Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:40 18.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема АГУ,ГИ или метан???нови  
АвторAcтpop (Нерегистриран)
Публикувано23.03.06 09:23



Здравейте колеги!
Ще си вземам Астра 1,6 75 к.с. и мисля да и слагам газ. Понеже ще минавам на година около 20-25 хил.км. кое ще бъде по-изгодно да се сложи АГУ или ГИ? Дори и за метан съм се замислял, но не знам дали няма да спъна мотора, който така или иначе не е много мощен? Изобщо не знам колко гори тизи двигател и бих искал да разбера горе-долу какъв разход да очаквам градско/извънградско на газ/бензин, за да мога да си направя някаква груба сметка колко да отделям за гориво.
Благодаря ви за това което решите да споделите!
Лек и безавариен на всички!



Тема Re: АГУ,ГИ или метан???нови [re: Acтpop]  
Автор Любитeл (Лукав Благинар)
Публикувано23.03.06 10:56



Колега, тоз матор се е утрепал за класическо агу. Зарежи ГИ за тоз автомобил. Успех



Тема Re: АГУ,ГИ или метан??? [re: Acтpop]  
Автор PRR (So what?)
Публикувано23.03.06 11:39



Разхода ти на газ ще е с 10-15% по-висок от този на бензин. При ГИ ще свалиш още 2-3% и ще имаш по-добра динамика. Но пък е по-скъпо. Ти си прави сметката кога ще се избие ГИ-то...
Аз съм с нормално АГУ Lovato. Като цяло проблем с него не съм имал. 70ооо км. Една смяна на мембрани на 60ооо. Разход 11-14 градско (лято - зима) и 8.5-9 извънградско (130 km/h). Колата е Vectra A 1.8MI. Но не препоръчвам Lovato заради липсата на настройки на сместта. Има само празен ход и високи обороти... Резултата е "дупка" в мощността между 3500 и 4500 оборота. На ниски и високи е супер.
Ако се сетиш нещо питай.
Поздрави

Редактирано от PRR на 23.03.06 11:41.



Тема Re: АГУ,ГИ или метан???нови [re: PRR]  
АвторAcтpop (Нерегистриран)
Публикувано23.03.06 18:47



Значи на тази Астра не трябва да ми гори повече от 10/100 градско и 7/100 извън на газ? Така ли е или греша? Наистина не си струва ГИ за този двигател, защото много трудно мога да му избия парите. А бихте ли ми казали по ваши впечатления какво АГУ да си сложа и горе-долу какви са цените.



Тема Re: АГУ,ГИ или метан???нови [re: Acтpop]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано23.03.06 23:54



Аз съм с кадет C14NZ (все едно твоя само че 1,4).

Чак 10 градско - зависи от градското.

Не си струва ГИ. Поне не за разликата в парите... С конвенционално АГУ върви прекрасно.

Изпарителя ми е Ренцо Ланди SE81 - препоръчвам ти го - върви като самолет. Преразхода е 15-20% спрямо този на бензин. Изпарителите са скъпички - около 140 лв. е нов. Имай предвид че не всички "майстори" му разбират. Имай предвид и че Ренцо имат и несполучливи модификации - ако ще купуваш такъв искай да е с прорез за отверка на винта който е на бобинката, че с другите ще имаш ядове.

Не ти трябва емулатор на дюзата. Искай ключа да има 3 положения - бензин, автоматично, принудително газ. Така ще можеш да си палиш директно на газ през деня - излишно е да се пали на бензин като е загряла колата. Аз карам така 5та година.

Емулатор на ламбда сондата е добре да си монтираш за да не ти свети жълтата ламба със светкавицата.

Абе колата се е "утепала" за конвенционално АГУ





Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.