Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:10 02.07.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Нов съм в газовите уредби и имам много въпросинови  
Автор KnowHow™ ()
Публикувано10.03.06 11:22



Скоро си купих кола с монтирана газова уредба. Колата (Daewoo Espero) е на 10 години с уредбата е от 5 години. Двигателя е 2000сс с моноинжекция.
Бутилката ми е българска 38 литра, а изпарителя е италянски вакуумен (не съм сигурен каква марка е, ще проверя все някъде трябва да е написано).
Тревожи ме разхода на газта. На бензина въобще не знам какъв е, защото я карам само на газ. На бензин само я паля. Та разхода ми е следния:
градско 15/100
извънградско 10/100
струва ми се малко завишен, а?
Иначе колата върви като пушка. И то на газ върви по-добре отколкото на бензин.
Кажете ми нещо по тези въпроси и въобще къде мога да прочета нещо сериозно за газовите уредби въобще. Да се ограмотя малко.



Тема Re: Нов съм в газовите уредби и имам много въпросинови [re: KnowHow™]  
Авторkoko (Нерегистриран)
Публикувано10.03.06 13:36



Въздушния филтър да не е много стар? На газ трябва да се сменя по-често отколкото на бензин.
Ако там всичко е наред пробвай да позатвориш кранчето на маркуча дето подава газ към двигателя. Затваряш по малко и караш, и така докато усетиш че ти "спъва" колата. После малко поотваряш колкото да не я спъва.
Възможно е да са го развъртяли преди продажбата та да може "да върви като пушка". :-)



Тема Re: Нов съм в газовите уредби и имам много въпросинови [re: KnowHow™]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано10.03.06 14:07



ето ти една възможност: http://ww.pe-bg.com/book/?b=5837&c=86

Но имай предвид, че газовите уредбу са така да се каже надстройка над фабричния бензинов мотор. Та ако си нямаш много представа от мотора, то започни по-добре първо от него и чак после разглеждай газовите уредби.

Успех



Тема Re: Нов съм в газовите уредби и имам много въпросинови [re: VladoR]  
АвторTarbox (Нерегистриран)
Публикувано11.03.06 15:23



Прави са колегите, сменяй въздушния филтър, в тая замърсена атмосфера и 5 000км. са му много! След регулиране на тройника регулурай ниските обороти от изпарителя и разхода би трябвало да бъде за твоя литраж 9/100 извънградско и 12-13/100 градско.



Тема Re: Нов съм в газовите уредби и имам много въпросинови [re: KnowHow™]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано11.03.06 18:19



Че върви "като пушка" е ясно! Ако обаче и ти я караш да върви "като пушка" и на всеки светофар си пръв, а маратонките ти са с оловни подметки - разхода за 2 л мотор ще си е точен!



Тема Re: Нов съм в газовите уредби и имам много въпросинови [re: Шkoдa]  
Автор KnowHow™ ()
Публикувано13.03.06 08:59



Работата е там, че не съм от състезателите. Карам доста спокойно. Вярно , че мотора е 2 литра. Но исках да разбера от опитни хора дали разхода ми е нормален или е висок. И ако според Вас е висок на какво би могло да се дължи това. Въздушния филтър ще сменя веднага. И ще видя дали ще се оправи малко. Това дето "върви като пушка" беше "тест драйв" след закупуването, за установяване на качествата на возилото. Иначе карам по- кротко. За напред ще Ви питам за някои работи. Ще бъда благодарен, ако ми помагате!

Благодаря и Поздрави!



Тема Какъв ми е редукторанови [re: KnowHow™]  
Автор KnowHow™ ()
Публикувано14.03.06 13:46



Както писах преди, бутилката ми е българска. Редуктора ми е италиански . Марката му е "Stefanelly" - вакуумен.
Кажете ми нещо за този редуктор. В останалите мнения и теми във форума не срещнах такава марка.



Тема Re: Нов съм в газовите уредби и имам много въпросинови [re: KnowHow™]  
Авторburgas_boy (Нерегистриран)
Публикувано16.03.06 11:15



Imam poznat koyto ima Daewoo Espero 2000kub i go kara samo na benzin i mi kaza kakav e razhoda. Gradsko 10-11benzin 95H, izvangradsko 8 lit.benzin 95H. tAKA 4E NAPRAVI SI SMETKITE SAM KOLKO TRQBVA DA TI HAR4E GAS. Hubava kola ama vse pak e Daewoo ne moje6 da o4akva6 da ti har4e malko. Kasmet.



Тема Re: Какъв ми е редукторанови [re: KnowHow™]  
АвторLPG (Нерегистриран)
Публикувано16.03.06 15:38



Уважаеми Господине,

"Stefaneli" е една от най-старите и много добри на международния пазар система. За съжаление не се внася в България, тъй като на нашият пазар се търсят евтини системи, и последното което го интересува клиента е качеството.



Тема Re: Нов съм в газовите уредби и имам много въпросинови [re: burgas_boy]  
Автор KnowHow™ ()
Публикувано16.03.06 19:12



Благодаря за информацията! Разбирам, че колата е с голям мотор и е мощна, освен това има крлиматик, та не съм очаквал да ми гори по 6 на 100. Но тъй като за първи път карам Есперо и то на газ исках да се ориентирам в разхода на горивото. Още веднъж благодаря!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.