Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:33 27.09.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Цената на газтанови  
Авторmorqk (Нерегистриран)
Публикувано05.10.05 08:29



Консумацията на Газ през зимният период се увеличава поради отоплителния сезон и съответно не се задържа в ЛУКОЙЛ - преди в Нефтохим.Затова те си позволяват увеличение на цената.През летния сезон е необходимо складирването и тъй като потреблението на газ спада , докато производството на нефтопродукти расте,а пропан бутана е дестилат от производството на бензините и нефтопродуктите.Предлагам да спрем да зареждаме газ само за една седмица но едновременно и организирано / сте караме на бензин / и съм убеден в резултата 1:0 за газасжиите.
Така поне мисля аз.Може пък и да бъркам някъде ?



Тема Re: Цената на газтанови [re: morqk]  
Автор lz_joro (Joro)
Публикувано05.10.05 08:34



Идеята ми харесва - аз съм ЗА!!!!!!!!!!!!



Тема Re: Цената на газтанови [re: lz_joro]  
Автор javor_k (новак)
Публикувано05.10.05 09:33



И НА МЕНЕ!!!



Тема Re: Цената на газтанови [re: javor_k]  
АвторALEXONE (Нерегистриран)
Публикувано05.10.05 10:08



и ПРЕЗ УМ НЕ МИ МИНАВА ТАЗИ ИДЕЯ С РАЗХОД ОТ 15 л/100 км



Тема Re: Цената на газтанови [re: ALEXONE]  
Авторpeshehodec (Нерегистриран)
Публикувано05.10.05 10:29



Проблема не е че ще даваме 2-3 пъти повече за гориво една седмица дори месец. Проблема е че тази акция трябва да бъде масирана, т.е да се включат всички потебители на газ. За което този форум няма да помогне. Тук влизат само 0.0001% от потребителите на газ в бг, безмислено ми се струва. За по голяма медийна подкрепа - са нужни пари и т.н. С две думи - безмислено е.



Тема Re: Цената на газтанови [re: morqk]  
Авторkoko (Нерегистриран)
Публикувано05.10.05 10:31



Не мисля че мнозинството каращи на газ изобщо ползват интернет. Много трудно ще се организира достатъчно мащабна акция. Ако 10 или 100 или 1000 човека спрат да зареждат газ изобщо няма да се усети от пазара.



Тема Re: Цената на газтанови [re: koko]  
Автор spec (ентусиаст)
Публикувано05.10.05 10:53



Идеята за бойкот е хубава, но трябва да е масов. Иначе няма смисъл, въобще няма да го усетят...



Тема И аз съм ЗА! следващата седмица?нови [re: morqk]  
АвторЛyчko (Нерегистриран)
Публикувано05.10.05 13:38



Хайде следващата седмица да караме на БЕНЗИН!



Тема Re: И аз съм ЗА! следващата седмица? [re: Лyчko]  
Автор AstraGT (ентусиаст)
Публикувано05.10.05 16:01



Всичко това е много хубаво, но за да е и ефективно трябва начело да са жълтите коли - бакшишите. Нали се сещате кога те ще карат на бензинче та било то и една седмица - точно никога. Едно време поне протестни шествия правеха.............

Редактирано от AstraGT на 05.10.05 16:02.



Тема Re: Цената на газтанови [re: morqk]  
Автор PRR (Stranen)
Публикувано05.10.05 16:51



Няма как да стане
Причини:
1. Тук, в нета, четат под 1% от каращите на газ (между тях няма таксита, които са най-голямата консумация!)
2. Над 50% от каращите на газ зареждат не повече от веднъж седмично (сметка - 50л. газ са около 450км., т.е. по 65км/ден което е доста! При 30л. - като мен, са 250-300км, т.е. по около 40км/ден) - Т.е. необходимо е да се спре зареждането ПОНЕ ЗА 2 СЕДМИЦИ! Няма да споменавам каква е вероятността да стане!
3. Колко ще се навият да ходят до работа / по работа за 2 пъти повече пари дневно!?!??! Само ентусиястите.....
4. Колко очакваш да паднат цените? До 80ст/л.? Надали. Не вярва да свалят цената с повече от 2-3ст. А за толкова не си заслужава - няма да избиеш изразходвания бензин за стачката и много бързо ще върнат цените на старите нива (не забравяй вдигането на консумацията преди/след стачката/бойкота!).
5. Мойта прогноза е, че цената на газта ще стигне до 75% от стойноста на бензин 95, т.е. при сегашното ниво 1.35лв/л. Дано се окажа лош пророк, но последните 3 години цената на газта зимата гони тези нива , а лятото стига до 50%....... Та за стачка може да се говори при цени над 70% от бензина, т.е. 1.25лв/л..... Рано е ....
6. Пропан-Бутан се използва и за отопление (както си писал!). И никой няма да стои на студено!

В заключение: малко е рано за стачки/бойкоти и сие. И на мен не ми харесва цената на газта, но нека сме реалисти. Държавата не и пука за екология, още по-малко за хората! Там са само сметки. А сметка е че 1.2 за газ е добра цена... Уви!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.