Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:18 14.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема brc na AUDI B4нови  
АвторATAKA (Нерегистриран)
Публикувано13.10.05 15:27



Pomagaite, vzel sam brc izparitel za AUDI B4, 1.6 mehani4na injekcia. Kade se paha marku4a za prazen hod?
Stava li razprostranenia 4 cilinder universal simulator za emulacia na injekcionnite duzi?

Blagodaria predvaritelno

P.S. Ako ima niakvi drugi osobenosti - priemam vsiakakvi mnenia



Тема Re: brc na AUDI B4нови [re: ATAKA]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано13.10.05 15:33



като ти е механичен инжекциона за какво ти е емулация на дюзите бре колега?

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: brc na AUDI B4нови [re: Ascona83]  
АвторATAKA (Нерегистриран)
Публикувано13.10.05 17:21



Ne sam siguren dali e mehani4en, kajete vie kakva e razlikata mejdu dvata tipa. Ako vi se svidiat znaniata ne mi kazvaite, no ako iskate da pomognete - kazvaite, moje da ne razbiram no shva6tam ot dve dumi, stiga da ima niakoi, koito da kaje sas sigurnost.

V o4akvane na o6te mnenia po vaprosa



Тема Re: brc na AUDI B4нови [re: ATAKA]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано13.10.05 19:43



Какво ме направи ти бре колега ???

Механичната инжекция е механичен регулатор, които в зависимост от скоростта на въздуха, разреждането в колекторите и т.н. дозира бензина към дюзите.

Електронната инжекция е електронен регулатор който в зависимост от същите и още някой параметри контролира дозирането на бензина през електрическата дюза.

Та монтирането на АГУ на двата типа инжекциони варира от лесно, до хич не толкова лесно, че даже гадно и противно.

Обаче ти не можеш да ги различаваш, което ме навежда на мисълта да ти дам следния съвет: Прескочи до някой сервиз, където за 50-80-100 лв. да ти монтират за 2-3 часа АГУто и да даваш газ...




Тема Re: brc na AUDI B4нови [re: imitev]  
АвторATAKA (Нерегистриран)
Публикувано13.10.05 21:18



Kak moja da me povi6i6 v kolega, i lubitel ne moga da se nareka :)
No ne mislia, 4e v mehani4nia montaj tribva da si niakoi guru za da montira6 edna gazova :)

Ta procediram taka, montiram gazovata i otivam na tai nare4enite ot teb servizi ( 6e me izviniava6, no tia hora sa palni laici, no prakti4eskia opit ne moje da im se otre4e, a toi na pove4eto mesta se ograni4ava do , be dai da mu vratna vintovete na u6e - mnogo sam dobar) Ta v tozi smisal, ako imam niakoia gre6ka, hoda pri edni U6ATI - ina4e mnogo svestni pi4ove, koito mi davat minimalnite saveti i tiahnoto vratvane za 10 lv. i karai da varvi.

A za tai nare4enite 3 4asa napravo me boli kakvo praviat, dupki s proboia, vrazvane na zahranva6tata traba s tel, izparitelia se klati kato na ko4 madete, kabelni vrazki s maznite race s tri vratki (poialnika e kato apokrifen predmet ot nau4nofantasti4nite knigi ot bade6teto). Ta ne blagodaria, kogato pravih montaja kakto triabva na dve koli mi otne po 8 4asa za vsiaka. (parite se vzimat za svar6ena rabota, a ne za usrana takava - izviniavam se na rabotnicite v 4istotata na koito tova im e rabotata)

Та просто питах ако има възможност да ме осветлите, ако не не ми е приятно да пиша нелицеприятни неща за "газаджийте" и те са хора, хранят деца и т.н., но просто да си гледат работата по такъв начин, че хора като мен да отидат да си дадат парите, да си вземат колата и да се возят безпроблемно, а не да учат тепърва неща, които гореспоменатите би трябвало да знаят, но нейсе.

С най-добри чувства, би ми се искало да съм този, който прави реклама на хората изкарващи си хляба с това, но просто съм се напатил.



Тема Re: brc na AUDI B4нови [re: ATAKA]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано13.10.05 21:32



Развесели ме - колега те нарекох заради мераците ти свързани с пропан-бутана. Аз работя в сферата на предпечатната подготовка. Не съм майстор на АГУта.

От човека който ми монтира уредбата на кадета съм много доволен - всичко си беше точно.

Така че има и свестни хора.

Колкото до монтирането на АГУто на механичната инжекция - аз лично не мога да ти дам съвет, но все някой от клуба кара такава - ще ти каже при него какво е прекъснато...




Тема Re: brc na AUDI B4нови [re: ATAKA]  
Авторзeлeн (Нерегистриран)
Публикувано13.10.05 23:00



Имам един приятел с таквоз ауди с БРЦ А90Е и той сравнително си разбира какво има по колата, ама за съжаление/щастие човека мрази компютрите и не мога да го накарам да влезе в този форум, та ще трябва да го поразпитам устно. Ама до 2-3 дни едва ли ще го видя, а ти явно си на зор, така че дано някой друг ти даде акъл по-скоро.



Тема Re: brc na AUDI B4 [re: зeлeн]  
Автор sasho_s4O (S40 2.0 16v)
Публикувано14.10.05 22:01



Колега,
Аз имам газов инжекцион BRC, монтиран в оторизирания сервиз в Дружба 2( до Соларис). Колата ми работи перфектно.(ВОЛВО С40 2.0 16 140кс). Ако искаш иди там- нали си с БРЦ и ако те не я настроят не знам кой ще ти помогне - нали са официални. Мога да ти дам адреса и телефона ( имам меил и ицк в профила)
аиде със здраве



Тема Re: brc na AUDI B4нови [re: ATAKA]  
АвторATAKA (Нерегистриран)
Публикувано24.10.05 15:04



Gazovata uredba ia slojih, kolata e s elektri4eski injekcion HITACHI (kakto se okaza v posledstvie, kolata ne ia biah vijdal) i raboti perfektno. 4akam da dokarat lambda kontrol sistemi da ia postavia, no taka ili ina4e kolata raboti dobre.

Aide sas zdrave na vsi4ki




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.