бяха допълнителни дупки и т.н. Ходих няколко дни, щото не можаха да намерят такъв аванс-процесор за тоя двигател. Сложиха един дето бил за него, ама не запали изобщо. Имах проблем и с някъв сигнал - както карах и като не подаваш газ и гасне. Оказа се, че намотките, които правят около кабелите на свещите не бяха достатъчни - като ги понавиха повечко и се оправи. Иначе вече към 15к км съм минал и засега съм доволен, обаче има малко минуси:
- сложих голяма бутилка (55-56л) и клекна отзад - трябва да се направи нещо по въпроса, че с 5 човека калниците почват да опират в гумите;
- доста мощност губи - особено по баирите и като е натоварена, ама това се преживява - няма как хем евтино, хем да върви;
- на бензин сега има известно забавяне като се подаде газ - казаха ми, че причината е стеснения отвор за въздуха;
- светва жълтата лампа на таблото - не е проблем ама дразни, но доколкото знам няма решение :)

Паля и я гася винаги на бензин - струва ми се, че е по-добре. Още не съм сменял въздушен филтър и свещи - смених ги като го сложих. Ще видя дали ще има подобрение скоро като ги сменя. Засега проблеми с метана откакто го монтираха нямам. Харчи пренебрежително малко - градско към 4,50-5 лв с ръчкане, извънградско под 4 лв някъде спокойно каране 90-100, към 4,50-5 лв със 150-160. С моята бутилка (55-56л) минавам градско 140-190км, извънградско - 170-235.
Скоро ходих из страната - Варна - Севлиево - Враца - София - Пловдив - Сливен - Варна ~ 1100 км метан и 50 км бензин. Това цялото излезе 44 лв метан и 5 лв бензин... прави си сметката :) Чакам само да направят метан и в Шумен и ще е екстра положението.
Обаче ползвам колата за работа и връткам по ~3000км на месец основно градско, затова сложих метана. Ако ползвах колата само за кеф обаче никога няма да сложа такива работи - просто хондите не са предвидени за такива интервенции. Доста по-тромава става колата с метана - хем тежи, хем и не дърпа толкова. Ще забравиш за разни ръчки по светофарите.
Малко дълъг стана поста, но се надявам да съм бил полезен.



Тема Re: Honda 1.5 16v ?нови [re: Ceko]  
Авторala-bala (Нерегистриран)
Публикувано30.03.06 13:20



много благодаря за изчерпателната информация ...
мен ...всъщност ме интересуваше ... дали има някакви концептуални проблеми с монтирането на газово на този двигател ...
нали при теб бе става въпрос за газов инжекцион ?
но доколкото схванах ... се поддават тази хонда на газифициране :)
а пробкемите които изтъкна са компромиса който всички трябва да правим за да ни е евтино :)



Тема Re: Honda 1.5 16v ?нови [re: ala-bala]  
АвторCeko (Нерегистриран)
Публикувано30.03.06 17:25



Моето е обикновена метанова уредба - не е инжекцион. Доколкото разбрах от майсторите, метановия инжекцион се поставял само на двигатели с пълна инжекция. Предполагам твоят е моно-инжекция - d15b2. Кажи по-конкретно какъв е. Погледни на http://forums.hondabg.com. Там газта не е на почит, но все пак има колеги, които са на газ.



Тема Re: Honda 1.5 16v ?нови [re: ala-bala]  
Автор ladafen (непознат )
Публикувано21.04.06 23:25



zdrasti, nie sme pravili taka s na6ata uredba i nqma nikakvi problimi. a imame i po mo6tna. 323 1.6l 16v. har4i kolkoto na benzin. NO VINAGI PALI NA BENZIN. I KARA6 MALKO DA ZAGREE I TOGAVA NA GAS. ako te interesuva slagame gazovi injekcioni.



Тема Re: Honda 1.5 16v ? [re: Ceko]  
АвторMONl (Нерегистриран)
Публикувано22.04.06 02:49



REGULIRAI SI KLAPANITE NA 15-20 000 KM ----- ZADALGITELNO



Тема Re: Honda 1.5 16v ?нови [re: ladafen]  
Авторzmeq (Нерегистриран)
Публикувано23.04.06 20:41



вече втора хонда карам на газ 1.5 парвата 40000км без никакви проблеми 9 гореше градско и варвеше пак с 200км.Изванградско сам я свалял на 6.5 7.0 газ , сега си взех пак сащата хонда 1.5 пак сащото газово сложих 9 градско 7 изванграско .Като ти монтират газовото задалжително трябва да ти сложат емулатор без него не става ,много добреси варвят хондичките ,газовото е тартарини с емулатора ми излезе 560лв.По добре дай повече пари ,не слагай измислени газови само защото са евтини и както казе Цеко важно е да ти го монтират добре.
Айде успех и пиши какво е станало



Тема Re: Honda 1.5 16v ?нови [re: zmeq]  
Автор PRlNCE ZANDOR (vodoun)
Публикувано23.04.06 22:08



Може волтран да ти сложат и да си доволен, може и Виале да ти сложат и ако например не са ти уплътнили плочката (само този елементарен проблем) ще си изскубеш косите защо не върви и да се чдосваш че си я сложил.
По принцип при перфектна работа на бензин не би трябвало да има проблеми и на газ.
Препоръка : поискай да ти сложат някакви гарнитури за уплънение около плочката когато я слагат. задължително си сложи емулатор - има защо.
Пробвай малко да си увеличиш предварението - никак не е маловажно, още по хубаво ще е ако си сложиш аванс процесор - нали си голям мераклия.
Та след всички тези неща може да останеш учуден колата ти колко добре може да върви на газ.



Тема Re: Honda 1.5 16v ?нови [re: zmeq]  
Авторala-bala (Нерегистриран)
Публикувано25.04.06 13:17



... и защо я смени след само 40000 км /аз изминавам отлкова за малко повече то година/ за същата хонда ..
смисъл да не допускам и аз същата грешка ..
ако има допусната грешка въобще



Тема Re: Honda 1.5 16v ?нови [re: ala-bala]  
Авторzmeq (Нерегистриран)
Публикувано28.04.06 11:50



еми просто изкочи оферта за колата и я продадох иначе не бих си и помислил,но нали си купих сащата хондела.Просто ти гарантирам хубав ли ти е газовото и добре ли е монтирано няма да имаш грижи с колицата.
П.С. Вчера пак я засичах 90км до 110км 7.5 газ , а на магистралата 200 прави , колкото и на бензин




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.