Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:47 23.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема интерсно гаснене...  
Авторdiko (Нерегистриран)
Публикувано23.03.06 12:07



При спиране по рязко колата гасне.Какво ли не сме проверявали и нищо.Накрая смених и изпарителя с нов и...пак същия резултат.Не е от сервото.При спиране и с ръчна го прави.С новия изпарител има малка разлика че задържа колата запалена но с обороти близки до гаснене.Единственото което установихме (на 100%)че при тази ситуация колата се обогатява на гориво.НА БЕНЗИН НЯМА ПРОБЛЕМ.Колата е Рено 11 ТХ 1.7 карбуратор SOLEX(мисля че така се пише) плочката ми е във филтъра.Реших да се допитам до ВАС колеги че този проблем вече го влача 2 месеца.Ходене по майстори и всеки вдига ръце.От провинцията съм.ЩЕ БЪДА МНОГО БЛАГОДАРЕН ЗА СЪВЕТИТЕ ВИ.



Тема Re: интерсно гаснене...нови [re: diko]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано23.03.06 14:01



Изпарителят да не е поставен с широката си част напред по посока на движение на автомобила?



Тема Re: интерсно гаснене...нови [re: VladoR]  
Автор Cтaниcлaв! (културтрегер)
Публикувано23.03.06 14:15



100 на 100

ейй, аман от майстори и майсторчета

Rednecks in mirror are closer then they appear


Тема Re: интерсно гаснене...нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор xr3 (непознат )
Публикувано23.03.06 15:22



6to vie dvamata li ste golemite maistori



Тема Re: интерсно гаснене...нови [re: xr3]  
Автор Cтaниcлaв! (културтрегер)
Публикувано23.03.06 15:41





съжалявам много, но аз АГУ не монтирам.
аз само карам

Rednecks in mirror are closer then they appear


Тема Re: интерсно гаснене...нови [re: diko]  
Автор lvo_gg (непознат)
Публикувано23.03.06 15:54



Колега, ако маркуча на въздушния филтър ти сочи напред към маската на колата - когато изключиш от скорост или започнеш да спираш мотора засмуква много въздух и се получава обеднена смес. Поради тази причина също може да гасне. Другата е както казаха колегите, че може да ти е обърнат изпарителя надлъжно.



Тема Re: интерсно гаснене...нови [re: lvo_gg]  
АвторDiko (Нерегистриран)
Публикувано24.03.06 09:35



Изпарителя си е монтиран както трябва и въздуха не е променян.Филтър сменям редовно.Така си е работила повече от 5г.Значи не е нужно да засилвам колата много.Първа до около 30-35км/ч и по рязко спиране.Иначе дори и да карам със 100км/ч,изключвам от скорост,оборотите падат малко но си ги държи.Проблема е при спиране.Ако не изгасне мотора,като спра ми трябва около 30-40 секунди за да се оправят оборотите.Като изключа клапана на газ(давам ключа в неутрално положение) оборотите се нормализират много по бързо.Ако стисна маркуча който излиза от изпарителя се оправят оборотите моментално.Затова ви казвам че се обогатява горивната смес.



Тема Re: интерсно гаснене...нови [re: Diko]  
Автор PRR (непознат )
Публикувано24.03.06 09:52



Колегите са ти го написали. Ако изпарителя е монтиран със широката част по посока на движението при спиране, а и при потегляне, мембраните се "натискат" от загряващата вода. При мен изпарителя е поставен така и при спиране се опитва да гасне защото обеднява сместа. Проблема съм си го решил като съм направил сместа една идея по-богата (само на празен ход).
Поздрави.



Тема Re: интерсно гаснене...нови [re: PRR]  
АвторDiko (Нерегистриран)
Публикувано24.03.06 10:20



Или не мога да обеснявам или незнам какво.Писах вече, че изпарителя ми е МОНТИРАН както трябва и сместа ми се ОБОГАТЯВА.На повечето Вектри изпарителя се монтира на едно и също място и напречно при което пак си работят безпроблемно.Монтажа го изключета колеги.Проблема е някъде другаде.Все си мисля че ще е елементарно.(елементарните неща се решават най-трудно)



Тема Re: интерсно гаснене...нови [re: Diko]  
Автор PRR (Гневен)
Публикувано24.03.06 10:27



Добре де Приемаме, че е монтиран правилно.
Въпреки, че е малко вероятно ми идва идеята за пре...ан кабел.. Като натиснеш силно спирачката кабела се опъва от инерцията и прекъсва. Това е просто едно "щуро" предположение, но не е лошо да го провериш все пак...
Поздрави и успех! А, и да пишеш като го оправиш...

So What?




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.