Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:49 11.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Проблем с оборотите(предавам се:)нови  
Автор Kespanok ()
Публикувано25.12.05 20:59



Здравейте на всички,преди 2 седмици си купих едно Volvo 460 1.7GLE колата
е абсолютно перфектна но има един малак проблем-при прехвърляне на газ
започва да работи на не както трябва,смисъл оборотите падат цялата кола
почва да се тресе и абе не е както трябва.Чичо ми има сервиз и горе долу
сам наясно с нещата и проблема не е нито в това да увелича ниските от
изпарителя нито да и липсва въздух...За мен е или в мембраните на изпарителя или в стъпковия мотор(попринцип не е много лесно да се излъже инжекцията на газ но ина4е колата си работи отлично)дори не винаги ми прави този проблем.Ту го прави ту се оправи,например вчера работи идеално(и на газ и на бензин)и по едно време запо4на да ми гасне....после пак се оправи сравнително:) Ще съм много благодарен ако някой би могъл да ми помогне.Мерси предварително.



Тема Re: Проблем с оборотите(предавам се:)нови [re: Kespanok]  
Автор VOLVO 44O GLT (Master)
Публикувано26.12.05 01:46



Проверси си кабелите, дистрибуторната капачка, палеца, свещите и филтрите.
По принцип е възможно и да е от изпарителя, но все пак си мисля, че проблема е около запалването.
Иначе колата как е във високите обороти на газ?

VOLVO FOR LIFE


Тема Re: Проблем с оборотитенови [re: VOLVO 44O GLT]  
Автор Kespanok ()
Публикувано26.12.05 11:10



Зна4и във вискоки обороти(над 1000)е без никакви проблеми.А пък на бензин-ниски,високи-перфектна е.Свещи смених преди 4 дни(Bosh)кабелите са добре,филтер съм сменил,единствено филтера за газта не съм сменял.Един път работи иделно-друг път е на път да изгаснеДали е възможно да е от стъпковия мотор(за въздуха)?Мерси отново



Тема Re: Проблем с оборотитенови [re: Kespanok]  
Авторgogo (Нерегистриран)
Публикувано26.12.05 16:39



Мисля, че щом всичко е наред на бензин, значи проблема е в мембраните.



Тема Re: Проблем с оборотитенови [re: Kespanok]  
Автор astronavt (кълвач с лаптоп)
Публикувано26.12.05 19:32



Потърси в по-старите теми, тук имаше един юзер дето кара Волво и каза че с едно реле изключва моторчето за празен ход за да има празен ход на газ.Явно волвата искат тази доработка пък и няма да ти коства много труд да откачиш куплунга на моторчет за проба.
Примерно еди човек вътре в автомобила държи оборотите на газ а ти или чичоти откачате куплунг на моторчето и то ще си покаже.
Успех.



Тема Re: Проблем с оборотитенови [re: Kespanok]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано26.12.05 19:33



Въртенето на винта за празния ход на изпарителя променя ли работата на двигателя на празен ход при загрял двигател?

Защото ако не я променя си си за профилактика и ремонт на изпарителя - мембрани, клапанчета и т.н.




Тема Re: Проблем с оборотитенови [re: imitev]  
Автор Kespanok 46O ()
Публикувано26.12.05 23:02



Еми променя я ама не кои знае колко.Смисъл винта сега е по4ти отвартян(без да изпуска газ де)и така наи добре работи.Днес я карах и нямах проблеми-свар6и ми газта заредих си и малко само играеха оборотите и разтрисаха колата не е като миналата седмица!Това ми е интересно на мен как може да работи по4ти перфектно и в следва6тия момент да грохне тотално?Сащо нещо което пропуснах да спомена преди-като колата е загряла,държи 900оборота(на газ)и като подам газ над 2000оборота и отпусна педала запо4ва да се дави и в последствие се оправя!?Мерси отново за съветите



Тема Re: Проблем с оборотитенови [re: Kespanok 46O]  
Автор PRR (Stranen)
Публикувано27.12.05 07:58



При мен подобен проблем се оказа от клапата за топъл/студен въздух.
Симпотмите бяха следните:
1) Докато е студена колата работеше перфектно
2) При загряла и седене в задръстване оборотите ставаха супер ниски, тресеше и се опитваше да гасне
3) На бензин работеше перфектно
4) Разхода на газ скочи до към 18
5) При сравнително добра настройка на празен ход (стабилни обороти) почваше да се дави при рязко ритане на газта.
6) Непрекъснато губене на настройките на газ (ту богата, ту бедна смес)...

Проблема ми го решиха газаджийте (сам не успях да се справя) като откъснаха жилото на клапата . За без пари

Поздрави и успех!

PS: И да пишеш как си решил проблема



Тема Re: Проблем с оборотитенови [re: Kespanok 46O]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано27.12.05 12:51



Ами завий малко винта за ПХ - колата си регулира сама оборотите, но в един момент се оказва че газта е много и докато ги нормализира.




Тема Re: Проблем с оборотитенови [re: imitev]  
Автор Kespanok 46O ()
Публикувано27.12.05 15:17



Да ви се похваля май 4е стана вси4ко.А при4ината е толкова глупава 4е аз още не мога да повярвамДнес с един приятел решихме малко да побазикаме и отвъртяхме кранчето за газта с половин оборот.И какво да ви кажа всичко което изписах досега се оправи абсолютно перфектна стана колата към 10км съм минал де но преди се оправи за 2минутки и на първия светофар пак почва да се дави.Сега нямах никакви проблеми,като подам газ веднага зацепва оборотите не се мърдат дориЩе я покарам още известно време и като съм напълно сигурен че това е била при4ината ще ви кажа.НАИСТИНА МНОГО БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ КОИТО СЕ ОПИТАХА ДА МИ ПОМОГНАТ.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.