Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:49 30.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Да направим черен списък на газстанциите и да ги к  
Автор 12O3 (познат)
Публикувано26.11.05 10:33



Как на всички колите ни изведнъж захарчиха двойно???

Няма ли някой, който да контролира газаджиите? И защо този някой не работи. Сега карам автомобилс разход 7,5/100газ. След последното зареждате в Топливо Младост разходът ‘излезе’ 16/100. Явно е и че те лъжат. Гледам че са изгоряли хора на Шел-младост, Темпро –Младост, аз изгорях и на Шел Бояна. Скоро ходих да заредя при мой приятел, работещ на колонка, а той ме върна, защото шефът му вече беше пренастроил колонката да отчита повече (за през нощта).

Имам следните идеи:
1. Да обобщим правилата кага да се зарежда на газ:
А) Неправилно е да се зарежда
- нощем - няма контролни органи и лъжат
- уикендите - също е рисковано
- на съмнителни газстанции по магистралата.

Б)Правилно е :
-да се зареджа в чужд град, където пълнят такситата им
2.Да изведем най –отгоре тема къде да зареждаме/да не зареждаме
3.Да контролираме лично ние газстанциите
а) да помогнат компетентните в клуба каква измервателна апаратура можем да монтираме, така че показанията й да са легитимни и дали можем да се регистрираме официално (напр като конфедерацията на потребителите или към тях).
б) да уточним каква и апаратура и как можем да монтираме за ‘лична употреба’ поне да знаем реалния разход на автомобила си и точно с колко са ни излъгали. Аз конкретно попаднах на следните идеи:
- ‘водомер’ преди бутилката. Нормално издържат 14 атм, достатъчни за целите ни
- 2 кантара под бутилката – мерещи увеличаването на теглото и при пълнене. Лично аз не харесвам идеята, зощото скобите, захващащи бутилката се разхлабват всеки път преди пълнене
- Някакви тегло-измерващи въжета под предните гуми преди зарежждане, но се вличели от наклона.
Проблемът е че ако монтираме ‘разни устройства’ трябва да се узаконяват – но къде и как.
в) да съставим списък от конкретни доброволци от клуба, които да подават информация за газстанциите, защото иначе ако е анонимно може газаджиите сами да дават фалшива информация. Впоследствие да съставим списък с коректните търговци. Достатъчно са ни по 1-2 в град и десетина за София. Предполагам че доста от нас биха минали в повече 10км, но да не ги излъжат. Загубите лично моите за последната седмица са около 50лв ! Всички ве4е са почти на едни цени, 1-2 ст са без значение, проблемът е че лъжат в литрите.
4.Да стреснем търговците: един си беше сложил някакви лепенки от типа ‘агенция по метрология и стандартизация – контолен автомобил’ (мисля че бяха фалшиви, но ако някой го познава и знае нещо по въпроса нека пише). Този човек сподели, откак кара тази кола все му се случвало ‘нещо да подбутнат машинките’ преди да го заредят. Да се регистрираме и да си направим подобен клубен стикер. Който го има доброволно да се задължава да подава инфо къде, колко е заредил, колко км е изминал, впечатления. Инфото да се подава в спец.сайт, който да обработва данните и ве4е всеки като погледне там сам да прецени къде да зареди.

Съгласни ли сте с идеите? Има между нас програмисти, прависти, инженери, майстори, шофьори минаващи хиляди км. Доста хора от клуба познавам на живо и съм сигурен, че ще подкрепят идеята. Дайте да се обединим, че си даваме парите като последни глупаци за тоз дето духа.

Добрият ремонт е предпоставка за доброто пътъване.


Тема Re: Да направим черен списък на газстанциите и да ги кнови [re: 12O3]  
Авторa (Нерегистриран)
Публикувано26.11.05 12:03



Абе пи4 ти как мислиш че се настройва колонка бе, въртиш тройника на колонката а.



Тема Re:Идеята е отличнанови [re: 12O3]  
АвторPLG (Нерегистриран)
Публикувано26.11.05 12:19



Идеята е отлична.



Тема Re: Да направим черен списък на газстанциите и да ги кнови [re: 12O3]  
Авторemgo (Нерегистриран)
Публикувано26.11.05 21:52



Аз пълня почти винаги от празна до горе - бутилката е резервна гума 45л
През лятото вкл. и септември събираше по 36л газ а вече два пъти на различни газ-станци изключва на 41.5л и незнам дали ме лъжат или просто по-студеното време си оказва влияние...!?




Тема Re: черен списък на газстанциитенови [re: emgo]  
АвторLPG (Нерегистриран)
Публикувано27.11.05 07:02



Колега,
Нещата са много прости. Колонката е като кантара - сипват ти 35 л, но отчита 40л. Още преди 15 год в бутилка от 60л.(с откачена защита за да пълни до горе) колонка е отчитала по 65-66л и се оправдаваха с налягането. Същата бутилка съм я зареждал при -20 зимата и +20 лятото, при точна колонка отчиташе 60л.
Все пак ще е добре за участниците във форума да се информираме на кои газстанции лъжат ( на всяко зареждане с по 5-6 лева ) и да не зареждаме от там.



