Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:24 02.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Твоят автомобилнови  
АвторЖopo (Нерегистриран)
Публикувано06.04.06 01:52



В тази тема при желание може да споделиме опита си с автомобилите които сме карали и предимствата и проблемите които сме имали благодарение на алтернативното гориво.

При мен нещата бяха такива:
- Лада 1200 - един великолепен автомобил за времето си, само където изведнъж рязко вдигна разхода , обиколих сумати газаджии , и на елкон няколко пъти ходих, въз.филтър го сменях често, накрая смених и изпарителя пак същия разход. Проверихме дали не изпуска от някъде газ системата. Клапън, газов филтър.. опряхме до карбуратора - взимал въздух отстрани ама това неможело да качи драстично разхода. Накрая отидох при един майстор и той ме пита - момче .. колко ти харчи в града? И като му казах 18-19л. , той ми каза: не си за мен , за оня отсреща си - и ми сочи един автосервиз. Оказа се че първи цилиндър е капут и до тук бях с ладата.

- GOLF3 1,6i 1993- тая кола ме побърка с минималните обороти , плочка и двигателче за мин.обороти , датчик въздух, датчик на водата, ламда сонда, почти всичко смених.. накрая се оправи , но си гореше градско доста- 12/100 газ /Lovato/.
- Seat Toledo 1,8i 1993- същите мизерии - намразих Bosch

- Дайхатсу Шатат 1.0 1990 - кола бижу - малка и икономична идеална за града, карбуратор, на газ ми харчеше 6-6,5/100 в града. Никакви проблеми с газовата система. Минус и бяха скъпите части



Тема Re: Твоят автомобилнови [re: Жopo]  
Авторзиcko (Нерегистриран)
Публикувано06.04.06 20:17



Аз си карам старата баба жужи на газ и нямам никакви грижи.С тия надути водачи с така наречен за паден автомобил с жужи ми е голям купон.малкоп наглост от негова страна и като тръгна на в него и гледай какво става прехапе езико и трепери и акциите му спаднат особенно ако е с гадже.Намислил съм да и слагам рогове.И умно като я видите в Благоевград бяла на цвят.



Тема Re: Твоят автомобилнови [re: зиcko]  
Автор redhot22 (новак)
Публикувано07.04.06 10:26



само така колеги

и аз се присъединявам
След като се намъчих с един форд
един ден след като се чудехме с комшията какво вече да го правим ми препоръча да си взема Лада за да нямам проблеми
така и направих взех си 7ца и съм много по доволен от онази западна глупост която още не мога да разкарам



Тема Re: Твоят автомобилнови [re: Жopo]  
Автор Cтaниcлaв! (културтрегер)
Публикувано07.04.06 11:23



Само първата жигулка на нашите от 74-та е била купена на старо.
От тогава всички коли, които сме купували са били нови. Дай Боже традицията да се запази.

Иначе с новите автомобили грижите са много малки, да не кажа никакви. Разбира се, това е идеалния вариант за хора, които не могат да си позволят да спрат колата от движение за повече от 1-2 дена и да я оставят в сервиз.

Имам впечатления от доста автомолиби - Лада 2107, ВАЗ ОКА, Хюндай Пони, Ситроен Ксара Пикасо, Форд Фокус, Мазда MPV, SAAB 93....

Всяка от тях показва незначителни детски болести, но като че ли фаворит ми е Маздата - три литра двигател и много въздух за дишане.

Rednecks in mirror are closer than they appear

Редактирано от Cтaниcлaв! на 07.04.06 11:24.



Тема Re: Твоят автомобилнови [re: Cтaниcлaв!]  
АвторHaeмниk (Нерегистриран)
Публикувано07.04.06 13:34



Май сме се събрали почитатели(фенове) на марката ВАЗ.Ладата ми е 9 (девети) по ред автомобил и бих искал да кажа.При тези зверски пътни условия,при тези идиотчета по пътя,при тези изроди в "народното" събрание,с нашата платежоспособност най добрият автомобил,с най-лесно и евтино подържане остава класическата ЛАДА.Единствено ,ако си изкарваш хляба с автомобил Ладата не става.Както жените въшат една и съща работа само масрафа им различен,така и консервите на колела(АВТОМОБИЛИТЕ) вършат една и съща работа , а масрафа им различен.Колата трябва да те закара от точка А до точка Б ,за най-малко време с най-малко разходи,и с най малко проблеми.За това моят избор след осем брака и осем развода на деветия избрах кака ЛАДА.А колегите поставящи определен вид автоНобил в култ,да прочетат малко Фройд.



Тема Re: Твоят автомобилнови [re: Haeмниk]  
Автор Cтaниcлaв! (културтрегер)
Публикувано07.04.06 14:07





Положението при Ладата е повече до късмет си мисля.
2107 дето я карахме в Москва две години (караше я баща ми, преди 16 години бях още малък), помня че направи почти 90.000 км. Колата нямаше никакви забележки по двигателя, скоростната кутия и ходовата част.

А най-странното беше, че я оставихме с оригиналните си руски гуми, които имаха още хляб за поне 10-15.000 км.

Но пък ОКА-та беше пълен провал

Rednecks in mirror are closer than they appear


Тема да живее СССР!!!нови [re: Жopo]  
АвторЛeoнид Бpeжнeв (Нерегистриран)
Публикувано07.04.06 15:14



Колегата писа "Лада ХХХХ - един великолепен автомобил за времето си" - това прави 70-80-те години - сигурно е истина.
Обаче понастоящем ако караш стара лада, това те издава, че наистина си доста пропаднал финансово. Нищо лошо де. Бедността не е порок. 90% от населението на земята са бедни.
Гледам ги все още тук-таме още стари ладички по кръстовищата на родината. Като светне зелено, тая ми ти Лада докато включи на скорост, докато тръгне, ако си втора кола зад нея отпиши го тоя светофар и чакай следващото зелено. Не знам каква е тая чудна руска технология ама дори и западни таратайки от 90г - голфове, кадети са вече 2 светофара напред докато тръгне пустия му руски танк.
Така че разбирам ви напълно лададжиите.



Тема Re: да живее СССР!!!нови [re: Лeoнид Бpeжнeв]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано07.04.06 17:04



Аз като карам стар Кадет сигурно съм не изпаднал, ами не знам как да се изразя...




Тема Re: да живее СССР!!!нови [re: imitev]  
Автор Cтaниcлaв! (културтрегер)
Публикувано07.04.06 17:08



Imitev и храмът на обречените

Rednecks in mirror are closer than they appear


Тема Re: да живее СССР!!!нови [re: imitev]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано07.04.06 20:37



Споко, колега!!! Понякога една добре поддържана и направена стара кола е по-добра от една иначе лъскава отвън по-нова "бракма"!
Е, вярно е че у нас все още по колата посрещат......
Знаеш, че правя ТВ предаване за автомобили. Наскоро една колежка от радио ми вика: "Абе ясно ми е колко ти е наред всичко....Щом караш тази стара Шкода!!!"
Как да й обясня на "куклата", че:
1. Пловдив-София и обратно си го взимам с нея без проблем и без значение от жега и студ за по-малко от час и то на газ...
2. В София я оставям направо на улицата по 2-3 дена, докато сме в чужбина или из Бг на тестове и...си я намирам, като се върна!
3. Постоянно "си чеша крастата" с нещо чисто ново от 20 000 до 200 000 с безплатно гориво
И не на последно място:
4. Доста от лъскавите "баракудници" ми ядат попарата по светофарите и по пътя, защото въобще и не допускат какво има вместо оригиналния мотор




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.