Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:31 14.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема разположение на изпарителянови  
Автор12OL (Нерегистриран)
Публикувано26.09.05 23:05



Знам по-принцип, че мембраните трябва да са по оста на движение, ама идеално ми пасва ако изпарителя е перпендикулярно. Накой правил ли е опити вс положението?



Тема Re: разположение на изпарителянови [re: 12OL]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано27.09.05 08:10



izparitelq trqbwa da e montiran nadlajno po osta na dwijenie.




Тема Re: разположение на изпарителя [re: 12OL]  
Автор16S (Нерегистриран)
Публикувано27.09.05 08:30



Моят е монтиран така. Единствения проблем, който съм установил досега (за около 3000 км) е малко по-неравномерна работа на двигателя на ПХ ако се пусне колата по инерция при скорости около 100 км/ч (и то първите няколко секунди). Причината мисля е, че мембраните изтласкват газта от изпарителя. При рязко спиране също двигателя може да загасне, но на мен това ми се е случвало само един път и то преди да си настроя както трябва изпарителя. Това са моите наблюдения, но ти препоръчвам все пак ако намериш начин монтирай си изпарителя по оста на движението, за да си спестиш тези дребни неудобства.



Тема Re: разположение на изпарителянови [re: 12OL]  
Автор PRR (Stranen)
Публикувано27.09.05 16:26



На мен ми е перпендикулярно на движението. Държи се добре. Единствения проблем е при рязко спиране на сухо време и по нанадолнище - ако сместа на празен ход не е достатъчно богата гасне . Но това се оправя като си тестваш спирачките веднага след реглажа и обогатиш достатъчно сместа
Поздрави.

ПС: Ако ти е по оста на движение ще имаш спадане/качване на оборотите при резки завой....



Тема Re: разположение на изпарителянови [re: PRR]  
Авторkoko (Нерегистриран)
Публикувано27.09.05 16:46



Напрактика обаче много рядко се случва да правиш рязък завой без да си на скорост, така че няма опасност да изгасне, докато доста често се случва да спираш рязко при натиснат съединител например.
Така че според мен по-добре е да е надлъжно (по-малкото зло) още повече че обогатената смес на ПХ означава както по-голям разход, така и понякога води до нестабилна работа на ПХ при недобре загрял двигател.



Тема Re: разположение на изпарителянови [re: koko]  
Автор PRR (Stranen)
Публикувано27.09.05 17:06



Принципно съм съгласен с теб.
Проблема е че така ми го монтираха когато купувах газовата (а тогава си нямах и понятие!). Освен това беше доста по-удобно за монтаж.
Сместа си я държа близка до оптималната без да имам проблеми с гасненето. Досега ми се е случило 3-4 пъти (60к км от които около 35 са градско....) да гасне и то при наистина екстремално спиране, след смяна на въздушен филтър и без реглаж....
Поздрави



Тема Re: разположение на изпарителянови [re: PRR]  
Автор12OЛ (Нерегистриран)
Публикувано27.09.05 23:13



Благодаря за отговорите. Странното е 4е на другата ми кола е надлъжно и при рязко спиране също колата гасне. Така 4е този път ще пробвам с напре4ното положение :)



Тема Re: разположение на изпарителянови [re: 12OL]  
Авторmorqk (Нерегистриран)
Публикувано01.10.05 09:15



Според мен положението на изпарителя дали е надлъжно или под ъгъл на движението на колата не е от съществено значение.Но напречно мисля , че не е удачно.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.