Тема Е има и някой нелъжливи все пак!нови [re: 12O3]  
Автор PRlNCE ZANDOR (vodoun)
Публикувано27.11.05 10:52



Е, не знам, подкрепям идеята ви, но все пак искате да кажете че едва ли не навсякъде лъжат. Така на един приятел с 25 литрова бутилка която трябва да затваря на 19-20 веднъж му напълниха догоре 25 литра (газта беше свършила), е да но се оказа че просто поплавъка не си беше свървил работата, защото след това спрямо разхода излезе че наистина са му напълнили толкова.
Второто което ми е интересно е кой са тези мистериозни личности който "пипат " колонката. При повечето бензиностанции за колонките отговарят специализирани фирми който при никакви обстоятелства не позволяват някой от бензиностанцията да пипа колонките. Колонките имат пломби който не могат да се пипат току тъй.

Моя близък работи на бензиностанция на която зареждат много таксита. Понеже почти всяка саедмица идва таксиджия който се оплаква че е излъган редовно се правят прегледи от метрологията. И какво се оказва , че на 20 отчетени литра колонките ин сипват около 20л и 200мл.
Подкрепям идеята ви но определено ми се струва че по-малките газостанции са по потенциално опасно, а може би зависи и от ръководния персонал.



Тема Re: До PRlNCE ZANDOR!- БЯЛ списъкнови [re: PRlNCE ZANDOR]  
АвторLPG (Нерегистриран)
Публикувано27.11.05 16:32



Къде е тази газстанция да зареждаме и да я включим в БЕЛИЯ списък?



Тема Re: Да направим черен списък на газстанциите и да ги кнови [re: 12O3]  
Автор PRlNCE ZANDOR (vodoun)
Публикувано27.11.05 20:32



Ами въпросната добра газостанция е Шел Люлин, макар да не зареждам от там защото ми е далече.
Иначе препоръчвам газта на OPET и Кълвача газ.
Не препоръчвам газта на Royal в младост на 200-300 метра от Макдоналдс по пътя за студентски град.



Тема Re: Да направим черен списък на газстанциите и да ги кнови [re: PRlNCE ZANDOR]  
Автор Moxy_78O (Попай моряка)
Публикувано28.11.05 00:04



Аз пък зареждам предимно на Рафа. Не съм забелязал да ме лъжат в количеството, а газта им винаги е с по 1-2ст по-евтина от на другите газостанции. На колата тази газ явно също й харесва, защото с нея върви като шашава



Тема Re: Да направим черен списък на газстанциите и да ги кнови [re: 12O3]  
Автор:( (Нерегистриран)
Публикувано28.11.05 19:36



Shem GAS на метростанцията на "Константин Величков" удрят те с около 40% който не вярва да опита. :(



Тема Re: Да направим черен списък на газстанциите и данови [re: :(]  
Автор 3aдoвoлявaщ (подбиращ)
Публикувано28.11.05 21:58



Za tam i az sym zabelqzyl. зареждах 2 пъти след като я откриха и повече не пробвах.....

Много отговори са



Тема Re: Да направим черен списък на газстанциите и данови [re: 3aдoвoлявaщ]  
Автор javor_k (минаващ)
Публикувано29.11.05 16:55



И аз сьм на това мнение за Шем до метростанцията - работил сьм там 2,5 години в този раьон и няма оправия. Шел Надежда е добре



Тема Re: Да направим черен списък на газстанциите и да ги кнови [re: 12O3]  
АвторЦeцo (Нерегистриран)
Публикувано05.12.05 15:44



Не успях да прочета всички мнения в темата но мисля че това не ми пречи да ви дам няколко съвета :)
Имам АУДИ 100сс което зареждах само от една бензиностанция в "Надежда"
където има и газ-колонка /бензиностанцията е на ЛУКОИЛ в Надежда 3/
В един момента започна да ми мърда разхода от 10/100 км. до 16-17/100 км. градско което започна да ме съмнява че нещо не е наред с колата след серионо проучване , консултации и ровене по колата стигнах до извода че причината не е в мен!
И наистина така се оказа - една вечер реших да сипя газ на ОМV - Западен парк - освен че стрелката ми отчете доста голямо налично количество газ в бутилката за сумата от 20 лева , в последствие изминах и 200 км. градско - което е приблизително 9.5-10/100 км. разход и няма нищо общо със 16-17/100км.

Та какво установих:
НА ЛУКОИЛСКАТА КОЛОНКА МАНОМЕТЪРА НА ПОМПАТА ПРИ ЗАРЕЖДАНЕ ПОКАЗВАШЕ НЕ ПОВЕЧЕ ОТ 5 АТМОСВЕРИ !!!

НА OMV НАЛЯГАНЕТО НА ПОМПАТА ПРИ ЗАРЕЖДАНЕ ПОКАЗВАШЕ 10 АТМОСВЕРИ !?!?

От обща култура знам че газта се втечнява при определено налягане , което ме навежда на мисълта че не всичко което се влива в бутилките ни е втечнена газ ами има и изпарения отчетени от колонката като газ!!!

Така че съвета ми е - КОГАТО ЗАРЕЖДАТЕ ОБРЪЩАЙТЕ ВНИМАНИЕ И НА МАНОМЕТЪРА НА ПОМПАТА КОЙТО СЕ НАМИРА НА САМАТА КОЛОНКА И ПОКАЗВА С КАКВО НАЛЯГАНЕ ПРЕМИНАВА ГАЗТА ПРЕЗ КОЛОНКАТА И СЕ ВЛИВА В БУТИЛКАТА ВИ !!!!



