Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:21 02.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: Да направим черен списък на газстанциите и данови [re: PRlNCEZANDOR]  
АвторAUDl (Нерегистриран)
Публикувано29.10.06 18:27



Не знам колко им е е строг контрола на горивата, но на ШЕЛ- Бояна два пъти съм зареждал V-Power, който беше като бензин 78 ( имаше такъв преди 20-30 години).



Тема Re: Да направим черен списък на газстанциите и данови [re: PRlNCEZANDOR]  
Автор PRR (Гневен)
Публикувано30.10.06 15:34



Метрология се нарича института който се занимава с проверките. Но освен количеството (в което рядко лъжат) има и други важни неща, като качество на горивото. А него много рядко го мерят....

Поздрави


So What?

Тема Re: Да направим черен списък на газстанциите и данови [re: PRlNCEZANDOR]  
Авторlubo (Нерегистриран)
Публикувано30.10.06 21:22



PRlNCEZANDOR нямам нищо против Шел, даже зареждам предимно на тези газостанции. Просто тази ме разочарова. А ако казваш че налягането в колонките не е от значение, зареди на газостанция с ниско налягане, изчисли разхода и сподели впечатления.





Тема Re: Да направим черен списък на газстанциите и данови [re: lubo]  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано30.10.06 23:39



ооооо, несъм казвал че няма значение. особено когато е под 7 атм, работата е на зле , защото горе долу това е точката на втечняване



Тема Re: Да направим черен списък на газстанциите и да ги кнови [re: Цeцo]  
Автор lnsighter (black label)
Публикувано31.10.06 12:25



Газта се втечнява доста под 5 атм.... все пак стои течна в пластмасова запалка, което означава, че налягането може да влияе на времето на зареждане и на това доколко ще ти заредят бутилката, но при 5 атм няма да има проблем с втечняването ...

let there be day
let there be speed
let there be FERRARI


Тема Re: Да направим черен списък на газстанциите и данови [re: PRR]  
Автор lnsighter (black label)
Публикувано31.10.06 12:56



АБСОЛЮТНО СЪЩАТА ИСТОРИЯ от преди 3-4 години със стария би москвич 2140 след сипване на бензин от която и да е бензиностанция на шел следваше такова чукане на аванса че ми се взимаше акъла - москвето като загрее отказваше да гасне ... вече карам рено на газ, но до шел не се и приближавам за кафе даже ... кафета по пътя - бол

let there be day
let there be speed
let there be FERRARI


Тема Задници - Варнанови [re: 12O3]  
АвторA4o (Нерегистриран)
Публикувано03.11.06 07:08



Може и да има някъде из Варна такива , но аз не съм налитал на такива . Ако обаче има кофти газостанция из Варна , предупреждавайте под това ясно заглавие , моля.



Тема Re: Да направим черен списък на газстанциите и данови [re: AUDl]  
Автор barry (член)
Публикувано09.11.06 15:29



Не знам дали налягането над определена стойност има някакво значение. Ако субстанцията е течна не би трябвало да има разлика под какво налягане се вкарва. Степента на сгъстяване на течностите е много ниска. Водата например почти не може да се свие, както въздуха да речем.



Тема Re: До Barryнови [re: barry]  
АвторAUDl (Нерегистриран)
Публикувано10.11.06 06:12



Съгласен съм, че няма логика, но на Лукойл-летището при налягане 12 Атм колонката ми отчита 52л, на Опет-отклонението за Дървеница при налягане 8-10 Атм колонката отчита 54л. Много пъти съм сравнявал. Другото обяснение, че Опет не са коректни в отчитане на количеството.



Тема Re: Още за ниското налягане- До БАРРИнови [re: AUDl]  
АвторAУДИ (Нерегистриран)
Публикувано17.11.06 06:39



Още едно допълнение към предишния постинг за разликата от два литра. На "Опет"- турската верига(Цариградско шосе, отклонението за Дървеница) технологията на зареждане е следната : момчетата откачат пистолета с маркуча от колонката и вместо с това едновременно да включат и бутона за помпата (както на останалите газстанции) отиват до колата, закачат пистолета, след което се връщат да натиснат бутона за помпата. Докато помпата вдигне налягането от 0 Атм до 8-9 Атм. колонката е отчела зареждане от 4-6 литра. Колко от тези 4-6 литра са течна фаза и колко газова фаза ("въздух") и колко точно е отчитането през този преходен период не е ясно, но за да го правят сигурно са на "далавера". Затова и вече избягвам да зареждам при тях, въпреки че газта им не е лоша.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.