Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:48 25.04.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Тема Помощ за CDZ, TU-9MZ ,Bosch MA 3.0  
Автор varbandabov (непознат )
Публикувано05.11.05 02:10



От скоро имам газова уредба с ел. изпарител BRC монтирана на моноинжекцион,пежо 106 с двигател ЦДЗ ТУ-9МЗ- работи перфектно на газ,но не работи добре на бензин/ на празен ход /. В сервиза свързаха кабелите за рестарт на компютъра, но не бяха сигурни в работата си/точното свързване/. А ги помолих и ми поставиха допълнително емулатор+ съпротивление към черният кабел на ламдасондата/4 кабела/ с това лампата на таблото вече несвети на газ, но според мен натрупва грешки компютъра. При работа на празен ход на бензин леко се менят оборотите от стъпковият мотор, като ми обясниха, че понеже се намалява дебита на въздуха от смесителя се получава така.Понякога след преминаване от газ на бензин при загрял двигател се получава много сериозно вариране на оборотите.Преди поставянето на ур-та двигателя работеше перфектно на бензин.Моля за съвет .



Тема Re: Помощ за CDZ, TU-9MZ ,Bosch MA 3.0нови [re: varbandabov]  
Авторb_5 (Нерегистриран)
Публикувано05.11.05 07:53



Mislq 4e smu4e vuzduh pri razka4ane na mono injeksiqta.
Proveri dali sa stegnati boltovete i garniturkite na plo4kata i monoinjekssiqta.




Тема Re: Помощ за CDZ, TU-9MZ ,Bosch MA 3.0нови [re: b_5]  
Автор varbandabov (непознат )
Публикувано05.11.05 15:44



Още първите дни престегнах четрите болта и направих една нова гарнитура между смесителя и корпуса на инж., но ще погледна пак.



Тема Re: Помощ за CDZ, TU-9MZ ,Bosch MA 3.0нови [re: varbandabov]  
АвторMитe (Нерегистриран)
Публикувано06.11.05 10:21



Аз имам същия проблем но с пежо 306 1.4 моно инжекция. На бензин сутрин паля и махна ли крака от газта оборотите падат и съотвенто колата гасне. Когато позогрее двигателя работи, но мени оборотите в молки граници, леко тресе двигателя. Имам комбиниран емулатор на ламбда сондата и инжектора. Сложих емулатора преди 3 дни и от тогава се появи този проблем. До преди това колата чудесно работеше и на газ и на бензин, но трупаше грешки и в един момент не можеше да запали нито на газ нито на бензин. Налагаше се рестарт на компютъра.



Тема Re: Помощ за CDZ, TU-9MZ ,Bosch MA 3.0нови [re: Mитe]  
Автор varbandabov (непознат )
Публикувано06.11.05 17:15



При мен на студено/бензин/ работи добре,до момента в който позагрее и тогава започва нестабилната работа. Невиждам да има монтиран емулатор на дюзата, незнам на какъв принцип работи и как се свързва, но ако някой даде инфо ще купя . Как се ресетва компютъра и с кои кабели става за да направя проверка на свързване. Като откача минуса на батерията за около 1-2 мин не се променя ...Ще бъда благодарен ако помогнете с информация, защото вече дадох 30лв за диагностика да погледнат бензина и "О мното хубаво работи на газ, ние не сме гледали бензина,е то нали знаеш то бензина става ..."




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.