Тема Re: Да направим черен списък на газстанциите и да ги кнови [re: Цeцo]  
Автор javor_k (минаващ)
Публикувано06.12.05 19:13



Тази бензиностанция на Лукойл в Надежда 3 и при мене като зареждах оттам всеки път по едно време и на мен ми се вдигна разхода



Тема Re: Да направим черен списък на газстанциите и да ги кнови [re: javor_k]  
Авторr-н Toзи (Нерегистриран)
Публикувано09.12.05 23:00



На OMV при положение ,че винаги съм пълнил 26-27л.ми го навряха 30л. Може би е някаква мистерия или що?



Тема Re:Топливонови [re: r-н Toзи]  
АвторOнзи (Нерегистриран)
Публикувано10.12.05 19:46



Преди десетина дни заредих на ТОПЛИВО -Младост, след Била. Газта беше много добра, но ми направи впечетление, че бързо свърши. Като направих сметка излезе 15-16л на100 при смесено каране. Нормално съм 10-12л.



Тема Re:Топливонови [re: Oнзи]  
Автор javor_k (минаващ)
Публикувано11.12.05 19:48



Значи истина е това че на някой бензиностанции на ОМВ като например тази на ген. Столетов до затвора и другата по посока Илиенци по бул. Рожен лъжат в количеството. Изпитано е вече от много хора. Така че, колеги, не зареждайте там!!!!



Тема ОМВ в Младост 1-Анови [re: javor_k]  
Автор VOLVO 44O GLT (Master)
Публикувано11.12.05 21:00



Странна случка на ОМВ под Деница и Била. Отидох да напълня бутилката догоре, преди дълъг път. Бях заредил предния ден в Самоков на Лукойл и бях изминал 100 км, което ще рече, че трябваше да заредя на въпросното ОМВ 10-тина литра. Да, ама не! Не можаха и за един лев газ да вкарат в бутиката...
Какъв е изводът - ниско налягане в колонката. (В Самоков заредих 52 литра в 60 литрова бутилка, като бутилката беше абсолютно празна!)

VOLVO FOR LIFE

Редактирано от VOLVO 44O GLT на 11.12.05 21:02.



Тема Re: ОМВ в Младост 1-Анови [re: VOLVO 44O GLT]  
Автор sasho_s4O (2.0l 16v 100kW)
Публикувано13.12.05 13:12



Ха колегата с волвото стигнал до верния извод от опит-като е ниско налягането ти слагат по-малко за повече пари. А аз си правя още един извод дето не се бях сетил - наистина не е ли по-добре да напълним до дупка и да допълваме по не повече от 20-30% от количеството ( при мен 32л бутилка пълня и на всеки 100км тябва да доливам около 10). Така ще елиминираме мошениците дето ни работят с ниско налягане щото на празна бутилка и 2 атмосфери пак ще я напълнят до някъде. До колкото знам ( ама не съм много сигурен-четох го из форума) налягането трябва да е 10,а гяволите пускат и на по 5.



Тема Re: Да направим черен списък на газстанциите и да ги кнови [re: 12O3]  
Авторoтkaтa (Нерегистриран)
Публикувано15.12.05 12:54



и на една и съща фирма няма колонка с колонка еднакви. направих рекорд от 15,5/100 градско като заредих на шел на н. мушанов след красна поляна. заредих след това на лукойл на края на к.величков и веднага разхода си отиде на 12,5 (извънградско 7-7,5) колата си ми е наред.



Тема Re: Да направим черен списък на газстанциите и да ги кнови [re: oтkaтa]  
АвторNN (Нерегистриран)
Публикувано26.12.05 12:17



Един въпрос и от мен.
Има ли значение съотношението Пропан км Бутан в сместта.
Някъде четох,че през зимата нормалното е 60:40,а лятно време 40:60.
Реалността обаче е съвсем различна-всички газстанции продавали смес 18:82!
Така ли е наистина?



Тема Re: Да направим черен списък на газстанциите и да ги кнови [re: 12O3]  
Авторkomi (Нерегистриран)
Публикувано27.12.05 08:59



това е добра идея само не съм съгласен с това че където зареждат таксита там да зареждаме и ние защото таксита зареждат там където е наи-ефтина а там където е наи-ефтина е наи-фалшива това го знам от опит тук при нас (Търновско има само 3 бензиностанции които не лъжат и имат хубава газ и това са Шел и ОМВ които се намират в Велико Търново и Лукоил който се намира в Лясковец иначе и мен са ме лъгали на 30л сам ми сипвали 31.5л и като почнат да ми обесняват че бутилката ми се е разширила ми иде да ги убия но идеяата за стикерите ми хареса



Тема Re: Да направим черен списък на газстанциите и да ги кнови [re: 12O3]  
АвторПocтpaдaл (Нерегистриран)
Публикувано13.01.06 17:08



Лукойл който се намира до сградата на "Булстрад" АД в София, в близост до пазара "Красна поляна", газовата им колонка пълни със седем атмосвери налягане, което ни ощетява минимум с 15% на зареждане.



Тема Re: Да направим черен списък на газстанциите и да ги кнови [re: Пocтpaдaл]  
Автор muxata66 (Don)
Публикувано15.01.06 13:06



ОМВ-то на бул.България след била което е ако уцелите да е светличко може и да имате късмет! Но ако Ви е направило впечетление на барометара им е сложена някаква лепенка та едва,едва да се виждат 5-10те атмосфи на които пълнят
ПП Нещо им нямам много вяра на тия барометари!!!



