Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:28 26.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема триполюсни свещи за газ?нови  
Авторpaf (Нерегистриран)
Публикувано03.09.05 09:59



Колеги, може ли някой да ми каже има ли разлика за работата на двигателя на газ при еднополюсни и триполюсни свещи. Идеята ми е ако се подобрява работата с триполюсни да си сложа такива. Благодаря :)



Тема Re: триполюсни свещи за газ?нови [re: paf]  
Авторkoko (Нерегистриран)
Публикувано03.09.05 10:23



Предимството на 3-полюсните свещи е само в по-дългия им живот спрямо класическите. Искрата винаги прескача само към един от масовите електроди, тъй като токът винаги минава по най-лекият път. Само че когато "най-лесния" електрод се поизноси, искрата започва да прескача към някой друг, защото е по-лесно. Така напрактика свеща работи по-дълго без да е нужно да се сменя или да й се регулира хлабината.



Тема Re: триполюсни свещи за газ?нови [re: koko]  
Автор Gorchev (минаващ)
Публикувано03.09.05 16:07



t.e. e vse edno s edna duma za6toto sve6tta pak si ba4ka kato edini4na :)



Тема Re: триполюсни свещи за газ? [re: paf]  
Авторpaf (Нерегистриран)
Публикувано07.09.05 06:06



Благодаря за отговорите :)
Ето че научих нещо ново. :)



Тема Re: триполюсни свещи за газ?нови [re: paf]  
Автор nqkoi1 (nepoznat)
Публикувано07.09.05 22:41



Ako zapalitelnata sistema na agregata ti e konstruirana da raboti s ednopolusni svechti,s tezi tripolusnite moje nqkoq sutrin izobchto da ne mojech da zapalich avtomobilasi :):):):) ne pitai staro a patilo:):)na gaz razhoda skaca mnogo v sledstvie na na malkoto vreme za gotene na iskrata,agregata zapocva da preksva i i i i i kup dr glavoboliq ako pak povtaram ne e konstroiran da raboti s tezi svechti:):) moje da probvach :)))))))))))))))))))))))))

malko kuku za vrzvane:):)


Тема Re: триполюсни свещи за газ?нови [re: nqkoi1]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано08.09.05 01:05



Кадет 1,4 моно + Бош Супер 4 = работи прецизно и отлично около 20-25 000 км. После започва да гърми.

С обикновени бошове Супер = 30к без проблеми... но имам съмнения за повишен разход в следстие на износени свещи... Ще ги сменя да се види...




Тема Re: триполюсни свещи за газ?нови [re: imitev]  
Автор nqkoi1 (nepoznat)
Публикувано08.09.05 01:20



MONO DA GARMI CE TOVA SE SLUCVA NA 100 KOLI EDNA DA DETONIRA,znaci e mn zle togava

ne pitai staro, a patilo:):)


Тема Re: триполюсни свещи за газ?нови [re: paf]  
Авторivan (Нерегистриран)
Публикувано08.09.05 09:16



няма разлика , ако си имаш проблем си остава.разхода остава същият.



Тема Re: триполюсни свещи за газ?нови [re: nqkoi1]  
Авторkoko (Нерегистриран)
Публикувано08.09.05 13:52



На газ гърменето е почти част от играта. :-)



Тема Re: триполюсни свещи за газ?нови [re: nqkoi1]  
Автор PRR (Stranen)
Публикувано08.09.05 14:34



Айде сега! Минах 40к км с Bosch 2 електрода и като ги свалих бяха като нови! Сега съм 20к км с Bosch Super 4 (4 електрода) и колата си въври супер. Не гърми, разхода приличен (11-12 градско и 8.5 дълъг път - ГАЗ) и следващите 20к км не смятам да ги сменям.... А цената им е с 2лв по висока на комплект (0.5лв на свещ....)
Важното е да вземеш свещи за твоя двигател. Тия "като ти е за едно, не слагай 4..." и т.н. ги остави!
Поздрави.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.