Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:14 28.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Троиник метан+пропаннови  
АвторHaeмниk (Нерегистриран)
Публикувано17.02.06 15:06



След дълги перипетии ладата ми тръгна с метан.Има едно нещо за доизкусуряване.Изполвам плочката и троиника на пропана .Въпросът ми е?
карбураторът може ли да му сложа още една плочка върху пропановата,или чрез две у-тки да вкарам метана и пропана в плочката.Допълнение не можах да намеря подходящи у-образни съединения.Т-образното ще създава голямо съпротивление на единият поток от флуиди.Обиколих магазините в Русе,Стара Загора и Сливен и не можах да намеря тези у-тки.Ако имате опит или съвет кажете.



Тема Re: Троиник метан+пропан [re: Haeмниk]  
АвторHaeмниk (Нерегистриран)
Публикувано19.02.06 11:58



Между другото днес засякох колко ми е разхода с 8 кг/метан минах 175 км или приблизително 5 лв/100 км.Много добре според мен за руски автомобил.Тъй като няма отговорили ми ще ви кажа как се справих с горепосоченият проблем.Елементарно,две плочки една върху друга(изискват дължината само на винтовете да се удължат) всичко друго пасва.Кеф ти пропан,кеф ти метан,за накой празник може да почепиш колата си и с бензин(какво ли е това?)Успех на всички.Благодаря и на IMitev за информацията.



Тема Re: Троиник метан+пропаннови [re: Haeмниk]  
Автор21O11 (Нерегистриран)
Публикувано19.02.06 12:46



С каква Лада си? Повече ме интересува въпроса с предварението? Монтирал ли си ТАП? При мен проблема е с предварението и ще трябва да монтирам ТАП, но така и не мога да установя какъв да бъде заради повечето твърдения, че това е предвидено за автомобили с безконтактно запалване . При мен разхода е около 6лв. на 10км. Колата е настроена да пали лесно на бензин заради студовете. Може би и заради това при температура около + 1 не мога да запаля на метан. Как запалваш при ниски температури?
Благодаря



Тема Re: Троиник метан+пропаннови [re: 21O11]  
АвторHaeмниk (Нерегистриран)
Публикувано19.02.06 14:11



2104 ми е колицата.В най големите студове -17 е паля на пропан(сръбско агу сменям трети автомобил ,но си задържам АГУ-то).На метан не съм е пробвал защото в студовете не ми беше готова още.Монтирал съм си електронно запалване(българско).Бензин използвам не повече от десетина литра годишно само при регулировки.При ладите най големият проблем е запалването( а то се дължи на доста ментеливи рез.части).Заради това съм инвестирал в силиконови кабели бош четириполюсни свещи от същата марка и т .н.Предварението ми е като на пропан+бензин(не съм го пипал).Сутринта запали на метан +5 '(тази сутрин).Малко е по спъната на ускорение.Смятам да монтирам Джет спарк(ТАП), но не знам засега как до го комбинирам с поставеното електронно.Заради това не само предварението а и доста фактори зависи разхода на гориво,студен старт и т.н.



Тема Re: Троиник метан+пропаннови [re: Haeмниk]  
Автор21O11 (Нерегистриран)
Публикувано19.02.06 14:47



Доколкото знам няма проблем за съвмстяване на електронно запалване и ТАП. Мисля че конкретно джет-спарк като марка/модел или фирма/ са възможни за монтаж на запалване с чукче и наковалня. Тук някъде имаше линк за сайта на джет спарк. В момента паля на бензин без проблем и нимавам на метан. Със затоплянето ще видя и вече как ще паля на метан. Когато монтирах метана смятах да запазя и возможността за пропан, но бутилката ми беше 50л. и се наложи тогава да я махна за да събера метановите. За добрите свещи и кабели се прав. Усети ли разлика когато сложи свещите с по четири електрода.



Тема Re: Троиник метан+пропаннови [re: 21O11]  
АвторHaeмниk (Нерегистриран)
Публикувано19.02.06 15:19



Да имаше съществена разлика при студен старт и на дълъг път(разхода на пропан ми падна с близо 0.8 л/100.Това е при мен,защото от колеги със западни автомобили четириполюсните имали негативен ефект.Пък щом управлявате ладичка знаете ,че те са със собствен характер.Искам да направя реклама на руската кола.През целият си смислен живот съм сменил 9 автомобила от , които повечето са дизел.Трите бензинови съм ги карал основно на пропан-бутан.Проблемите при управляване на автомобилите на газ основно са били от запалителната система,много рядко от самата газова уредба.Много водачи при труден старт или не добри динамични характеристики приемат че 99 процента проблема е в газовата уредба,което не е така.Прекалено малко механично движещи се елементи в газовата има,от това и следват и по малките повреди.Затова от моя опит преглеждам най накрая газовата.Да се върна на рекламата.Ладата за нашите условия е перфектния автомобил.Ниска първоначална цена(новите седмици бяха 6500 лева,колкото по бай-Тошово време.Евтина подръжка,евтини резервни части,от което следва, че човек може да си поглези колата с хубави масла и консумативи.По малко се крадат(спи се спокойно) при липса на гараж.Негативите ги знаят всички :По шумна от западните аналози,малко по голям разход на ГСМ.Но за мен плюсовете са повече от минусите.Централно и алармата са задължителни за западната Аз си ги поставих за кеф не по необходимост.И климатик ще и монтитам.Като цяло имам едно мото.КАКТО ЖЕНИТЕ ТАКА И КОЛИТЕ ВЪРШАТ ЕДНА И СЪЩА РАБОТА САМО МАСРАФИТЕ ИМ РАЗЛИЧНИ.Но все пак тук е форум на АГУ-тата и се отклоних много от темата



Тема Re: Троиник метан+пропаннови [re: Haeмниk]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано19.02.06 21:55



Хаирлия да е!

Бош Супер 4 на Кадета няма абс. никаква разлика във вървене и разход от Бош Супер 1.

Ама стига с тез хвалби на ладите... На мен окачването на кадета ми е на 70000 км, амортисьорите Монро изкараха 80 000 км... При лада няма такива неща - много менташки части. Седмиците '90 са изгнили повече от кадета ми '90. Моторите на ладите ако изкарат 200000 - 250 000 без ремонт се прави банкет - на кадета само аз имам 160 000, немеца не го знам колко е направил. Руснаците не могат да правят коли за каране, но за работа стават ладюхите...

Иначе за жените и масрафа съм съгласен с малки изключения. По този повод един виц:

Върнал се мъж от командировка в Париж. И разправя на жена си че ходил на кабаре и за 100 евро жена танцувала на масата гола...
- Ха! - казала жена му - Аз ще ти танцувам за 10 евро!
- Давай!
Качила се тя на масата и след като свършила танца мъжа и дал 10 евро и казал:
- Ефтиното си е ефтино...







Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.