Тема Re: Да направим черен списък на газстанциите и да ги кнови [re: muxata66]  
Автор javor_k (минаващ)
Публикувано15.01.06 18:21



Много съм доволен от ОМВ до входа на гробищата в Орландовци. Разхода ми е супер.



Тема Re: Да направим черен списък на газстанциите и да ги кнови [re: javor_k]  
Авторallen (Нерегистриран)
Публикувано22.01.06 15:19



Ведъж ми свърши газта в бутилка и реших да сложа на първата бензиностанция малко(8лв - 8 лтр.) и после да долея в Шел (до моста Чавдар).
Бутилката ми е 90литра но събира максимум 80%, което прави 72 литра. След изминати 3-4 км. до въпросния Шел, казах да ми напълнят бутилката до горе и отидох на касата да плащам. Тогава се оказа, че са ми напълнили 94 литра газ, която не знам къде са събрали. Платих си и това е, но ни лъжат здраво.



Тема Re: Да направим черен списък на газстанциите и данови [re: allen]  
Автор javor_k (минаващ)
Публикувано08.02.06 00:08



Газта на Петрол на бул. Ген. Данаил Николаев под моста Чавдар е много, много зле!!!



Тема Re: Вярно е !!!нови [re: javor_k]  
АвторAUDl_8O (Нерегистриран)
Публикувано08.02.06 06:35



Газта на Петрол на бул. Ген. Данаил Николаев под моста Чавдар е много, много зле!!!
В допълнение, около Нова година заредих 10 л. газ на тази бензостанция - не успях да изкарам и 60 км. на сух път. Сигурно лъжат и в количеството.



Тема Re: Да направим черен списък на газстанциите и данови [re: 12O3]  
Автор Giovanni_st (непознат )
Публикувано08.02.06 22:14



Зареждам редовно от Рафа при Зеленчуковата борса (Слатина) и нямам основание да се съмнявам.
Също заредих при Еко до Дисниланд (бул. Вапцаров) и там така.
Постановката е следната - с бутилка 50л. от празна зареждам 50.5л газ (навремето направих глупостта да елиминирам защитата).
Лятото ако пътувам - зареждам "до горе" и карам, иначе - максимално пълня до 45л.!!!!!!!!!!!!!!!!1
Зимата - пълня "до горе".
Важно:
1. Пълни от "празна" бутилката
2. Посещавай по възможност ограничен кръг газостанции
Ееее, каква Европа ... , какви 5 лева.



Тема Re: Читва газстанциянови [re: 12O3]  
АвторTzani (Нерегистриран)
Публикувано27.02.06 17:39



Читава газстанция е Симона. Има една до ЛУК Оила на К.Величков и Д. Несторов и една на изхода от Люлин към Околовръстното. Като заредя там колата има значително по голяма мощност и до сега никога не са ми сипвали повече от колкото ми е бутилката :) ( нямам поплавък и се пълни до горе).



Тема Re: Читва газстанциянови [re: Tzani]  
Автор fiat brava (непознат )
Публикувано01.03.06 13:23



Симона сипват добра газ. И продават бензин 98 на цената на 95.



Тема Re: Читва газстанциянови [re: fiat brava]  
АвторTzani (Нерегистриран)
Публикувано02.03.06 16:15



Абе преди няколко дена заредих от бензина им 98 и направо ми се скъсаха ушуите. Едвам пали прекъсва. Сложих си после най обикновен 92 и всичко е ОК. Може и партидата на бензина да не е била читава, не знам, но газта е най добрата която съм сипвал.



Тема Re: Читва газстанциянови [re: Tzani]  
Автор PRlNCE ZANDOR (vodoun)
Публикувано05.03.06 10:59



Забрави за симона. За съжаление след мноого дълги проучвания стигнах до следния извод:
Газта на Симона: Добра, но не най-добрата която има в София.

Най добрата газ за която аз знам (не е само мое мнение) е OPET и Кълвача газ.



Тема Re: Читва газстанциянови [re: PRlNCE ZANDOR]  
Автор javor_k (член)
Публикувано07.03.06 10:34



За Опет аз съм пробвал и мога да кажа, че е добра, но не и най-добрата.

Има една газостанция на Кълвача газ - намира се близо до новата автогара на Принцес Хотела. Не зареждайте там.

Има една газостанция на семинарията - газта им е добра.



Тема Re: Читва газстанциянови [re: javor_k]  
Автор12O3 (Нерегистриран)
Публикувано07.03.06 21:39



Зареждам ве4е само на 1. топливо В.Търново(М.Чифлик)
2.Топливо - Хасково
3.Рафа Перник
4.Топливо - Младост Сф
5.Топливо Ст.Загора
Разходът ми се свали и с 1 бутилка си джиткам над 600км. За щастие Бг е малка :)



Тема Re: Читва газстанциянови [re: 12O3]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано07.03.06 22:10



Не - бутилката ти е голяма




Тема Re: Читва газстанциянови [re: 12O3]  
Авторxaxo (Нерегистриран)
Публикувано08.03.06 13:36



с бутилка от 100литра или 50 литра минаваш аз с 20 литра газ минавам 250 км. благоевград-софия-благоевгеад са 200км. и другите 5окм. само в града със жигулката зареждам само на лукойл благоевград



Тема Re: За кой Лукойл Благоевград става думанови [re: xaxo]  
АвторLada (Нерегистриран)
Публикувано10.03.06 04:00



За кой Лукойл - Благоевград става дума? Аз знам един преди града на пътя за Кулата.



