Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:31 24.09.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Тема Моля помогнетенови  
АвторBobi (Нерегистриран)
Публикувано14.12.05 16:46



Колата е Мерцедес 124-ка. Механична инжекция. Сложих газ и всичко е О.К. с електронен изпарител. В града 18 литра, а извънградско 8-9 литра. При положение че колата е автоматик и е с двулитров двигател не се оплаквам. Да ама така известно време. Изведнъж си вдигна разхода е така с по 6 литра на гардско и извънградско. Почнах да сменям кабели, дистрибутор, палец, свещи, филтър, почистих моторчето за празен ход, сменях газ станциите, сменях майсторите. НИЩО НЕ ПОМАГА. Разхода не мърда от 24 литра. Моля помагайте кой с каквото може че вече си нямам на идея от къде идва проблема.



Тема Re: Моля помогнете [re: Bobi]  
Автор sperc (непознат )
Публикувано14.12.05 17:53



Възможно е да не го засичаш правилно-например да заредиш за 5 -10лв и след това като го пресметнеш ти дава моментен разход ,който винаги е или много голям или много малък.Опитай да зареждаш Винаги догоре,като на всяко зареждане винаги нулираш километража.Пресмятането става ,ако си изминал 225км,а си заредил 25.63литра -25.63/2.25=среден разход ,който за мен е най-точен(градско ,извънградско не ме интересуват) .Слчвало ми се е на една и съща газостанция,на една и съща колонка да ми дава разлика от 2 литра между двата пистолета(от ляво и от дясно).






Тема Re: Моля помогнетенови [re: Bobi]  
Автор PRR (Stranen)
Публикувано15.12.05 08:45



1) Отиваш на диагностика
2) Леко променяш тежеста на десния крак
3) Проверяваш въздушен филтър или направо сменяш и тогава (1)
4) Как са ти мембраните? На колко години/километри? Не са ли за смяна?
5) Проверка за утечка на газ (мажеш всички съединения със смес вода+веро - ако някъде изпуска ще видиш балончета)
6) Проверка за неплътности по всукателния тракт
7) Проверка изправност на клапана за засмукване на топъл/студен въздух (ако имаш такъв де...)

Това е което се сещам. Предполагам че колегите ще ме допълнят..
Поздрави и успех



Тема Re: Моля помогнетенови [re: PRR]  
АвторBobi (Нерегистриран)
Публикувано15.12.05 10:29



Сменях въздушния филтър преди 200 километра, когато и правих и последната диагностика. Изпарителя е нов, на има - няма 5-6 хиляди е. 5-та точка мога да я проверя сам. Обаче неплътността на всмукателния тракт незнам как или къде да го проверя.



Тема Re: Моля помогнетенови [re: Bobi]  
Автор PRR (Stranen)
Публикувано15.12.05 11:09



За 200км не можеш да хванеш разхода! Трябват ти поне 2-3 зареждания. И то на една и съща газстанция. Голямо влияние оказват наклона и температурата. Така че мини 500-800км и тогава засичай разхода (аз съм с 40литрова бутилка, т.е. 32 събира и минавам 250+ на едно зареждане...)
Неплътността се проверява визуално . Оглеждаш всички гумени уплатнения за скъсвания и дефекти. Оглеждаш и пластмасовите части за пукнатини. Има вариант да залееш с вода съмнителните части. Водата е с по-голяма плътност от въздуха и запушва малки пукнатини и съответно се усеща разлика в оборотите. Но трябва да се внимава да не залееш някоя електроника или да не попадне вода на свещи, кабели, картер и т.н.
Поздрави и успех



Тема Re: Моля помогнетенови [re: Bobi]  
Авторoтkaтa (Нерегистриран)
Публикувано15.12.05 13:04



имай предвид, че градското много лъже. засечи я на извънградско и със зареждане на едно и също място има си значение. при мен градското мърда с 1-2 литра на сто, но извънградското винаги си ми е константа. ако навън ти е добре нямаш грижи, но ако не си трябва диагностика. новият филтър, ако е менте също може да прави проблем



Тема Re: Моля помогнетенови [re: Bobi]  
Автор BlondNigger (свой бе :o))
Публикувано17.12.05 13:10



а сигурен ли си , че новият ти филтър е читав? щото може да е ментак ;-)
и за какви 18/100 градско ми говориш че са ти нормален разход? то може и така да е ама ако висиш поне по два часа на ден в задръстване. аз съм със 124-ка 2литра двигател 122к и ми е давало 16,3 л/100км ако съм се набутвал в най-големите задръствания и то много пъти. А имай впредвид, че като спра да чакам нейде жена ми не гася колата - лятото заради климатика и хладното, а зимата за да е топло.
да не пропусна да кажа - минималният ми разход на градско е 12,4л/100км
определено според мен имаш проблем с газовата уредба.
успех




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.