Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:42 25.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Защо, майка ти и държава да е.а?нови  
АвторДaнoв (Нерегистриран)
Публикувано17.10.05 12:03



Защо бе , хора? Защо? Обяснете ми, моля! Що за идиотизъм е това да падат цените на бензина и нафтата, а на газта да се качват или изобщо да не се променят? Къде е логиката в това? някой може ли да ми обясни ? Ще бъда много благодарен!



Тема Re:Това е то частния монополнови [re: Дaнoв]  
АвторLPG (Нерегистриран)
Публикувано17.10.05 12:15



Някъде по света това се нарича: "Злоупотреба с монополно положение"
Веоятно Лукойл има по-голяма сметка да му се купуват бензините отколкото LPG-то?

Ако има нещо по-лошо от държавния монопол - това е частния монопол



Тема Re: Защо, майка ти и държава да е.а?нови [re: Дaнoв]  
Автор FO3hope (непознат )
Публикувано17.10.05 12:16



Здравей колега,
Не ми се ще да пиша по политически теми в тези форуми, но истината е една - "държавно толериран монопол". Преди време - 15 г. - някои хора решиха да трансформират политическата си власт в икономическа - накратко :"инвестираха" държавните пари в най-доходоносния бизнес - производство и дистрибуция на горива. И за да печелят гарантирано - чрез свое силно лоби в парламента си гарантират, че "държавата" няма да допуска конкуренция от други фирми. Оттук следва произволно и безконтролно налагане на цени, който няма нищо общо с пазарната икономика, за която претендираме, че съществувала в БГ.

PS. В случай на монополно положение би следвало държавата да контролира цените на горивата, но както казах: "Държавата - това са те!"

Поздрави и дано да оцелеем!



Тема Re: Защо, майка ти и държава да е.а?нови [re: FO3hope]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано17.10.05 14:01



Само една корекциика да внеса за най-доходния бизнес, а именно че той е поризводството и дистрибуцията на "горива" прахообразни обаче!!!

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: Защо, майка ти и държава да е.а?нови [re: Ascona83]  
АвторПB (Нерегистриран)
Публикувано17.10.05 16:45



Защото доставчиците на газ са картел, ако има някой извън договорката, който свали цените ще му взривят газостанцията



Тема Кои са вносителите на LPG?нови [re: Дaнoв]  
Автор VladiSD (пътешественик)
Публикувано18.10.05 13:43



Колко и кои точно са вносителите на LPG за Булгаристан?

Странно е, че всички газстанции (с изключение на ТопливоГаз) имат едни и съши до стотинка цифрички на газколонките.

В продължение на месец-два разни мазни лицемери плюнчеха по радиото, че газта не можело да бъде "само" 0.79, понеже бензина бил станал 2 лева (интересно какво общо имат?). Същите коафьори на словото какво смятат да ми разясняват в момента, при цена на бензина 1.69 и на газта 1.03?



Тема Re: Защо, майка ти и държава да е.а? [re: Дaнoв]  
Автор ESPACE (MPV)
Публикувано19.10.05 07:06



Ами в общи линии има едно понятие "баланс на горивата". Истината е че от тон нефт се произвеждат определени количества бензин, нафта, мазут, пропан, бутан и т.н. Не може много да се променя съотношението- например да се произведе повече газ за сметка на бензина. Ти ако имаш рафинерия и газта ти се харчи а бензина залежава как ще регулираш потреблението? Лукойл може да е кофти монополист, но какво очаквахте след като целокупния Български народ се юрна това лято да слага газови уредби. Газта да стои 2 пъти по евтина от бензина? Е, то дори при доста по нисък процент коли с газови уредби през миналите години зимата газта си скачаше, та същото ще е и тази година. При тези цени на бензина може да се очаква цената на газта да достигне и до 1,20лв. Кофти ама факт.



Тема Re: Защо, майка ти и държава да е.а? [re: ESPACE]  
Автор PRR (Stranen)
Публикувано19.10.05 08:24



Тези които карат от 2-3++ години на газ знаят че зимата цената скача. Защо аз лично не знам! Но е факт. И още преди 2 години забелязах че цената скача до към 70-75% от тази на бензина и се почва "що така", "ама то е по-изгодно на бензин", "да ги..." и т.н. Просто тази години заради шока с бензина (а от нова година и СОЦ правителството ще ни сурувака с по-тлъст акциз, че това не ни стига...) всичко живо се хвърли на газовите. И тази зима цените ще хвръкнат дори по-нагоре При 1.8 за бензин се очаква газта да стигне 1.26-1.35 (т.е. почти както си писал)
Аз лично си направих сметката, че до цена от 1.4 за газ все още си заслужава, но при по-висока минавам на бензин.... Иначе разлика от 5ст/100км не е разлика.....
Поздрави



Тема Re: Защо, майка ти и държава да е.а? [re: PRR]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано19.10.05 12:14



Ами онзи ден си говорехме с познат, койтоп е в Холандия - в момента цените там са (закръглено):
Бензин 95: 1.4 евро
Бензин 98: 1.5 евро
Дизел: 1.1 евро
Газ: 0.53 цента

от коет се виждат 2 неща:
1. съотношението бензин/газ е 3:1 приблизително
2. газта там струва колкото тука
да им *** ******* на Лукойл и останалите дето продават газ в България

Just a genius



Тема Re: Защо, майка ти и държава да е.а? [re: Blake]  
Автор PRR (Stranen)
Публикувано20.10.05 08:05



Намери познат да ти каже цените в Люксембург!
Просто няма такива цени - холандците ходят да зареждат там! Центите са с 15-25% по-ниски......
Ама в Бг цените трябва да стигнат тия на Германия (между другото най-скъпия бензин/газ в Европа който съм зареждал...)
Поздрави




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.