Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:50 28.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Газов инжекцион и турбо?  
АвторSuperB (Нерегистриран)
Публикувано21.10.05 09:53



Има ли някакви проблеми да сложа газово на кола с турбо компресор???



Тема Re: Газов инжекцион и турбо?нови [re: SuperB]  
Автор tabakoff (непознат)
Публикувано21.10.05 11:07



Никакъв проблем няма. Но да е инжекцион, нищо друго.

Редактирано от tabakoff на 21.10.05 11:08.



Тема Re: Газов инжекцион и турбо?нови [re: tabakoff]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано21.10.05 13:46



Зависи от колата - може и конвенционална система с редуктор за турбо мотор...




Тема Re: Газов инжекцион и турбо?нови [re: SuperB]  
Авторmorqk (Нерегистриран)
Публикувано21.10.05 13:52



Може и конвенционална + емулатори .Не е гарантиран резултата, а и при тези цени на газ/бензин не си струва.По добре задръж.



Тема Re: Газов инжекцион и турбо?нови [re: imitev]  
Автор tabakoff (непознат)
Публикувано21.10.05 14:55



Не съм съгласен. С конвенционална можеш да си навлечеш бели на главата. Да не се забравя, че турбодвигателите имат значително по-голяма фаза на припокриване на клапаните. Евентуално възпламеняване във всмукателния колектор може най-малкото да ти разнесе колектора, ако е пластмасов, по-зле ако ти отнесе самата турбина. Освен всичко останало колата не ти работи оптимално в различните режими. Докато при газовия инжекцион можеш конкретно да си настроиш количеството гориво за всеки един режим на работа на двигателя! Ако не ти хареса - коригира се и си готов. И газва се впръсква само и единствено пред цилиндъра, в който е отворен всмукателния клапан. Тук опасността от взрив в колектора е значително по-малка.ю

Така че не се цигани за обикновена газова за такъв двигател, за да не си скубеш после косите. Щом като хора с атмосферни двигатели се оплакват от разцъфнали колектори (разрови се във форума, да не си помислиш, че се опитвам да те набутам), то представи си на турбо двигател какво може да му се случи.

И помисли за метан, ако имаш малко повече излишно място за метанови бутилки. Аз съм на метан и съм доволен. С турбо съм и газов инжекцион, и колата на метан тича повече, отколкото на бензин!!!



Тема Re: Газов инжекцион и турбо?нови [re: tabakoff]  
АвторSuperB (Нерегистриран)
Публикувано21.10.05 15:13



А къде мога да си сложа газов инжекцион на метан? Как е на метан, аз доколкото знам метана е по ниско калоричен от пропан бутана?



Тема Re: Газов инжекцион и турбо?нови [re: SuperB]  
Автор tabakoff (непознат)
Публикувано21.10.05 15:47



Ами аз лично съм се сблъсквал с два модела - Dream XXI N на OMVL, и Sequent Fastness на BRC. ОМЖЛ ги продават едни симпатяги в Дружба, Автометан. Тел. 973-23-41, мобилен 0889-269-760. Аз съм с 2л. 142к.с. и този модел не можеше да ми храни двигателя, когато се развърти турбото. После монтирах BRC. Двигателят работи добре и се храни както трябва. Има само една особеност - провери бензиновите дюзи на твоя инжекцион дали се управляват групово (т.е. едновременно чрез един или два управляващи сигнала) или всяка се управлява чрез отделен проводник. Аз съм с групово управление и ще трябва да правя малко доработки, за да заработи като хората. Но иначе BRC-то е перфектно. Даже на метан ми върви много повече, отколкото на бензин. Ако не си с групово - пееш и пляскаш с ръце. За BRC звъни на Бойко - 0887-545-041



Тема Re: Газов инжекцион и турбо?нови [re: tabakoff]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано21.10.05 17:38



Ако е за шанса - и с газовия инжекцион можеш да си навлечеш беля на главата...

Виждал съм турбо двигатели които си работят добре с конвенционална уредба...




Тема Re: Газов инжекцион и турбо?нови [re: imitev]  
Автор tabakoff (непознат)
Публикувано24.10.05 10:21



Аз лично не съм чувал досега някой да е споменал, че двигателят му с конвенционална газова уредба не губи мощност ... Докато моят двигател с инжекциона се определено има повече ряз, когато се развърти турбината. Все едно да сравняваш карбуратор с инжекцион - не е коректно от гледна точка на дозирането на горивото в различните режими. Карал съм автомобили с карбуратор, и там се е случвало да се появи дяволско пламъче през карбуратора ... не съм имал подобен случай на бензинов инжекцион. Не казвам, че не е възможно, но е факт, че е значително по-рядко.



Тема Re: Газов инжекцион и турбо?нови [re: tabakoff]  
Авторdil (Нерегистриран)
Публикувано31.10.05 21:43



колега реши ли проблема с не добрата работа на ниски обороти, азп също съм с brc sequent и с едновременно управление на бенз. инжектори и все още не се е намерил точният човек който да реши проблема
ако си го разрешил пиши моляте къде и кой




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.