Тема Re: За кой Лукойл Благоевград става думанови [re: Lada]  
Авторxaxo (Нерегистриран)
Публикувано10.03.06 09:59



За този дето е при университета на другия не сам зареждал но е при зиу стандарт срещу сифия ауто и съм много доволен



Тема Re: За кой Лукойл Благоевград става думанови [re: xaxo]  
Автор12O3 (Нерегистриран)
Публикувано11.03.06 16:19



бутилката ми е 50л но защитата работи и събира максимум 40л. Мерси за идеята за Благоевград, като си идвам до Струмско ще пробвам Лукоил-а :)



Тема Re: И "O pet" вече лъжат в количеството!нови [re: 12O3]  
АвторAUDl 8O (Нерегистриран)
Публикувано06.05.06 13:26



От доста време зареждам на турската "O pet" на " Цариградско шосе " , отклонението за Дървеница и до сега не съм имал забележки за качеството или количеството на газта. Винаги при пълнене на празна бутилка помпата спира на 52-53л ( 60 литрова бутилка). Днес помпата спря на 56 л при условие, че в бутилката беше имаше поне още 5-6 л. Налягането на колонката се колебаеше около 5-7 Атм. Вероятно в оплакванията и на други колеги, че при ниско налягане на помпата колонката не отчита точно има нещо вярно.



Тема Re: И "O pet" вече лъжат в количеството!нови [re: AUDl 8O]  
Авторkpъчмap (Нерегистриран)
Публикувано11.05.06 08:28







Тема Re: Да направим черен списък на газстанциите и да ги кнови [re: 12O3]  
Авторtonyo (Нерегистриран)
Публикувано11.05.06 21:54



Никога не съм карал на бензин!Мога да препоръчам,единственото вярно решение,направете си/ пълначките/така,че да не могат да се зареждат балоните под 10ata!



Тема Re: Да направим черен списък на газстанциите и да ги кнови [re: tonyo]  
Автор mitkodh (непознат )
Публикувано12.07.06 22:58



Na Lukoil Nadejda 3 da ne se zarejda s 32 litra 200km. S Rafa Slatina,okolovrasten pat i Liulin niama problemi 10/100 gradsko na Opel Astra 1.4 prez nai-golemite zadrastvania vseki den.



Тема Re: И "O pet" вече лъжат в количеството!нови [re: AUDl 8O]  
АвторXoндa (Нерегистриран)
Публикувано13.07.06 09:30



AUDl 8O написа :
"От доста време зареждам на турската "O pet" на " Цариградско шосе " , отклонението за Дървеница и до сега не съм имал забележки за качеството или количеството на газта. Винаги при пълнене на празна бутилка помпата спира на 52-53л ( 60 литрова бутилка). Днес помпата спря на 56 л при условие, че в бутилката беше имаше поне още 5-6 л. Налягането на колонката се колебаеше около 5-7 Атм. Вероятно в оплакванията и на други колеги, че при ниско налягане на помпата колонката не отчита точно има нещо вярно."

а не трябва ли 60-литровата бутилка до се пълни до 48 ? нали уж на 80%





Тема Re: ОМВ в Младост 1-Анови [re: sasho_s4O]  
Автор VOLVO44OGLT (Master)
Публикувано13.07.06 10:07



Така е, още повече, че на една газостанция на "Онкологията", пак ОМВ, исках обяснения от управителя, защо служителят мо отказва да ми напълни, като първо включи колонката и изчака да се вдигне налягането и тогава да зарежда. Управителят взе да усуква, че нямало как да съм измамен и т.н. Спрях да зареждам и там!

VOLVO FOR LIFE


Тема Къде се намира по-точно RAFA ?нови [re: mitkodh]  
Автор4X4 (Нерегистриран)
Публикувано16.07.06 08:13



Къде се намира по-точно RAFA на околовръстното?



Тема Re: Къде се намира по-точно RAFA ?нови [re: 4X4]  
Автор12Ol (Нерегистриран)
Публикувано24.07.06 22:47



от хладилника към бояна вдясно, с/у шел



Тема Re: Да направим черен списък на газстанциите и да ги кнови [re: 12O3]  
Автор unicata (непознат )
Публикувано04.08.06 14:46



Предлагам да обобщим за какво да внимаваме:
1. налягането винаги да е високо, защото колкото е по-ниско налягането толкова по-малко количество се вкарва(елементарна физика :-) )
2. Желателно е ако може да се провери температурата на газта!, тъй като до колкото знам по закон има максимално допустима температура при която се съхранява газта, а всички знаете че телата при нагряване се разширяват.
3. Ако искаме да измерваме най-точно трябва да се први с теглилка, тъй като само тогава ще си сигурен в точното количество газ, цистерните които карам ггоривата също работят с тегло а не с обем, защото при една температура 10 кила за 8 литра, но при друга температура 10 кила са 12 литра.
Сега вече ако някой измисли начин да се следят всички тези показатели ще го черпя.





