Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:29 21.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Отопляване на газ през зиматанови  
Автор javor_k (новак)
Публикувано11.10.05 18:59



Моля модератора да ме извини за тази тема. Няма проблем и да се изтрие.

Все пак цените на парното се вдигнаха и се замислям за алтернативата с газова печка. Колеги, някой ако има отношение по въпроса нека да сподели. Заслужава ли си при сегашните цени на пропан-бутана?



Тема Re: Отопляване на газ през зиматанови [re: javor_k]  
Авторikonoma (Нерегистриран)
Публикувано11.10.05 19:58



Една бутилка пропан-бутан ще те изкарва 2-3 дни,така че си прави сметката дали е изгодно.А на всичко отгоре газовата печка е за 1 стая.Но се чува,че от Януари ще махат акциза за пропан-бутана за битови нужди.



Тема Re: Отопляване на газ през зиматанови [re: ikonoma]  
Авторkoko (Нерегистриран)
Публикувано11.10.05 21:20



Е, зависи колко голяма е стаята, как е изолирана, дали се топли целодневно или само вечер, но не е изгодно да се ползва за основно отопление.
Още повече че понамирисва все пак, трябва да се проветрява често, бутилки трябва да се разнасят и т.н.
Удобно е когато трябва бързо да се затопли дадено помещение, или например ако стаята се ползва само за кратко вечер. Но ако търсиш евтина алтернатива на парното - въглища или дърва.
Евентуално газификацията е вариант но отзивите не са еднозначни (относно финансова страна).



Тема Аз имам такава печка.....нови [re: javor_k]  
Автор TCP/lP (скромен)
Публикувано12.10.05 10:44



.......понеже не успях да сложа радиатори във всички стаи в едната се топлим на газ. Значи печката се ползва предимно сутрин за полоевин-един час и вечер за няколко часа. Така издържа около 15-20 дни с една бутилка (пълна глупост е това, което написа предния юзър за 2-3 дена) Разбира се има значение на коя степен е пусната печката. Ако е на максималната ще свърши по-бързо....и то за проветрението е вярно, в противен случай може да не се събудиш някоя сутрин.....

Там сме - 21.01.2006 LTU arena



Тема Re: Аз имам такава печка.....нови [re: TCP/lP]  
АвторCaндo (Нерегистриран)
Публикувано12.10.05 11:45



Не е вярно това за събуждането,колега!Ако печката е хубава(разбирай по-скъпа;аз имам Бош да речем) има газ-анализатор на съотношението кислород/диоксид във въздуха и ако намалее кислорода,гасне сама.Но е хубаво чат-пат да проветряваш с оглед на това да не ти загасва често



Тема Re: Аз имам такава печка.....нови [re: Caндo]  
Авторъ (Нерегистриран)
Публикувано12.10.05 12:13



А не може ли в печката вместо бутилка за пропан - бутан да се набутат бутики за МЕТАН че да излезе по евтино топлото



Тема Re: Аз имам такава печка.....нови [re: ъ]  
Авторч (Нерегистриран)
Публикувано12.10.05 12:32







Тема Re: Аз имам такава печка.....нови [re: Caндo]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано12.10.05 15:00



"Газ анализатор"!

Ще падна

Просто като изгасне печката (от липса на кислород) има една джаджа на термопринцип, която спира газта да не шурти без да гори...




Тема Re: Отопляване на газ през зиматанови [re: javor_k]  
Автор VOLVO 44O GLT (Master)
Публикувано12.10.05 15:17



Много се овлажняват стените и въздуха в помещение, с газова печка.

VOLVO FOR LIFE


Тема Re: Аз имам такава печка.....нови [re: imitev]  
АвторCaндo (Нерегистриран)
Публикувано12.10.05 15:33



Еми тая джаджа със сигурност следи количеството кислород,поне в пространството около печката,и прекъсва подаването на газ,ако не е достатъчно.Иначе няма как да изгасне печката,защото ако трябва сама да изгасне поради липса на кислород,ако има някой в стаята,той няма да може да излезе повече,щото няма да има кислород,за да диша.Камо ли да гори печка.А на хората,които ползват тези печки доста често им се е случвало да им гаснат,докато са в помещението.
А дали се казва точно газ анализатор,не знам,може да е и инджектопляктор!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.