Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:54 29.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Газов инжекционнови  
АвторPif $ (Нерегистриран)
Публикувано24.07.05 21:39



Здравейте пичове.
Много съм разочарован от изделията които се предлагат на нашия пазар с името "Газов Инжекцион". До тук съм видял 2 изпълнения и от двете съм ужасно недоволен.
Вариянт 1. Така наречените руски уредби. Една тръба в която се загрява газта и един клапан електрически. Освен това и един вакуумен клапан. Общо взето - няма кой знае какво по добро от изпарителя. Взима сигнала от инжекциона който е в повечето случаи неакуратен.
Вариянт 2. Газта минава през един "изпарител" образно казано. Устройство което загрява газта и я подава на група клапани с налягането на бутилката. Тези клапани се управляват отново от стандартния инжекцион на колата. Изхода на клапаните с 4 маркуча се подават на смукателните колектори на разстояние 5-10 см преди клапаните. Това също като точка 1 има недостатъците от нееднаквост на бензина и газта в процесите на горене при различните обороти. И тук какво правим - пак изпарител който евентуално взима данните от ламбда сондата за да коригира съотношението газ/въздух.

И двата вариянта са доста некачествени въпреки цените за които ги продават.
Съществува 3-ти вариянт който не съм виждал все още в съвременно изпълнение. Това е помпа, инжектори също като на бензина монтирани на самите колектори, компиутарно управление еквивалентно на това на нормалния инжекцион и взима данните от сензорите а не от изхода към стандартните инжектори. Навремето (преди 3-4 години) тази система струваше $200 за компютара и по $170 за инжектор. Към $300 беше помпата. Производителите се кълняха че слагаш това, изхвърляш бензиновия инжекцион и си наи щастливия човек на земята дори при -30 градуса.
Сега това изпълнение не съм го виждал по магазините. Газаджиите които продават уредби го критикуват защото било ненадеждно и "с наща мръсна газ много бързо се чупи помпата". Как няма да го критикуват като за другото взимат 2000 лв от които 1500 са им печалба ...
Та на мен ми кипнаха лайната както се казва и реших да си седна на Д-то и да намеря по сериозно решение на проблема.
А и много ми се иска колата ми да може да върви хем на метан хем на пропан бутан.
За изпълнителния механизам е ясно. Дали ще е 1 или ще са 4 - разлика общо взето няма. Важното е да има добро управление на цялата тази работа.
За да вкараш един двигател в оптимални параметри ти трябва да следиш 5-6 показателя. Не виждам какво пречи компютрите на тези измислени газови "инжекциони" да следят тези параметри и да накарат двигателя да мърка като коте и да мирише газта.
Та започнал съм да го творя това животно което не знам как ще му се вика. Накупил съм разни клапани, сега купувам различни "инжектори" които да ползвам за дозатори. Направих платки с процесорче и доста входове за датчиците. Остава да си купя бутилката и започвам експериментите.

Нека който е успял да го прочете цялото и има отнопение - да даде мнение по въпроса.



Тема Re: Газов инжекционнови [re: Pif $]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано25.07.05 00:57



Дерзай и кажи резултати после!




Тема Re: Газов инжекционнови [re: Pif $]  
Авторemgo (Нерегистриран)
Публикувано25.07.05 03:32



хубава идея прочете ли тези


мнения може да ти помогнат! УСПЕХ!



Тема Re: Газов инжекционнови [re: Pif $]  
Автор JohnFound (asm32 developer)
Публикувано25.07.05 11:00



Много похвално! Аз в момента преработвам колата си само на газ и си играя с електронни управления, само че с по-конвенционални схеми (по чисто бюджетни причини). Ако мога да помогна с нещо, само кажи.



Тема Re: Газов инжекционнови [re: Pif $]  
Автор Tarambuka35OO (ентусиаст)
Публикувано25.07.05 11:56



доколкото разбирам, теб те притеснява това, че предварението (аванса) трябва да е различен при газ/бензин?
ако е така, то мога да кажа 2 неща като допълнение на картинката - към инжекциона на BRC - sequent има TAP, но май не го слагат винаги (?) Всеки случай, ако си поискаш, би трябвало да ти сложат.
А ГИГ-а винаги може да се допълни със нещо от рода на jetspark Или сходен TAP. (tap = timing advance processor)

Редактирано от Tarambuka35OO на 25.07.05 11:57.



Тема Re: Газов инжекционнови [re: Pif $]  
АвторPif $ (Нерегистриран)
Публикувано25.07.05 16:52



Днес си играх със стандартен бензинов инжектор бош от не знам каква кола. При 5 кг/см2 тои пуска 3.6 мл/секунда вода. Двигателя има нужда от 0.8 мл/сек течна газ в пиковите моменти.
Остава да намеря подходящата хитра помпа и съм готов.
Иначе не ме притеснява само предварението. Двигателя има много по различни характеристики при различните режими на работа. И трябва някаква крива за предварение и още една 3-мерна крива за дозиране на газта. В този случй стандартния инжекцион само пречи.
от др седмица - проби с газ на колата. Да купя датчици за налягане и ги почвам



Тема Re: Газов инжекционнови [re: Pif $]  
АвторPaдo (Нерегистриран)
Публикувано25.07.05 16:58



Я виж тва



Тия предлагат газ инжекцион, който вече се и внася в Бг
от ловато аутогаз българия.
Само че цената му ще е по-дебела от на другите с колко не знам.
М/удругото би ли споделил кои други марки газ
инжекциони гледа освен руските (гиг-а).



Тема Re: Газов инжекцион [re: Pif $]  
Автор Bad_Dog (AE86)
Публикувано25.07.05 17:50



Идеята ти не е нова, но си пропуснал това-онова.
Кажи през кой бензинов инжектор ще минат 15бара налягане? Ако ми кажеш ще почерпя.
Не бъркай бензина (или водата) с пропан-бутана. Успех!



Тема Re: Газов инжекционнови [re: Bad_Dog]  
АвторPif $ (Нерегистриран)
Публикувано25.07.05 18:30



само не ми е ясно защо са ти 15 бара след като при 5 имаш 4 пъти по голям дебит отколкото ти трябва. А сега да не ми кажеш че газта е по плътна от водата ? Колко КГ на кубичен дециметър е газта при 5 бара налягане ???



Тема Re: Газов инжекционнови [re: Pif $]  
АвторJeep (Нерегистриран)
Публикувано25.07.05 21:16



Плътноста на LPG не зависи от налягането,тъй-като е течност и е практически несвиваема.Плътноста се променя само от температурата и за пропана в границите -20`C +40`C си повишава обема от 1.8l/kg до 2.132 l/kg или 18.44%. При бутана е около 12%.Работното налягане на системата трябва да бъде над максималното налягане на газта,което при температура +40`C надхвърля 1.65 МРа т. е. около 16 атм. VIALE са избрали 2.5 МРа (25 атм.)Това се прави,защото няма друг начин да се поддържа постоянно налягане.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.