Тема Re: Да направим черен списък на газстанциите и да ги кнови [re: 12O3]  
АвторГeцko (Нерегистриран)
Публикувано22.08.06 19:21



Колеги,кажете нещо и за Стара Загора!Който е запознат...че не съм оттук и не познавам газстанциите!
Коя е най-читава за зареждане?
Благодаря!



Тема Re: Да направим черен списък на газстанциите и данови [re: Гeцko]  
Авторmoryk (Нерегистриран)
Публикувано22.08.06 21:54



city gas do magazin billa, stanza i mnogo drugi - zena okolo 1,06 lv/ltr.ako putuvash kum asenovgrad preporu4vam omv - 1,05 lv/ltr i mi se struva po dobre vurvi kolata.
haide na sluka!



Тема Re: Да направим черен списък на газстанциите и да ги кнови [re: 12O3]  
Авторggg (Нерегистриран)
Публикувано24.08.06 09:46



не зареждаите на шел бояна -при нормален разход 13-14 градско,изведнъж 22. и на други шелове ми се е случвало - абе ваобще далече от шел. rafa e ok.



Тема Re: Да направим черен списък на газстанциите и данови [re: ggg]  
Автор12O3 (Нерегистриран)
Публикувано28.08.06 20:13



Поредния изгорял на Шел Бояна. Там не знам някога да не са лъгали. Докъде я докарахме:( От 'белия' ми списък е на път да отпадне и Топливо ВТ вече ме прецакват втори път. Към момента списъка ми е: 1.Топливо Хасково, 2.Рафа на околовръстното, 3.Топливо Младост. Идва зима и се чудя дали пак няма да търся 60л бутилка вм сегашната



Тема Re: Да направим черен списък на газстанциите и данови [re: 12O3]  
Авторgogo (Нерегистриран)
Публикувано29.08.06 00:06



Пробвай на Шел "Красна поляна. За сега не са ме лъгали



Тема Re: Да направим черен списък на газстанциите и да ги кнови [re: NN]  
Автор Бoбyзa (Drifter)
Публикувано29.08.06 12:49



Има значение състава на газта, тъй като калоричноста на бутана е с около 28% повече от тази на пропана при един и същ обем.

BIG GUN, BIG FUN

Редактирано от Бoбyзa на 29.08.06 12:51.



Тема Re: Да направим черен списък на газстанциите и данови [re: 12O3]  
Авторd1ma (Нерегистриран)
Публикувано29.08.06 20:40



Днес сипах газ на Лукойл до Метро 2 - отврат, като тръгнах през Петрохан имах чувството че съм закачил ремарке на Вектрата. Преди време пък сипвах на Лукойл-а в Костинброд и останах доволен и от разхода и от вървенето.



Тема Re: Да направим черен списък на газстанциите и да ги кнови [re: ggg]  
Автор111 (Нерегистриран)
Публикувано04.09.06 00:23



na rafa na okolovrasnoto zarejdah predi 2 dni-dovolen sam



Тема Re: Да направим черен списък на газстанциите и да ги кнови [re: NN]  
Автор moDem ()
Публикувано04.09.06 14:17



То бутана се втечнява много по лесно от пропана. Запалките се пълнят с бутан.



Тема Re: Да направим черен списък на газстанциите и да ги кнови [re: unicata]  
Автор moDem ()
Публикувано04.09.06 14:37



За идялните газове важи следната закономерност
p*v=M*m*R*T
p-налягане
v-обем
M-молекулна маса при газовите смеси се получава като се сумират молекулните маси от компонентите и се умножат по процентната им
m-маса
R-универсална газова константа-8,314
Т-температура

v=(M*m*R*T)/p
от формулата се вижда много ясно от къде могат да ни излъжат.
V го приемаме за непроменлив
това всичко което съм написал важи за идялните газове. Системата пропан бутан според мен не е идялна, но в момента не мога да кажа какви точно корекционни коефициенти трябва да се въведът.



Тема Re: Да направим черен списък на газстанциите и данови [re: 12O3]  
Автор Benton ()
Публикувано09.09.06 18:28



Карам астра 1,6. Доскоро сипвах на Топливо дето е след Долни Богров, посока София. Даваше разход около 10-11 градско. Почнах да сипвам На Лукойл дето е между Слатина и Дружба, разхода падна до кам 8-9 градско. И преди и сега сипвам или късно нощем, или рано сутринта. Топливото дето е до Враждебна въобще не става - там лъжат като дърти роми - езлиза че колата харчи 15-16



Тема Re: Да направим черен списък на газстанциите и да ги кнови [re: 12O3]  
Авторvaliop (Нерегистриран)
Публикувано15.09.06 11:49



по-лесно и по-малко време ще отнеме да се обяват читавите



Тема Re: Да направим черен списък на газстанциите и данови [re: valiop]  
Авторmoryk (Нерегистриран)
Публикувано15.09.06 21:36



Съгласен да направим списък на читавите .Добро предложение.



Тема Re: Кълвача - Панчеревонови [re: 12O3]  
Автор4x4 (Нерегистриран)
Публикувано30.09.06 20:38



На връщане от Щъркела газта ми свърши и заредих на "Кълвача" - Панчерево.
Качеството на газта беше добро, но налягането на колонката беше ниско - около 5-6 Атм. Според колеги форумите при зареждане с ниско налягане колонките не отчитат точно?!



