Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:08 21.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Руските бутилки със защита с/у газстанциите.нови  
Автор12OL (Нерегистриран)
Публикувано20.02.06 20:42



Много странно, колата ми не харчи много, но ве4е на трета газстанция ме питат къде са ми монтирали защитата.

Бут е руска. Има входящ клапан който отваря на 9,8 атм (мерихме го)иначе не може да се пълни.Следя манометъра на колонките - при пове4ето коли налягането е 4-5 атм, а към края на пълненето идва около 9. Когато пълня на същата колонка налягането се качва до 10 и едва тогава започва да пълни. Дори направихме следната проба - сменихме бутилката временно - и рахода скочи с около 3л. Върнах старата бутилка - пак се оправи. Нали само под 5атм могат да продават газова фаза като течна?

Има ли някъде да продават подобни клапани (отв на 9,8-затв на 6), така че да не са част от комплектацията на бутилката (както е при мен)?



Тема Re: Руските бутилки със защита с/у газстанциите.нови [re: 12OL]  
АвторDudulia (Нерегистриран)
Публикувано21.02.06 00:21



Tova e mnogo interesno i logichno.Ako tova e naistina taka,to mislia,che e kraino vreme da se vavede zadaljitelno izpolzvane na takiva klapani,za da sprat da ni lujat!!!!



Тема Re: Руските бутилки със защита с/у газстанциите.нови [re: 12OL]  
Авторdudulia (Нерегистриран)
Публикувано21.02.06 22:01



Kolega,kolko struva tvojata butilka okomplektovana?



Тема Re: Руските бутилки със защита с/у газстанциите.нови [re: dudulia]  
АвторJeep (Нерегистриран)
Публикувано22.02.06 07:47



Не мисля ,че има специален клапан.Имах руска бутилка и е най-обикновенно копие на "Ловато".Просто, руснака е сложил, може би погрешно ,по-силна пружина на възвратната съчма или някоя стружка е блокирала пружината.Всяка сонда има на входа възвратен клапан и от неговата пружина,зависи при какво входно налягане ще се отвори.Този клапан,не би могъл да бъде точно настроен,защото вътрешното налягане на бутилката се променя от околната температура и количеството газ.



Тема Re: Руските бутилки със защита с/у газстанциите.нови [re: Jeep]  
Автор12OL (Нерегистриран)
Публикувано22.02.06 20:22



бутилката беше 60лв+?40, купувана е доста отдавна.

обре а как да си регулирам и другата да работи по същия начин? Тя и на 5 атм се пълни :( Може ли да се смени тази пружина - стандартни ли са? Мисля че другата гърловина е марини или ловато



Тема Re: Руските бутилки със защита с/у газстанциите.нови [re: 12OL]  
Авторdudulia (Нерегистриран)
Публикувано23.02.06 02:04



Sega se sestam,che edno vreme na bulgarskata butilka imashe edni vrutka za gazta i ot tam mojeshe da se spre vlizaneto-izlizaneto na gaz.Ta kato se pozategne vhoda na gazta ste ima po-goliamo saprotivlenie i tova moje bi ste vdigne naliaganeto v pompata?



Тема Re: Руските бутилки със защита с/у газстанциите.нови [re: dudulia]  
Авторkoko (Нерегистриран)
Публикувано23.02.06 14:05



Така по-скоро ще почне да се пълни по-бавно, което е досадно.



Тема Re: Руските бутилки със защита с/у газстанциите.нови [re: koko]  
АвторXM (Нерегистриран)
Публикувано25.02.06 11:51



ABe pichove, mai ima rezon - po golqmo vhodno suprotivlenie -- povishava nalqganeto na gas kolonkata, i ti pulni chista gas, a ne vuzduh....
Pa na tebe kvo ti dreme dali shte ti napalni za 2 minuti ili za 10, ako naistina se poniji razhoda......
deba i az mislq da go probvam toq trik, ebago..... kvo ?
To shte si pokaje...



Тема Re: Руските бутилки със защита с/у газстанциите.нови [re: XM]  
Авторянko (Нерегистриран)
Публикувано25.02.06 15:12



е някой пробва ли го вече,
при мен на сондата / lovato / имам две врътки, едната за зареждане а другата за подаване на газ към изпарителя.

ще взема и аз да пробвам с тази за зареждане да я натегна малко, да видим колко ще вдигне колонката.



Тема Re: Руските бутилки със защита с/у газстанциите. [re: янko]  
Авторdudulia (Нерегистриран)
Публикувано25.02.06 18:51



Ideata e ot men,testat ot vas
Ne za drugo,a zastoto kolata s tazi butilka veche ja niama i sega ste postaviam na novata kola gazova,ta se chudia kakva da mi bude butilkata.Inache stiah da probvam sam.Za men e vse edno dali ste chakam 3 ili 6 minuti,ako ste polucha v zamiana niakoe liturche otgore




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.