Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:00 28.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Височината на изпарителя  
Автор javor_k (член)
Публикувано19.04.06 09:45



Моя изпарител е над нивото на разширителното казанче. Трябва ли да е така? Аз съм с Опел Кадет C14NZ. Изпарителя е Марини електрическо.

Свързан е между парното и колектора. Така ли трябва да е?



Тема Re: Височината на изпарителянови [re: javor_k]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано19.04.06 11:12



Моя също е по-високо. Няма грижи.

Вързан е обаче паралелно на парното...




Тема Re: Височината на изпарителянови [re: javor_k]  
Автор javor_k (член)
Публикувано08.08.06 23:31



To маи на всите са паралелно на парното. А моя като е последователно на парното не се ли затруднява циркулацията? Оттам ли да си обезвьздуьшавам системата?



Тема Re: Височината на изпарителянови [re: javor_k]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано09.08.06 00:26



Ехее - откъде я изрови тази тема



Обезвъздушава се от най-високата точка на системата. По принцип се обезвъздушава от датчика за температурата - развиваш докато текне и после завиваш.




Тема Re: Височината на изпарителянови [re: javor_k]  
Авторelektromer (Нерегистриран)
Публикувано09.08.06 09:26



Не мога ж момента да се сетя за опел кадет - как беше изпълнено там, но мисля че беше както при повечето автомобили, а имено:
В горния край на разширителното казнче влиза един маркуч. Той служи за автоматично обезвъздушаване. Когато в системата имаш въздух, когато сменяш охладителна течност и т.н. - тогава колата се пали, капачката на разширителния съд остава отворена и така работи колата и се обезвъздушава. Не знам колко високо ти е изпарителя, но височината му може да повлияе на това, и автоматичното обезвъздушаване да стане неефективно!



Тема Re: Височината на изпарителянови [re: elektromer]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано09.08.06 15:10



Не става така.




Тема Re: Височината на изпарителянови [re: javor_k]  
АвторPancer (Нерегистриран)
Публикувано10.08.06 07:25



1.Ако ти е последователно на парното, изпарителя ще работи нормално само при включено парно. Задължително го включи паралелно.

2. Ако изпарителят ти е над казанчето опитай да го обезвъздушиш като откачиш горния маркуч от изпарителя и налееш вода в маркуча до горе и след това бързо го закачиш отново към изпарителя.
При мен този начин работи перфектно.



Тема Re: Височината на изпарителянови [re: Pancer]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано11.08.06 00:27



Колега изказваш се малко неподготвен:

1. Опелските парна са включени постоянно към охладителната система. Нямат кранче. Т.е. и така ще работи изпарителя целогодишно.

2. Не е нужно това упражнение - наливаш вода докато протече от датчика за температурата . Завиваш всичко и караш. Няма да я оставяш да работи много на място. След 2-5 км слизаш и проверяваш нивото - ако е нужно доливаш. От лашкането в движение всичкия въздух заминава където му е мястото - в разширителния съд. Това че останали 100 мл. въздух в изпарителя въобще не е проблем. Водната помпа го притиква докато се обърнеш.

Това е Опел все пак.




Тема Re: Височината на изпарителянови [re: imitev]  
Авторelektromer (Нерегистриран)
Публикувано14.08.06 21:49



Кое имаш точно предвид?
За обезвъздушаването ли?
Ами в техническата литература за този отвор вързан с маркъч към разширителния съд се превежда точно обезвъздушителен.
Когато даже при подобни коли вземеш оригинален термостат, там е указано как да извършиш смяната. След като налееш охладителна течност, казват да оставиш колата да поработи на отворена капачка на разширителния съд, докато отвори големия кръг, за да се обезвъздуши системата.





Тема Re: Височината на изпарителянови [re: elektromer]  
Авторimitev (Нерегистриран)
Публикувано15.08.06 01:13



А в ръководството по ремонт на Опел от Хайнес пише да се прави така както аз съм написал.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.