Тема Re: Да направим черен списък на газстанциите и да ги кнови [re: 12O3]  
Авторlubo (Нерегистриран)
Публикувано23.10.06 21:36



На бензиностанцията на ШЕЛ на околовръстното на София, от О.Купел за Младост където движението е еднопосчно, не зареждайте. Първо няма монометър. Второ налагането е много ниско.



Тема Re: Да направим черен списък на газстанциите и данови [re: lubo]  
Автор ivec6O (непознат )
Публикувано24.10.06 21:37



Lubo, интересно как, разбра че е ниско налягането като няма манометър?



Тема Re: Да направим черен списък на газстанциите и данови [re: ivec6O]  
Авторlubo (Нерегистриран)
Публикувано24.10.06 22:16



При други газостанции когато се напълни бутилката и не се спре пистолета се чува едно тракане. Демек налягането в колонката е по-голямо от това в бутилката. Докато на посочения Шел след напълване на бутилката не се чу това тракане, просто пълненето спря. А и разхода се покачи.





Тема Re: Да направим черен списък на газстанциите и данови [re: lubo]  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано26.10.06 13:44



Ей, аман от големи разбирачи - физици - теоретици във сферата на флуидите под налягане и видовете вибрации.

Между другото Шел е едно от местата където се осъществява много строг контрол.
Всяка бенз, пел се държи от някакъв бай хуй който е чисто и просто наемател, а над него е шел България. Ако недай си боже си позволиш като собственик на даден шел бензиностация да пипаш колонките и от шел България разберат, изхвърчаш веднага.
Да не говорим че фирмата който отговаря за колонките не позволява те да се пипат по никакъв начин освен в случай на сериозна авария.

Между другото: Точно на този шел преди год и половина изхвърча целят персонал заедно със шефа защото ги хванаха че са крадяли по около 50-60литра бензин на ден.
Колкото до мен, аз на шел зареждам изключително рядко, харесвам повече газта на ОПЕТ, но това съм го казвал вече.



Тема Петрол-Драгичево качествени измамницинови [re: PRlNCEZANDOR]  
АвторRichard Burns (Нерегистриран)
Публикувано27.10.06 09:57



Сега и аз да се включа в темата защото останах вцепенен в неделя.......
Връщайки се от Благоевград в неделя, газта ми започна да свършва 3-4 км преди Перник и с бавно темпо стигнах до Петрол точно преди Драгичево, причината поради която зареждам само на Петрол или на Лукоил-Петрол е че имам служебна карта само за тези бензиностанции.
И там като сложиха пистолета зареждането започна със скорост от 1 литър за 5 минути...................Погледнха (естествено вече беше късно) налягането на колонката.......4 и малко атмосфери.На 4 литра колонката спря окончателно.Вдигнах такъв скандал и им казах че няма да им платя-да си източват газта и след 30 минути разправии дойде шефа им-някакъв абсолютен рогач от Перник и ми обясни, че имало проблем и да съм си плащал че щял да вика полиция-изсипах 4 лева на стотинки по 10 и по 20 до колонката и си тръгнах.
Изводите оставям на вас



Тема Re: Да направим черен списък на газстанциите и данови [re: PRlNCEZANDOR]  
Автор PRR (Гневен)
Публикувано27.10.06 14:20



Колега,
не знам от къде имаш информацията за това колко се следи на Шел, но преди години карах една Шкода 120. Тая колица само с дизел не съм е карал а проблем с гаснене не е имала. С изключение на зареждане на Шел. Половин резервоар Шел и почваше мъката по всяко кръстовище. От тогава на Шел само козметика и кафе. А от скоро и без кафето, че по магистралата и това са развалили - хем скъпо, хем си го правиш сам (машина), хем гадно...
Поздрави


So What?

Тема Re: Да направим черен списък на газстанциите и данови [re: PRR]  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано29.10.06 15:38



За кафето си абсолютно прав.
Информацията я имам от мой познати като единият от тях е управител на една бензиностанция. От него с времето научих системата им на работа и останах учуден че имат поне на хартия голяма организация с работата с клиенти.
Специално на тази бензиностанция където беше този човек просто мога да каже че е пълен абсурд да говорим за каквито и да е врътки.
Всика година идва някой който е уверен че колонката лъже и се заяжда, при такъв случй се викат някакви специалисти от някаква служба по измврвания. Е винаги излиза че на 20 лита колонката пуска 20,08литра например.
Това се е случвало поне 5-6 пъти за една година.
Не искам да им правя реклама, но на това съм бил свидетел все пак.
А също така и по въпроса за колонките, никой от шел няма право да ги отваря без фирмата по подръжка да е там.



Тема Re: Да направим черен списък на газстанциите и данови [re: PRlNCEZANDOR]  
АвторAUDl (Нерегистриран)
Публикувано29.10.06 18:27



Не знам колко им е е строг контрола на горивата, но на ШЕЛ- Бояна два пъти съм зареждал V-Power, който беше като бензин 78 ( имаше такъв преди 20-30 години).



Тема Re: Да направим черен списък на газстанциите и данови [re: PRlNCEZANDOR]  
Автор PRR (Гневен)
Публикувано30.10.06 15:34



Метрология се нарича института който се занимава с проверките. Но освен количеството (в което рядко лъжат) има и други важни неща, като качество на горивото. А него много рядко го мерят....

Поздрави


So What?

