Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:39 28.09.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Прекъсва само на газ?!?нови  
Автор TCP/lP (скромен)
Публикувано03.10.05 08:56



Странно, това се появи сега след големите дъждове и предполагам, че е възможно да е от голямата влага - надявам се някое да знае и да помогне.....

Значи - паля си на газ съвсем нормално, но започва да прекъсва, като е още студена и минавам на бензин няма проблем и работи нормално. След това пак минавам на газ , продължава да прекъсва и чак като загрее колата на нормална работна температура започва да работи в нормални обороти.
Ако на някой му се е случвало същото да сподели как е оправил проблема.....

П.П. - Колата е Алфа 33, 1991 г. ако въобще има значение това.

Благодаря ви прдварително.

Там сме - 21.01.2006 LTU arena



Тема Re: Прекъсва само на газ?!? [re: TCP/lP]  
АвторNick (Нерегистриран)
Публикувано03.10.05 10:42



Имах подобен проблем преди години на моята лада, на бензин работеше нормално но на газ при рязко настъпване на педала прекъсваше. Вечерта на тъмно я форсирах от лостчето на карбуратора и съвсем ясно се видя че на газ искрата пробива през гуменото маншонче на свещта към главата на мотора (маса). Смених кабелите и се оправи проблема, явно на газ пробивното напрежение на свещта е по-високо и ако е кофти изолацията на кабела се получава шунтиране на искрата, при мен беше само при рязко подаване на газ, при плавно го нямаше.



Тема Добре де.....нови [re: Nick]  
Автор TCP/lP (скромен)
Публикувано03.10.05 11:40



...а защо като загрее двигателя проблема почти изчезва? Ако е от кабелите би трябвало, според мен , постоянно да придърпва?

Там сме - 21.01.2006 LTU arena



Тема Re: Добре де.....нови [re: TCP/lP]  
АвторNick (Нерегистриран)
Публикувано03.10.05 12:32



Все пак, аз писах че съм имал ПОДОБЕН проблем, а не точно същия!
Ако смяташ че не ти е от полза не го вземай предвид. С тези неточни обяснения не знам дали някой ще успее да ти помогне от дистанция. Какво значи "почти изчезва" и защо смяташ че противоречи на написаното от мен? При студен двигател условията за нормално протичане на горивния процес са влошени, така че е нормално проблем с кабелите да е по-осезаем тогава спред мен.
Опитай се да разбереш дали ти прекъсва заради тоците или заради липса на достатъчно или пък заради прекомерно много гориво например, въпреки че за тези случаи обикновено се използват думите "заглъхване" и "задавяне". Виж също каква е температурата на изпаритела, дали се подгрява достатъчно.



Тема Re: Добре де.....нови [re: Nick]  
АвторNick (Нерегистриран)
Публикувано03.10.05 12:34



Да добавя, че може да се дължи и на дистрибуторната капачка.



Тема Re: Прекъсва само на газ?!?нови [re: TCP/lP]  
Автор javor_k (новак)
Публикувано03.10.05 12:42



Според мен имаш проблем с кабелите. Проблемите с кабелите се усещат по-осезаемо на газ отколкото на бензин. На бензин може изобщо да не ти придърпва.

Защо при студен мотор не придърпва? Защото сутрин се е образувала влага по кабелите и като загрее двигателя естествено тя изчезва. Така че на първо време провери кабелите при някой майстор обаче, който има уред за това.



Тема Не се сърди де......нови [re: Nick]  
Автор TCP/lP (скромен)
Публикувано03.10.05 12:46



....аз просто се чудя какъв е проблема....мерси за информацията....








Там сме - 21.01.2006 LTU arena



Тема Мерси за инфото.....нови [re: javor_k]  
Автор TCP/lP (скромен)
Публикувано03.10.05 12:47



...май наистина трябва да проверя кабелите и капачката......









Там сме - 21.01.2006 LTU arena




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.