Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:23 19.04.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема ВАЗ 2101нови  
АвторФилип (Нерегистриран)
Публикувано18.10.05 20:09



Ще слагам газова Lovato и сикам да питам кое е най-удачното решение за плочка, горна или долна? Не ми се иска да слагам щуцери за да не си пробивам карбуратора.



Тема Re: ВАЗ 2101нови [re: Филип]  
АвторToлиaти (Нерегистриран)
Публикувано18.10.05 21:23



Щуцери.
А знаеш ли защо не искаш да го пробиваш?
Аз пък не исках да си запушвам карбуратора.



Тема Re: ВАЗ 2101нови [re: Toлиaти]  
АвторBA3 21O11 (Нерегистриран)
Публикувано18.10.05 21:45



Пич, дупчи карбуратора и не го мисли. Преди повече от пет години имаше един малоумник който директно изхвърли пластмасовата плочка /горна/ и ми каза, че със нея само ще имам проблеми. Даже пусна умната мисъл, че на Ладите ставало по-добре ако се дупчи карбуратола. Дъра -бъра. Това момче направи обаче перфектна настройка на ухо/Спартак/.
При всички положения със метална плочка, каквато имаш възможност да монтираш ще си бъде екстра.При мен със дупчене не е имало проблеми.
Само , че аз си мисля за метан. Повечето приятели казват, че съм луд и, че ще задигнат ладата. Може и да сбъркам, но при 25 000 на година мисля, че си струва.


Всичко добро



Тема Re: ВАЗ 2101 [re: Филип]  
Автор Mapтo (машината)
Публикувано21.10.05 15:54



Дупчен карбуратор вече не е карбуратор а държач за щуцерите и забравяш бензина да го ползваш за нещо повече от стартово гориво. Сега по принцип най-добрия начин за подаване на горивото е найстина с щуцери на мястото където оригинално става смесването безнзин-въздух в карбуратора. На практика бай Хуй хваща бормашината и ти пробива карбуратора където му падне и го унищожава. Слагай горна плочка - кеф ти да махнеш газта - няма проблем...

Редактирано от Mapтo на 21.10.05 15:56.



Тема Re: ВАЗ 2101нови [re: Mapтo]  
Авторvxd (Нерегистриран)
Публикувано21.10.05 21:04



Ще прозвучи глупаво,но колко вида плочки има?Нали са долна,средна и горна?



Тема Re: ВАЗ 2101нови [re: Mapтo]  
Авторkoko (Нерегистриран)
Публикувано21.10.05 22:41



Е, все пак тези стари карбуратори са доста опростени, и не е толкова трудно да се продупчи така че да не се засегне никакъв вътрешен канал.
Разбира се при пробиването има огромно значение дали човека дето го прави знае къде да пробива. Така че риск има.
Но такъв карбуратор може да се намери изключително евтино втора ръка, така че нищо не пречи да разпробиеш някакъв "резервен", а оригиналния да си го запазиш за всеки случай.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.