Тема Re: Да направим черен списък на газстанциите и данови [re: PRlNCEZANDOR]  
Авторlubo (Нерегистриран)
Публикувано30.10.06 21:22



PRlNCEZANDOR нямам нищо против Шел, даже зареждам предимно на тези газостанции. Просто тази ме разочарова. А ако казваш че налягането в колонките не е от значение, зареди на газостанция с ниско налягане, изчисли разхода и сподели впечатления.





Тема Re: Да направим черен списък на газстанциите и данови [re: lubo]  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано30.10.06 23:39



ооооо, несъм казвал че няма значение. особено когато е под 7 атм, работата е на зле , защото горе долу това е точката на втечняване



Тема Re: Да направим черен списък на газстанциите и да ги кнови [re: Цeцo]  
Автор lnsighter (black label)
Публикувано31.10.06 12:25



Газта се втечнява доста под 5 атм.... все пак стои течна в пластмасова запалка, което означава, че налягането може да влияе на времето на зареждане и на това доколко ще ти заредят бутилката, но при 5 атм няма да има проблем с втечняването ...

let there be day
let there be speed
let there be FERRARI


Тема Re: Да направим черен списък на газстанциите и данови [re: PRR]  
Автор lnsighter (black label)
Публикувано31.10.06 12:56



АБСОЛЮТНО СЪЩАТА ИСТОРИЯ от преди 3-4 години със стария би москвич 2140 след сипване на бензин от която и да е бензиностанция на шел следваше такова чукане на аванса че ми се взимаше акъла - москвето като загрее отказваше да гасне ... вече карам рено на газ, но до шел не се и приближавам за кафе даже ... кафета по пътя - бол

let there be day
let there be speed
let there be FERRARI


Тема Задници - Варнанови [re: 12O3]  
АвторA4o (Нерегистриран)
Публикувано03.11.06 07:08



Може и да има някъде из Варна такива , но аз не съм налитал на такива . Ако обаче има кофти газостанция из Варна , предупреждавайте под това ясно заглавие , моля.



Тема Re: Да направим черен списък на газстанциите и данови [re: AUDl]  
Автор barry (член)
Публикувано09.11.06 15:29



Не знам дали налягането над определена стойност има някакво значение. Ако субстанцията е течна не би трябвало да има разлика под какво налягане се вкарва. Степента на сгъстяване на течностите е много ниска. Водата например почти не може да се свие, както въздуха да речем.



Тема Re: До Barryнови [re: barry]  
АвторAUDl (Нерегистриран)
Публикувано10.11.06 06:12



Съгласен съм, че няма логика, но на Лукойл-летището при налягане 12 Атм колонката ми отчита 52л, на Опет-отклонението за Дървеница при налягане 8-10 Атм колонката отчита 54л. Много пъти съм сравнявал. Другото обяснение, че Опет не са коректни в отчитане на количеството.



Тема Re: Още за ниското налягане- До БАРРИнови [re: AUDl]  
АвторAУДИ (Нерегистриран)
Публикувано17.11.06 06:39



Още едно допълнение към предишния постинг за разликата от два литра. На "Опет"- турската верига(Цариградско шосе, отклонението за Дървеница) технологията на зареждане е следната : момчетата откачат пистолета с маркуча от колонката и вместо с това едновременно да включат и бутона за помпата (както на останалите газстанции) отиват до колата, закачат пистолета, след което се връщат да натиснат бутона за помпата. Докато помпата вдигне налягането от 0 Атм до 8-9 Атм. колонката е отчела зареждане от 4-6 литра. Колко от тези 4-6 литра са течна фаза и колко газова фаза ("въздух") и колко точно е отчитането през този преходен период не е ясно, но за да го правят сигурно са на "далавера". Затова и вече избягвам да зареждам при тях, въпреки че газта им не е лоша.



Тема за ОПЕТнови [re: A4o]  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано17.11.06 20:58



Не е проблема в случая с Опет колега, проблема е че всякакви неуки глупаци работят на тези места. Има и свестни хора, ама има такива който не могат името да си кажат, не си мисли че го правят съзнателно тоя номер.



Тема Re: Още за ниското налягане- До БАРРИнови [re: AУДИ]  
АвторFO3hope (Нерегистриран)
Публикувано27.11.06 15:32



Напълно вярно - и на мен ми направиха същата процедура - познайте какъв е резултата - по-голям разход - изгори ми 3-4 л повече !?!?!?

. Явно ще трябва да драснем някой ред в книгата за оплаквания, защото другаде досега не са ми правили този номер.
Лек и безавариен!



Тема Re: Още за ниското налягане- До БАРРИнови [re: AУДИ]  
Автор barry (член)
Публикувано29.11.06 01:52



сори, но написах една глупост тук и после коригирах мнението си. ако някой го е получил в пощата си да не го чете:)

Редактирано от barry на 29.11.06 02:07.



Тема Re: за ОПЕТнови [re: PRlNCEZANDOR]  
Автор barry (член)
Публикувано11.12.06 19:41



Братя газаджии, зареждах няколко пъти на Литекс на Сливница и Опълченска. Направи ми впечтление, че двигателят стана по-мощен и започна да работи по-равномерно. Брат ми беше сипал газ от Лукойл без да знам и веднага устих разликата. Нищо не ви пречи да опитате и да си дадете мнението тук след това.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.